Hitachi bagr Cbx

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Bořík »

Možná by to chtělo přehodit polaritu u levého motoru. A rozhodně dát oba motory přes mixy na jednu páku. Takhle si blokuješ druhou ruku a těžko ovládat ještě něco jiného.
Teda Jirko ten důkaz nic moc .... takový to poposkočení na jednom pásu není to pravé ořechové. A to samovolné pootáčení vršku by to chtělo taky vyřešit. Ta vůle je tam obrovská.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Nevim proč,ale prostě se mi pojezdy nějak rozhodily. 8)
Na X9 lite rádiu to mam asi od prykrilm z Frsky fora nastavený přes 2činný vypínač,protože jsem chtěl řídit každý pás extra a při jízdě nepotřebuju další funkci.Pak přepnu vypínač a pály zas fungujou jinak podle potřeby.
Poposkočení na opraveným pásu úplně dostačuje :D
Hlavně to funguje,záleží jak dlouho :mrgreen:
Na opravu vůlí pro samovolný otáčení vršku musim nejdřív sebrat osobní odvahu,abych to někdy rozhodil,zjistil,co čínan kde ojebal nebo domršil a jak dlouho mi bude trvat oprava.
Asi to radši necham přes zimní období,jelikož o zimě už se tu u nás moc nedá mluvit :-/(
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vojtiš
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 155
Registrován: ned dub 13, 2014 2:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Vojtiš »

Ahoj Jirko, tak bohužel jsem zklamanej!! po dnešní akci se stalo to co jsem nejméně potřeboval a to že se mě polámaly nějaké zuby na planetkách a tímto tě chci poprosit zda mě můžeš nějak pomoci? jinak ten bagr vemu a hodím do popelnice a to ještě řeším elektroniku, pořad to není cajk asi nějaké problém ze signálem nebo co, nerozumím elektronice, ach jó, děkuji za každou radu,měj se Vojta. :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Taky už zlobí pojezd?
Mně dneska v Kolovči asi zas odešel po opravě.Planetky a zbytek bych měl mít náhradní od Karola,kterej to ale s Brmin prodejcem řešil cca 4 měsíce.
Jak mi řekl jeden soustružník u nás "na to,jak to je malý,tak je to dost složitý".
Obyčejnej soustružník s bídou najde ten modul frézky,co je potřeba pro výrobu těch planetek v převodovce.
Ale nejspíš ti odešly zuby v tom obalu,kde jsou samotný planetky a satelity uložený.Asi se jedna planetka roztrhla či žvejkla a nadělal binec všude možně.Doma s pilníkem jsem to nedal,až šikovnej kluk od železa,co to pidlal asi po večerech.
Prostě čínan pevnostní železo a převody neumí.
Až ted zas někdy ten pojezd rozeberu,uvidim,co se kde co posralo a nejspíš objednam novej komplet pojezdu,co pak rozeberu a všechno necham potřebně zakalit,aby to něco vydrželo.
Problém se signálem nemam.Teda s Taranis rádiem.Spíš mam problém,jak do rádia napípat umravnění funkcí,aby to běhalo trochu logicky.Což mi moc nejde :-)
A taky trochu problém s olejem,co si tak nějak teče kudy chce a blbě se to hledá.Budu muset udělat chlazenej chladič.
A taky nějak umravnit základní motor pro hydrauliku.S 3S 6200mAh 25C bagruju s bídou do půl hodiny provozu. :-(
Do popelnice bagr neházej,patřil by do kovošrotu,ale tam dostaneš jenom pár korun :-)
P.S. Na Fb jsem si tě už přidal :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od honza 1960 »

Jirko mám obavy,že ty kolečka z novýho kompletu,asi nepůjdou zakalit,pokud nebudou vyrobeny ze železa,který zakalit půjde..Pokud to dělají z nějaké slitiny železa,tak to kalit,asi nepůjde..Ale zkusit to můžeš..Jen,at se ti při pořádným zahřátí neroztečou,než je budeš stačit zchladit do oleje,nebo vody.. :D
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Planetky a satelity jsou dost tradičně čínsky měkký,nějaká plechovková ocel :-D Takže ASI nějak zakalit to pujde,záleží,kolik s tim bude nervů.
A dopoledne sem kombinačkama omlátit hlínu z pásů a EJHLE,nic nemusim kupovat a opravovat :-)
Někde jen bylo něco švíklýho,ale bagr pojízdnej :-)

