Čelní nakladač Bruder L574

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Ahoj kluci..Jsem tady nový i když mě někteří určitě znáte z výstav RC modelářů,kde jezdím převážně s tankama, ale nejvíce mě zná nejmenší modelář v republice, Jirka Kaprál..Ale ted,o co mě jde...Koupil jsem čelní nakladač od Brudra a ptám se,kdo by mě ho z vás rozpohyboval,tedy oživil???..Představa je,že nechci jít do hydrauliky,od pana Kameníka,ale dát tam serva..Ty si popřípadě poruchy sám vyměním,ale hyhraulice,nerozumím..Kdyby se do něho chtěl z vás přes zimu někdo pustit,tak budu rád..Ahoj Honza..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od Jirkacbx »

A co si tady nastudovat potřebný věci a pustit se do přestavby sám?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Ahoj Jirko..Na to já nemám buňky,ani potřebné stroje,já nejsem modelář,jako vy,já jsem"jezdič" :) ..Obdivuji vaši modelářskou prací a smekám před váma..Tanky,jsem si také nechal postavit,na míru,ale opravy si už dovedu udělat sám..A to, ani nemluvím o elektronice,o té vím, jen to,že má tři dráty:.modrý,černý a červený...Jirko,požádal jsem tady kluky,jestli by mě ho někdo,kdo to,už dělal a má s tím zkušenosti,nerozchodil a nerozhýbal,cenu samozřejmě,respektuji,samozřejmě to nechci zadarmo..Tak,jsem si jen myslel,kdyby se někdo doma v zimě nudil a neměl do čeho píchnout,tak bych byl velice rád,kdyby mě ho nějaký schopný modelář,co by si do toho troufnul,rozhýbal..Tolik Jirko, na vysvětlenou.. :wink:
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od Michal Boček »

Pokud nechceš hydrauliku, ale chceš aby to zvládlo pracovat, tak snad jedině stavebnice od CTI co má Robert:
viewtopic.php?f=184&t=20067
http://www.cti-modellbau.de/CTI-Baumasc ... 7-287.html
Vyrobit to celé doma jde i levněj, ale nesmíš počítat čas tím strávený. Servy to taky jde, ale vůbec to nemá sílu.
bocektransport.cz
MrRey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: sob dub 13, 2013 8:43 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od MrRey »

Nechci zakládat offtopic, jen se chci optat jak psal pan Michal Boček na tu stavebnici toho nakladače. Tak ty písty jak jsou v té stavebnici tak nejsou ovládány hydraulicky nebo se pletu ? K tomu pístu vedou drátky a uvnitř to pohání nějaký motorek? Děkuji za info o pístu.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Michale,1150éček,to je šupa..Když by mě ho tedy někdo, rozchodil v hydraulice od pana Kameníka,tak si myslím,že i s prací,co by za tu práci modelář vzal,tak to na takový peníze,nemůže přece přijít..Ten je celý z hliníku a je to,už na špičkové úrovni,ale mě bude stačit,ten od Brudra,kterýho mám doma,dá se tedy do něho hydraulika a neříkej mě Míšo,že by mě to rozchození,od nějakýho modeláře,přišlo na 31000kč??..Nebo snad,ano??..Nevím,nechci se s tebou hádta,nemám přehled,za kolik peněz se to dá v hydraulice rozchodit..Kdyby se někdo z vás na to dal a chtěl do toho jít,tak by mě udělal rozpočet a potom bych,už věděl,zda do toho jít a nebo se na to vyprdnout..
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Ještě jsem se díval na firmu MAGOM HRC,u nich ten předělaný nakladač vyjde okolo 20 tisíc..To už je rozumná cena,než těch 31 tisíc..Dá se to u nich normálně,přes někoho,koupit??..Co na tu jejich předělávku říkáte???..Myslíte si,že jste tady, někdo schopný,ho oživit,za méně,jako za 20tisíc??... :wink:
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od láďa »

Předělat na serva by možná zvládnul Láďa B.
A Michale zas až tak slabé to není ze servy.Mám bagra na serva krom pojezdu kde to budu měnit to má slušnou sílu
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 362
Registrován: pon led 17, 2011 3:53 pm
Bydliště: Brezova pod Bradlom (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od matuskobagrista »

Ahoj, ked som bol U Pana Kamenika videl som tam nakladac co robil nan hydrauliku. Myslim si teda ak sa dobre pamatam na tie ceny tak hydrauliku do takeho nakladaca by si sa mohol zmestit do 12 000kc. Riadenie vsak nebolo na hydrauliku, mal to riesene nejako servom. Ale najlepsie ked najdes niekoho ochotneho na prestavbu, nech sa z Panom Kamenikom telefonicky dohodne na cene. Vsetky ceny stale stupaju tak mozno aj hydraulika troska zdrazela. :text-search:
Obludy od KOMATSU v mierke 1:14
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Matuško,díky moc za informaci...Však tu někoho z kluků hledám,který by se toho oživení přes zimu ujal a byl by ochotný,nakladač z provoznit,at servama a nebo hydraulikou..Otoč by mě vůbec nevadila,kdyby byla na 12kilovým servu,zdvihy a vyklápění,by možná bylo dobré dát do hydrauliky,ale co bych si představoval a měl bych požadavek,tak záběr na všechna čtyři kola..To je tak asi všechno,ale hlavně,bych si od toho modeláře,co by mě ho dělal,nechal poradit,co a jak..Do toho bych mu nekecal a nechal bych ho normálně pracovat,jako by to dělal pro sebe.. :wink: ...Jen takovýho ochotnýho modeláře tu najít,co by do toho šel a udělal to..Jsem z Přerova..
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od Michal Boček »

