Rolba RC

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

a uz si sehnal nějaké L profily na pásy na ten řetěz ? s těma ledkama..... ti fakt neporadim :D
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

No sehnal a nesehnal ješte sem je nekoupil ale ptal sem se po nich v hutním materiálu a meli ho tam a za pěknou cenu až me to překvapilo ale kolik to bylo si nepamatuju :D
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

to zjisti ...to ma zajíma....já toho mám plnu krabicu enom kdo to udělá :--) :--) neeeeeeeeeeeeeeeee uz zacina sněžit...tak letos to ještě nestihnu... :oops: :oops: :oops:
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

Tak hliníkový Lko 15/15/2 stojí 27,20 s DPH/1M .. což je pěkná cena :) no já doufám že to do pulky zimy stihnu :) neska mi přišla vysílačka :) :D
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

co jsi koupil za vysílačku.....já sem si zrovna dorýsoval držák na servo a přepínač...pujdu to vyřezat :D
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

Turnigy T9x :) ... už čekám jen na baterky a pak začnu vymejšlet jak nejlíp namixovat serva který budou mačkat spínače :D
A měl bych dotaz .. když jsou letecký regulátory jdou požít aji na auto a přes vysílačku tam naprogramovat spátečku ? nbeo musím mít regl se spátečkou ?
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

Zdarvím měl bych dotaz .. kdybych pužil tyhle dva regulátory http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... D_ESC.html
a zapojil je přes Ykabel do jednoho kanálu mohl bych stím ovládát dva motory zaráz? a pak další dva reggly bych al na jidzu dozadu?..
A nebo jesli pujdou nejak namixvat 4 ty regulátory na dva motry? že bych měl 2 najizdu dopředu a 2 na jizdu dozadu aby to jezdilo dopředu dozadu a každej by měl vlastní kanál? .... vím že nejodnoduší by bylo sehnat regulátor se spátečkou ale regl kolem 20A se spátečkou a n stejnsměrnej motor nemužu najít a na Ebay sem našel tenhle http://viewitem.eim.ebay.cz/RC-320A-Bru ... 09673/item ale ten je jen do 8,4V a já to potřebuju na 12V ,, to bych ho asi sežral kdybych do nej pustil 12V baterku :D ?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolba RC

Příspěvek od Jirkacbx »

Nedělej to zbytečně složitý.
Kup třeba tenhle 2x http://www.dsys.cz/?prod=3&lang=cz ,namixuj v rádiu máš klid.
Nebo třeba Tamyácký TEUčko.Relativně levný a odolný.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

taky bych to zbytečmně nekomplikoval...ale ježtě uvažuj jestli ti to vubec roztočí ten motor...odběr je sice 3,5A ale startovací proud může být několikrát vyšší :wink: :wink:
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

Já vim že to za 1 korunu nepostavím ale chtel bych to co nejlevnejší a ty regulátory co ste mi dal do odkazu sou za cca 1000Kč. tak by to bylo přes ty letecký levnější varinta. Tak jesly by to nejak šlo jesli stím máte nejaký skušenosti?
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

ještě pohledej na hobby kingu na regulátory do rc aut :wink: a když použiješ jeden regulátor a pak budeš jenom rozpínat přes relátko ty motory to je taky dobré řešení...tak to dopadne asi u mna :--) :--)
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

Na hobykingu nesjou tam maj akorát střídáky :( ... ale našle sem tohle http://www.r2hobbies.com/rc-boat-el-wat ... oller.html 13 doláču to je pekná cena :) tak to neska obdnám snad to do mesica přide :D... jo taky sem si říkal že bych to přinejhorším udelal tak jak píšeš ale furt to není ono no. Ten regl bude snad dobrej :)
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

hej s tim reglem ti neporadim...ja to udělam normalěně přes servo spínač a relátko...a ještě jestli tě mohu poprosit jestli by jsi mě nenafotil jak máš udělané uložení toho předního kolečka ? dneska jsem zkoušel dat motory k podvozku...pasovat tam budou ale budou na stojato...aaspon nejdříve vyzkouším jakou to má sílu a pak dám kdyžtak z akuše ( mě tam ten motorek nevleze prtože kola jsou průměru 7 cm a ten motorek je ještě větší...leda že bych ho dal výš :liar: :liar:
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Doktor_CZ
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: čtv říj 11, 2012 9:55 am
Bydliště: Pikárec (vysočina, 20km jižně od nového města na moravě)

Re: Rolba RC

Příspěvek od Doktor_CZ »

http://doktor57.rajce.idnes.cz/Rolba/#P1170880.jpg tady sou náký fotky jesli ti to pomuže večír sem hodím ješetě dyštak další ..... a proč ty motory nedáš na ležato jak to mám já? ... já sem je dal na ležáka a kola mám cca 130 vysoký a když sem prodloužil hřídel od motoru abych byl od nej dál to je videt na fotce tak sem mimo motor. Jesli ti dobře rozumím tak ty máš daný kolečko přímo na motoru? takže seš od nej cca 1 cm a pásy ti chytají o motor? Jinak ty motory maj sílu jak bejk! :) to bych řešil bud večím kolem a nebo tam dat nejakou prodlužovací hřídel ale musíš ju pak nejak uchitit do nejaký trubičky neco jako kluzný ložisko :) jinak ulomíš tu hřídelku co vede z motoru.
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Rolba RC

Příspěvek od lukin1156 »

z motoru mám prodluženu hřídel na 10 cm a pak až kolečko...jenomže ja při pruměru koleček 7,2 cm asi nic nenadělám...šak nech ma a já ještě něco stvořím...a měl sem na mysly to kolečko na kterém neni motor :D
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“