CAT 906

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT 906

Příspěvek od Jirkacbx »

Vítku,Vítku. 8-)
Tak si chvíli počkej na svařovnu,otravuj učitele s úmyslem zrealizovat tu tvou nádrž z rozumnýho materiálu a jistě ti rád vypomůže.
A třeba ještě dostaneš malý + za iniciativu a podobně :-)
Takhle malou a blbě tvarovanou nádržku z plastu pro nitro a benzín modely neseženeš.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Udělám to tak, že udělám improvizační nádrž z 2mm tlustých ABS desek, protože se mi blíží termín odevzdání ročníkovky a v březnu je v Budějovicích velká modelářská akce a pak na svařovně udělám kovovou.

Ještě se zeptám, jsou nějaký alternativy toho Loctite 603 jak zaslepit ten pastorek na čerpadle, nemyslím jiná lepidla, ale něco co bude taky fungovat?

Jinak válec je tak z 60% hotov, už se pomalu chystám na to to spojit dohromady :D
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT 906

Příspěvek od Michal Boček »

Já bych na to šel jako na papírovou vystřihovánku - nakreslit tvar na papír včetně malých "chlopní", papír vystřihnout a zkušebně složit. Když to bude sedět, tak nalepit na pozink plech, vystřihnout, vyrovnat, naohýbat (přesně!!!). Pak ti celá nádrž drží sama, a stačí ti jen opatrně prohřát jednotlivé hrany aby pod chlopně zavzlínal cín. Když jsi to pájel na tupo tak potřebuješ spoustu cínu -> spousta tepla -> spousta roztaveného cínu všude kolem.
Ale pro první pokusy bych sa nebál ani plastové nádrže.
Hydraulika ti tam zabírá docela místo :P .
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: CAT 906

Příspěvek od Bořík »

Klempíři na střechy používají také měď a určitě odřezky mít budou.
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Tak prozatímní nádrž mám vyřešenou, ale objevil se další problém, na čerpadle nedrží ten nalepený pastorek, když se to šroubuje větší silou tak se tam jakoby šprajcne a motor musí vynaložit mnohem větší sílu aby čerpadlo roztočil. Při zkoušce se mi ten pastorek odlepil, je možné že to je i tím, že hřídel má moc hladký povrch.
Napadá mě několik řešení, ale nevím jestli jsou správná a jeslí tím něco nezničím. Takže 1. pastorek přilepím znovu a lépe, 2. pastorky trochu zbrousím aby měli větší vůli. A 100% budu muset zkrátit hřídel motoru, protože je o pár mm delší a v uložení v čerpadle dře, to bych udělal fortunkou, magnetem a krytem přes motor.

Jinak už mám hotový píst na zvedání ramene a tak z 70% hotový píst na vyklápění lopaty, ale ten jsem udělal delší y protože mi nedošlo, že pístnice z něj může koukat delší, když nepotřebuju tak dlouhou pracovní délku, takže to ještě předělám.
A u pístu na zvedání ramene je ten problém, že když potřebuju aby se rameno dotklo nástrojem země, tak píst je potom moc krátký na to, aby rameno dostatečně zvedl, jde to nějak vyřešit?

Omlouvám se, že sem nedávám moc fotek, mám toho celkem hodně a úplně to nestíhám.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT 906

Příspěvek od Jirkacbx »

