Kobelco SK850LC - 3D tisk

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Já,už na Huině nemám originál pístnice,dal jsem tam šroubovici z 3D tiskárny,jako máš ty a stoupání závitů mám takové,jako ty..Já tam koupím motorky s těma 160 otáčkama za minutu,rychlostní poměr 100:1,to bude bohatě na rychlost stačit..A vůbec nevím,co je to 266 RPM..Můžeš mě to říct?? :wink:
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

To je jednotka "revolutions per minute" otáčky za minutu. Jen jiný jazyk. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Díky kamaráde..To víš,jsem Husákovo dítě,tak anglicky neumím,kdyby to bylo psáno v azbuce,tak s tím nemám problém.. :D
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Video z dnešního přesouvání zěmě, tentokrát v reálné rychlosti ZDE.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Chodí ti to krásně..Bagruješ pěkně,žádný cukání,žádná zbrklost..Pěkně a plynule..Taková práce s bagrem ,se mě líbí.. :clap:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Jirkacbx »

Paráda koukat :clap:
Možná by neškodilo o chlup ubrat na rychlosti otáčení.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Děkuji pánové, s otáčením se polepším. :D Jsem zvědav na svahovku, jestli se s ní naučím. Netrpělivě vyhlížím motory, snad to bude fungovat. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Záleží na tom,jakou máš vysílačku a kde budeš mít ovládání naklánění svahovky..Ze začátku se ti budou plantat prsty na kniplech,ale časem na to přijdeš,jak to ovládat..Na opravdovým bagru jsou mačkací spínače na pravým kniplu a jedním prstem se svahovka těma spínačema naklání..To naklápění musíš mít na některým kniplu,protože,když budeš stahovat,tak nemůžeš mít ovládání na těle vysílačky,to by k ničemu nevedlo,když musíš při stahování a svahování,ovládat oba dva kniple naráz..Já jsem si chtěl na moji Huinu také koupit naklápěcí svahovku,ale nemám na ni vysílačku,abych ji mohl krásně při bagrování ovládat..A jestli chceš jen svahovku naklopit a stahovat jedním tahem,potom přestat,naklopit ji zase jak potřebuješ a zase stahovat,tak to je k ničemu..To je práce,tak na govno a výsledek žádný.. :D..V práci na stavbě,když si bagrista chce zakouřit,tak si bagrem sám naložím tatru a,když tam má místo zubatky nasazenou svahovku,tak to je paráda..Není lepší práce bagrem,když nakládáš se svahovkou..Škoda,že ji nemůžu mít na té moji Huině..Asi budu muset koupit druhý badgr,abych si pěkně pohrál a zanakládal se svahovkou..No jsem zvědavý,na tvoje bagrovací pokusy se svahovkou..Těším se na to..Abys dělal se svahovkou krásnou práci,při svahování svahů,tak si na to připrav pevný nervy.. :D ..Není to jednoduchá práce,jak se zubatkou. :wink:..Taky mě na Huinu vyrobili svahovku,ale za jaké peníze..https://www.wuehlbox.ch/de/huina-580/33 ... -tilt.html
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Mám na to X-lite, věřím, že to půjde. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Tu malou mrdku??..A jejej..Taky jsem ji měl na Huinu,ale po roce bagrování šla do kopřiv..Můj bagrovací nápor nevydržely kniple..Ted mám velkýho Taranise a jsem spokojený..A kde tu svahovku chceš dát na té vysílačce..??..Vím,že Vojtiš má Taranise také,ale toho lepšího,dražšího,kde na pravém kniplu je zabudovaný přepínač a tím by se ta svahovka při práci dala krásně jedním prstem ovládat i při práci s kniplem,ale tady na té vysílačce,co máš ty,tak nevím,kde to ovládání umístíš,tak,abys mohl jedním prstem pravé,či levé ruky ovládat ramena a zároveň zavírání lopaty a druhým naklánění svahovky,aniž bys pustil knipl. :think: Na svahování potřebuješ používat zároveň oba kniple,tedy zaměstnáš oba prsty na obouch rukách a kterým prstem budeš na vysílačce ovládat naklápění lopaty,když to ovládání budeš mít neporuce..??...Ted jsem si to byl schválně na půdě vyzkoušet na mým bagru(mám tam nasazenou svahovku,ale bez naklápění) a při představě,že stahuji a svahuji,tak mě to nešlo,když bych ovládal naklánění svahovky,nějakou páčkou na vysílačce a ne společně na některým z kniplů,tak jak to má opravdový bagr..Nevím,ale nějak se s tím budeš muset statečně poprat..Mohl bys mě tady potom na videu ukázat,jak a čím na té vysílačce ovládáš to naklánění a také,jak s ní budeš pracovat v terénu. :wink:
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

X-lite má na zadní straně (ta nejvzdálenejší od operátora) dva slidery. Tak jedním z nich budu ovládat svahovku. Nebude to prdel, ale třeba to půjde. Podstatě zaměstnávám jen palce. Přidám k tomu ještě ukazováček, mozek to snad přebere. :D Určitě natočím i video.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Aha,tak ty tlačítka a zadní straně vysílačky jsem nikdy na nic nepotřeboval..Tak snad si na to nějak zvykneš,ale budeš v tom ovládání,aby jsi dělal tu pravou práci se svahovkou,mít pěkný bordel..Nebudeš vědět,co máš dřív zmáčknout a,čím dřív pohnout,aby práce se svahovkou byla taková,jaká má být a čemu má sloužit..Když do sebe vlomíš pár panáku slivovice,tak se ti mozek pěkně zregeneruje a potom to půjde samo.. :lol:
Fairytale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 99
Registrován: čtv zář 20, 2018 6:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od Fairytale »

Asi moc nekoukáš na má videa, protože podrývák už mám dlouho. :D Jinak ty ovládací prvky já využívám všechny. Oba slidery mám na pásy, který jsou aktivní při jedné poloze třípolohového přepínače. Ve střední poloze jsou pásy nefunkční a při třetí poloze sliderem odemykám nástroj, nebo právě budu naklápět svahovku. Dalším přepínačem nastavuji "ruční plyn", omezím rychlosti na 30% v případě, že to někomu půjčuji a drží to poprvé v ruce. :D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Právě,že se dívám na tvoje videa a moc mě to zajímá,protože ten bagr,je výborný a krásně pracuje,ale ten rozrývač jsem u tebe nějak přehlédl,že ho máš.. :think:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Kobelco SK850LC - 3D tisk

Příspěvek od honza 1960 »

Kamaráde,tak jak si dnes pěkně bagruju na půdě,sem si "jako" vyzkoušel bagrovat s tou moji bílou vysílačkou,co mám ke kolovýmu nakladači a,kterou dávají číňani ke každýmu modelu, co prodávají a ta vysílačka má vespod také ty čudlíky,co máš na svoji vysílačce a tak jsem si to na "nečistou" jakoby zkoušel a myslím si,že ti to naklápění svahovky, půjde pěkně ovládat..Sice to nebude hned,ale za měsíc to budeš umět,jako když bičem mrská.. :wink:
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“