Jedna věc je vzít čerpadlo, rozvaděče a písty a dát to do plastové hračky, a druhá věc je aby to ty plasty vydržely - hydraulika má takovou sílu že plasty dokáže bez problémů rozlámat, ale zase pokud s tím chceš fakt regulérně nakládat tak jsou takové síly potřeba.
CTI má svoje vlastní napodobeniny hydraulických pístů pomocí motoru a šroubovice, hydraulice se to nevyrovná ale je to hodně blízko a dá se s tím normálně dělat. Rozdíl mezi Kameníkem a CTI je že od CTI je to stavebnice kdy vezneš všechny díly, smontuješ je dohromady a funguje ti to, kdeto když využiješ pana kameníka tak dostaneš jen čerpadlo, rozvadče a písty a všechno ostatní (podvozek, motory, řízení, rameno, násada, uchycení, vůle, dorazy, ...) se musí vymyslet, odzkoušet, opravit, znova odzkoušet, znova opravit a ověřit dlouhodobým provozem sám - to je ta pravá modelařina :wink: .
Od Magomu už kdosi bral hydrauliku, ale byl problém s čerpadlem (velký odběr), teď už dělají novou verzi tak by to snad mělo být lepší.
Ke konci ledna bude ve Strážnici taková menší modelářská sešlost, tak sa kladně stav a budeš mět spoustu názorů :wink: .
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Michale,díky za vysvětlení,co a jak..No, tak vidím,že si člověk nevybere a já ,už vůbec ne,protože tomu prdlajs rozumím,co by bylo lepší a co ne..Asi mě nic jiného nezbývá,než ho manuálně ovládat a tlačit,jak ty děcka na těch videích, od Brudra.. :D ...Do Strážnice jezdím pravidelně s tankama,tak se tam o tom s nějakým modelářem pobavím..Jo a toho nakladače bych měl jen na nakládání rašeliny a pilin,žádné velké manévry bych s ním neprováděl,abych s ním nakládal hlínu a těžký strážnický žlutý písek..Mám na půdě vybudovanou "pilinovou pískovnu" 5x2 metry a mám tam vysypaných 10pytlů pilin a tam si blbnu a hraju..Mám rozchozenýho buldozera Caterpillara DC10,od Brudra,který mě krásně udělal a rozchodil, Jirka Kaprál,za což, mu moc děkuji,potom mám rozchozenýho dempra od Carsonu,ještě se mě dělá pásový bagr,také od Carsonu,no a,už mě chybí,jen rozchodit toho nakladače..Ale jak říkám,byl by jen na nakládání pilin a popřípadě rašeliny,žádná hlína,žádný písek..Zjistil jsem,že piliny jsou nejlepší materiál,pro moje modely,ať stavební,nebo tanky..Tak nevím,kdo by mě toho nakladače, chtěl rozchodit,ale snad se tu někdo najde,kdo by se do toho,odvážně, pustil... :wink:
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od Michal Boček »

No, pokud to chceš jen do těch pilin, tak by to bruderácké plasty mohly vydržet. Pak by ti stačila jen koupit hydraulika a udělat nové čepy a podvozek - dvojice motorů v trubce a silné servo na zatáčení, což není až tak složité.
bocektransport.cz
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od honza 1960 »

Ahoj Míšo..Byl by opravdu,jen do pilin a rašeliny,žádná hlína a písek..Tak to jsi mě potěšil,že by to nebyl problém udělat a rozpohybovat,ale jak pro koho??..Pro mě určitě.. :) ..Míšo,tak já mám výborný nápad..A to mám málokdy.. :) ..Já toho nakladače zabalím do krabice,pošlu ho na tvoji adresu a ty mě ho přes zimu rozchodíš..Stejně se doma budeš nudit,sníh nebude,tak ho nebudeš muset odhazovat,zatopíš si v kamnech,rozkucháš nakladač a potom ho krásně složíš a oživíš..Že jsem to Míšo,krásně vymyslel a dostal jsem ten pravý,nápad???.. :) ..No tááák,Míšo,nechceš se do toho pustit???...Odměna tě nemine :wink:
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladač Bruder L574

Příspěvek od Michal Boček »

Kdapak, přes zimu budu dělat jiné věci :D .
Jenom se do toho pusť sám, složité to není a kdyžtak ti Jirka nebo my tady poradíme :wink: .
bocektransport.cz
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“