P.S. Vojtiš : Pohon od motoru rozebírej opatrně,abys pak věděl,jak to patří zpátky.A když pošleš fotku,co se vysypalo,poskytnu svoje zásoby.Pokud to bude pasovat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak dneska zkouška výroby olejovýho chladiče.
4mm mosazná trubka,8čka měděná,svrtat,obrousit,spájet.
No,na první pokus jsem vcelku spokojen :-)
https://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Hitachi/1467627443
Snad to po zapojení do vokruhu nepoteče jak cedník,ale ucpáním a vycucnutím jsem byl schopnej vytvořit určitej podtlak.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

Tak jsem byl dneska s bagrem na melouchu :-)
Známýmu se nechtělo kolem záhonku "blbnout " manuálně,tak jsme se domluvili na použití těžký techniky :-)
Poznatek 1.Budu muset najít,kde mi teče olej z hydraulickýho okruhu.
Za 2hý.Kouknout na MPjet a najít potřebný šroubení,pro lepší dolejvání oleje.
Za 3tí.Zkusit přemluvit rádio a model,aby udělalo správně revers na potřebných funkcích.
Za 4tý.Poptat se a koupit 1nu převodovku na pojezd.Opravená 2x za celkem 6 000 Kč pořád blbne a seká se.Ach joooooooo. :doh:
Za 5tý.Bagr je prodělečnej,málo kšeftů pro něj a nevyplatí se.Asi pujde z baráku. :?
A video s bagrováckým učněm,docela mu to za chvíli učení šlo. 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=yJY5f7ulkBQ
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od honza 1960 »

Jiříku,už určitě o mě víš,že všechno tady každýmu řeknu na plnou hubu,co si myslím..A řeknu to i tobě..Prosím tě,co to s tím bagrem vyvádíš??,.!!!!!!..Pokud na jsi to ty, na té stoličce s vysílačkou v ruce..Toto je krásný a pořádný bagrování???..Ty neovládáš bagr,ale bagr tebe..To je katastrofa...Proč jdeš do záběru a následné těžení,na plnou otevřítou lopatou??..Když táhneš ramenem s naplno otevřítou lopatou,tak ti ta hydraulika nedovolí tu lopatu zavřít,musíš bagrovat vždy s lopatou zavřítou na půl pěsti..Toto, co ty děláš se používá na škrábání z kypy,na zarovnání stěn a nebo na dosah materiálu na zemi,ale ne na těžení zeminy..Na tu pně otevřenou lopatu,při těžení a táhnutí je velký nápor a hydraulika při dělání dvouch funkcí ti tu lopatu,při takovým náporu nezavře..Přijed se podívat na Vojtiše, jak se má bagrovat..Také ze začátku tak bagroval,ale po mým vysvětlení,ted bagruje,jak správný strojník..Taky pochopil,že mu ta hydraulika nepustí,aby dělal dvě funkce a zároveň zavíra i lopatu..Ta vaše hydraulika to prostě neumí..To umí,jen elektrika..Podívej se na videa Lukáše,jak se bagruje s elektrikou..Lukášova elektrika umí tři funkce najednou,ale s hydraulikou to v těžbě prostě neuděláte,to,už Vojtiš ví a podle toho tak i bagruje..Když budeš dělatyto tři funkce najednou při čištění kolem bagru,tak ti to hydraulika dovolí,ale v těžbě,jen dvě fukce..Stahování hlavním ramenem a krácení krátkým ramenem,ale lopatu,už nezavřeš,musíš uvolnit jednu funkci,potom součastně zavírat i lopatu,ale toto,co tam vyvádíš,tak to je katastrofa..Když tě vidím,co tam s tím bagrem nacvičuješ za spartakiádu,tak mám husí kůži..Musíš moc a moc trénovat,aby byl z tebe pořádný strojník..Neber tuto vyčítku nějak špatně,jen jsem ti to musel napsat..Možná ti ten bagr nechodí,tak jak má,ale,když se na tebe dívám,co s ním vyvádíš,tak je to i rukama a to jsem viděl jen chviličku tvé práce..Tak Jirko pořádně trénuj a za půl roku mě to tady ukážeš,co ses s tím bagrem pořádně naučil..Domluveno???.. :) ;)
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Bořík »