Jakým lepidlem jsi lepil? Barva a od jaký firmy.
Možnost pastorku s červíkem pro zajištění neni?
Jakej průměr hřídele a pastorek?
Na hladký povrch hřídele se lepit pastorek nechá,ALE má to svý specifika,ohledně lepidla.
Hřídel motoru se NESMÍ opírat o cokoliv v čerpadle,to je základ.
Stačí i 1/10tina od styčný plochy a vše je líp :-)
Zkrátit hřídelku je už jedno čim,jen aby binec nenalítal domotoru nebo čerpadla.
A pokud je píst krátkej,mohlo by pomoct příslušný přepákování.
Jestli by nepomohlo spíš delší a výkonněnjší píst než slabší s přepákováním,na který by nebyl prostor.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Lepení modrým lox-eal 55-03, Loctite má táta taky, ale už vypadal starý a dělal takové cucky tak jsem to nalepil radši tímto. Vzhledem k tomu, že bych na hřídel motoru musel dělat plosku a docela se bojím vrtat do toho pastorku, tak to radši nalepím. Upřímně to čerpadlo od maghomu není úplně nejlépe udělané, hlavně uložení motoru mají celkem odflaknute, musím mezi motor a šrouby dávat podložky a motor se i potom má tendenci při utahování naklonit na stranu a pastorek kvůli tomu dře, nevím co s tím mám dělat. Fungovalo by to čerpadlo i kdyby mezi pastorky a dílem okolo nich byla větší vůle, nebo právě kvůli tomu, že je to natěsno to čerpadlo funguje?

Můžete mi prosím nakreslit to přepákovaní, nevím jak to funguje. Jenom pro upřesnění, je krátký ten píst, který je zespodu ramena a zvedá rameno. Delší ten píst být právě nemůže, jinak by lopatou nic nenabral, jezdila by nad zemí.

Jinak moc děkuji za rady :D
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Tak jsem rozchodil to čerpadlo, přišel jsem na to, že záleží jak se který šroub utáhne, kvůli tomu jak to mám uchycené.
Zde máte pár fotek:
IMG_20230304_172937_resize_16.jpg
IMG_20230304_173009_resize_51.jpg
IMG_20230304_173055_resize_5.jpg
IMG_20230304_172911_resize_47_compress82.jpg
IMG_20230304_172924_resize_40_compress11.jpg
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT 906

Příspěvek od Jirkacbx »

Ten olejovej šroub nejde dát na bok pístnice?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: CAT 906

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Ozubené kola musí být v čerpadle volně, ale těsně bez vůlí v čelech i po obvodu. Jinak nebude fungovat.

Ta koncovka na pístnici je bohužel vzhledem k modelu moc velká. Proč myslíš, že jsem si všechny holendry dělal na jeřábu sám? Tohle bych tam nedostal ani omylem.
Honzass
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 30, 2016 6:10 pm
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT 906

Příspěvek od Honzass »

Koncovky má Magom menší, než tyto, ať už rovné, nebo kolena, škoda, když bral díly pístnic z Magomu, že nevzal i ty menší koncovky. Jinak k otázce možnosti vstupu z boku, musel by nahřát horní díl pístnice a otočit o 90°.
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Ty koncovky vypadaly menší a líbilo se mi to zajišťování hadice. Asi bude stačit když to pootočím o 90°.
Pro tenhle model je pro tu normální hydrauliku docela málo místa (pokud bych chtěl zachovat interiér) chtělo by to nějakou menší, ale s trochou snahy jí tam nějak nacpu
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Tak ten větší píst mám hotový, pasuje úplně parádně :D Na akci v Budějcích jsem si parádně popovídal s panem Dojčarem,který mi vysvětlit to, co jsem ohledně hydrauliky a jejím umístění nevěděl a s Honzou (bohužel nevím příjmení) jsem se pobavil o škole, strojírenství a o tom jaké je to být konstruktér, konkrétně dakarek u Macíka :D

Tady máte fotky:
IMG_20230328_182314_resize_17.jpg
IMG_20230328_174639_resize_68.jpg
IMG_20230328_182106_resize_96.jpg
IMG_20230328_182046_resize_55_compress20.jpg
IMG_20230328_182055_resize_28_compress30.jpg
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: CAT 906

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Super Vítku, je vidět jak odborně rosteš ;) :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: CAT 906

Příspěvek od Vít Suchan »

Děkuji, ještě jsem zapomněl dopsat, že jsem si vytisknul v měřítku bokorys a zjistil jsem že ty míry na modelu a na bokorysu jsou celkem mimo, ale myslím si, že to bude tím, že původně byl tenhle model dělaný na závitové tyče a ne na hydrauliku
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“