bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

katadesign
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 21, 2014 9:55 am

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od katadesign »

Prosím o pomoc s lžící jak to mám udělat aby v dolní poloze byla lžíce tak nejak zároveň s terénem a při max výšce měla sklon aby to z ní šlo vysypat ?já buď v horní poloze vysypu ale v dolní se to šprajcuje o zem až to nadzvedává přední kola nebo nevysypu ale zas se to nešprajcuje.prosím o radu jak to máte vy díky
Pawalo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: sob led 24, 2015 6:22 pm
Bydliště: Tábor

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Pawalo »

jestli dobře chápu tak potřebuješ udělat větší rozsah serva?? to uděláš tak že rozebereš servo a mezi krajní drátky k potíku a potík přidáš odpory 1k8 nebo 2k2. hodnotu si nepamatuju přesně. je to třeba vyzkoušet. čim větší odpor, tim větší rozsah serva. ale dávej pozor ať to nepřeženeš, pak bys narazil na mechanickej doraz serva.
Optic 6 (spectra24) # P-51 mustang (EPP 1:10) # bruder BOBCAT (1:16) # bruder JD 7930 (1:16) # bruder vlek Fliegl (1:16) # bruder Manitou MLT 633 turbo (1:16) - ve vývoji
http://pawalo.rajce.idnes.cz/
katadesign
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 21, 2014 9:55 am

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od katadesign »

přesně vetší rozsah. děkuju za radu jen kde se dá ten odpor sehnat?
Pawalo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: sob led 24, 2015 6:22 pm
Bydliště: Tábor

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Pawalo »

na webu třebas www.tme.cz www.gme.cz www.ges.cz www.ecom.cz
ale nevim jestli ti to prodaj na kusy. na gme možná jo. nebo jestli máš v někde poblíž prodejnu, nebo někdo známej kdo dělá elektroniku, nebo na sběrnym dvoře vyrabuj nějakou starou elektroniku a vyhledej je.
Optic 6 (spectra24) # P-51 mustang (EPP 1:10) # bruder BOBCAT (1:16) # bruder JD 7930 (1:16) # bruder vlek Fliegl (1:16) # bruder Manitou MLT 633 turbo (1:16) - ve vývoji
http://pawalo.rajce.idnes.cz/
Lify
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: sob čer 25, 2016 8:02 pm
Bydliště: Praha

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Lify »

Moc hezké! snad něco v budoucnu taky budu mít :D :lol:
Maverick Strada TC Touring 1:10
Pezantros
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 21, 2016 5:33 pm
Bydliště: Holešov

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Pezantros »

Pěkný den všem :D
Zaregistroval jsem se zde, abych vám všem moc poděkoval za skvělé fórum a modely / přestavby, které tu máte. Velmi mě to inspirovalo. Nejsem modelář, ale když jsem tady viděl přestavby bobíků, neodolal jsem a pustil se taky do stavby :) . Snad to nebude autorovi tohoto tématu moc vadit, ale nechci kvůli tomu zakládat téma nové.

K přestavbě jsem použil:
5ks mikro servo GS9025MG (4ks pojezd + 1ks lžíce)
1ks mini servo Hitec HS-225MG pro rameno
2ks regulátor pro kartáčové motory 20A
1ks UBEC 3A
1ks baterie G3 RAY 2S LiPo 450mAh
přijímač FrSky X4R-SB + FrSky Sbus na PWM převodník + analogový snímač napětí baterie + dvoukanálový spínač pro světla vlastní konstrukce
tištěné díly pro uchycení serva ramene, lžíce a předního osvětlení, tištěné adaptéry pro uchycení kol

Z mikro serv na pojezd jsem odstranil elektroniku a přidal na motor odrušovací kondenzátor 33nF. Takto upravená serva jsem připojil ve dvojicích na regulátor. Napájení je přímo z LiPo baterie přes 3ks seriově zapojených diod (bez nich byl bobík moc rychlý). Servo lžíce jsem upravil přidáním 2ks rezistorů 2k2 paralelně k potenciometru zpětné vazby, abych docílil většího rozsahu natáčení (téměř 180°). UBECem napájím serva lžíce a ramena, elektroniku a osvětlení.
Více je patrné z fotografií, které jsou k nahlédnutí zde.
Modely k vytištění jsou dostupné zde na thingiverse.
Edit: Pokud by měl někdo zájem o RC spínač, návod na stavbu jsem umístil zde. V tomto případě jsem použil variantu číslo 2.
Přílohy
2016-12-21 15.00.16.jpg
2016-12-21 15.00.42.jpg
2016-12-21 15.00.54.jpg
2016-12-21 15.01.05.jpg
Naposledy upravil(a) Pezantros dne pát pro 23, 2016 2:24 pm, celkem upraveno 2 x.
Pawalo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: sob led 24, 2015 6:22 pm
Bydliště: Tábor

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Pawalo »

určitě mi to nevadí,,, a musim ti to hnedka pochválit. máš to fakt pěkně zpracovaný.
Optic 6 (spectra24) # P-51 mustang (EPP 1:10) # bruder BOBCAT (1:16) # bruder JD 7930 (1:16) # bruder vlek Fliegl (1:16) # bruder Manitou MLT 633 turbo (1:16) - ve vývoji
http://pawalo.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
homer69
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 757
Registrován: úte bře 20, 2012 2:03 pm
Bydliště: Proseč
Kontaktovat uživatele:

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od homer69 »

Dobrá práce!


Martin
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Michal Boček »

Krásná, čistá práce :wink: .
A to nejenom na modelu, ale i při nafocení a publikaci hotového díla včetně detailní popisu komponent, zapojení a uvolnění modelů pro 3D tisk - to se jen tak nevidí :clap: .
bocektransport.cz
Pezantros
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 21, 2016 5:33 pm
Bydliště: Holešov

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Pezantros »

Moc díky :text-thankyouyellow: . Tak pozitivní reakce jsem ani nečekal :D .
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: bruder BOBCAT (1:16) Bobek

Příspěvek od Kejhak »

A proč ne? Nastuduješ, řízneš a představíš hotovej stroj bez zbytečných řečí. A navrch ještě s dílama pro případný zájemce o stavbu, jak psal Michal. Mnozí tady, by si mohly vzít příklad z Tvýho přístupu a práce. Gratuluju. :clap:
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“