Asi chvilku trvá, než se člověk naučí správně koordinovat pohyby a zvládne to bagrování jak profík. Ale to přece za pár záhonků bude lepší a lepší.
A pokud Jirko potřebuješ trénovat, tak přijeď. Sousedka si před měsícem koupila bazén a potřebuje cca 50 kubíků vyhrabat. Hlína je tady fajn, určitě to půjde.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od honza 1960 »

Jasnačka,ale jen jsem mu chtěl poradit,at neotvírá tu lopatu,jak krokodýl tlamu,ale at těží polozavřenou lopatou,protože ten odpor lopata a rameno bude menší..Pokud má ve vysílačce špatně udělaný křivky,že si bagr s Jirkou dělá co chce a neposlouchá ho,tak jak potřebuje,tak se může učit i rok a stejně mu to nepůjde..Než Vojtišovi Roman toho jeho bagra seřídil,tak aby chodil jak má,tak se Vojtiš natrápil jak prase,než naložil auto..Je to potřeba pořádně seřídit a potom se může učit bagrovat..S rozeštělovaným bagrem,kde si ramena a lopata dělají co chtějí,tak tam na té stoličce může Jirka sedět i pět let a stejně se naučí velký kulový,když mu ten bagr nebude chodit na první dobrou,tak jak potřebuje..S rozeštelovaným bagrem může jít tak kopat akorát hroby na hřbitov a ne dělat pořádnou a pěknou práci.. :)
Naposledy upravil(a) honza 1960 dne pon kvě 10, 2021 8:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Jirkacbx »

honza 1960 : Dík za připomínky,ale na videu je právě známej u něj doma.Takhle vošklivej a při těle ještě nejsem :-D
Bagr ovládal prvně v životě a v práci si rozumí víc s eletrikou :-)
Je mi jasný,že se o tebe po shlídnutí videa pokoušel infarkt a ještě dneska jsi měl v oku tik :lol: :mrgreen:
Ale kopání hrobů taky neni špatnej kšeft :-)

Bořík : 50 kubíků bazén? :think: Řek bych,že ani 3měsíční neplacená dovolená by to nespravila :lol:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od honza 1960 »

Jirko,tak to tomu chlapovi,už nikdy nedávej do ruky,protože,jestli ho ještě jednou uvidím bagrovat,tak z toho budu mít osypky.. :)
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 751
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Jirkacbx píše: ned kvě 09, 2021 10:21 pm Tak jsem byl dneska s bagrem na melouchu :-)
Známýmu se nechtělo kolem záhonku "blbnout " manuálně,tak jsme se domluvili na použití těžký techniky :-)
Poznatek 1.Budu muset najít,kde mi teče olej z hydraulickýho okruhu.
Za 2hý.Kouknout na MPjet a najít potřebný šroubení,pro lepší dolejvání oleje.
Za 3tí.Zkusit přemluvit rádio a model,aby udělalo správně revers na potřebných funkcích.
Za 4tý.Poptat se a koupit 1nu převodovku na pojezd.Opravená 2x za celkem 6 000 Kč pořád blbne a seká se.Ach joooooooo. :doh:
Za 5tý.Bagr je prodělečnej,málo kšeftů pro něj a nevyplatí se.Asi pujde z baráku. :?
A video s bagrováckým učněm,docela mu to za chvíli učení šlo. 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=yJY5f7ulkBQ
Chces nejak s tim radiem poradit? :)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Hitachi bagr Cbx

Příspěvek od Bořík »

Bagrista jsem chtěl být jako kluk, ale nějak z toho sešlo. Ale stále mě zajímá, jaký je rozdíl v ovládání skutečného bagru a modelu. Dřív se přece také stavěly modely bagrů a když nebyly počítačové soupravy a nic se nedalo nastavovat a mixovat, tak to přece modeláři zvládali i s obyčejnou vysílačkou, ne ? A zajímalo by mě, jestli u skutečného bagru jsou také nějaké podpůrné vychytávky, co bagristovi pomáhají a nebo je to vše jen na bagristově hlavě a rukách ? Kdo máte zkušenosti, dejte vědět, docela by mě to zajímalo ( a snad i nejen mě ).
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“