Cat DC10 bruder

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od Kejhak »

Když vidím tu "cihlu", tak si taky tak říkám, jak se na to budou tvářit všechny ty čepy, točící se v plastu a nesoucí tuhle váhu.
Malýho Xerion má taky přes 5 kilo, ale vozí to v kolech, v rámu je jen elektronika a baterka, plus nějaký to servo. :D

Bořík - Tenkrát byly nejrozšířenější regly JETI Plus a taky nestály málo. V jednom RC Revue vyšel test těhle nových reglů DSYS a já, penězi neoplívající, jsem zvolil dražší variantu a nechal si u obchodníka, dnes už nebožtíka, pana Šose z Klatov, objednat 30A regl i s kartou za cca 2000,-! TENKRÁT!!!! Nehorázná suma! Taky pan Šos valil voči, cože to vlastně chci a že to ani nezná.:lol: Ale líbila se mi právě možnost využití jak pro letadlo, tak pro auto. Mám ho do dneška a malej ho vozí v jeho osmikolovým mercedesu od brůdru. :wink:
Na těch reglech je někde výrobní číslo? Jen tak, pro zajímavost, kolikátej v pořadí vlastně mám. :lol:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Suca::.Tak tys mu ted,ale pořádně naložil..Kejháčkův buldozer má 7.5 kilo,ale to je výsledná váha s kovovýma kolama a s kovovýma pásama..Toto,až tam dáš,tak to bude mít 10 kilo..Pokud s tím budeš jezdit,tak jak to vidím,tedy s tím plasťákem,tak zachvíli máš vyčmajdaný pojezdový kola a o vytahání plastových pásů a neustálého zkracování to,ani nemluvím..A pás můžeš zkrátit jen o 4-5 článků,potom ti to,už nebude sedět na ozubený kolo a budeti přeskakovat,protože bude o 4-5cm vytahaný...Pokud,ale s ním budeš buldozerovat 5x za rok,tak ti to vydrží dlouho..Ale pokud tak,jako já,hodinu denně,tak si s ním moc dlouho nezajezdíš..Už ted si u Brudru objednej dvoje náhradní pásy.. :) ..Prostě při této váze musíš jít do kovových kol a kovových pásů,tak jak ho má Kejháček.. :wink:
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od suca »

váhu mohu kdykoliv ubrat,je to jen sesazený,takže není problém s váhou manipulovat. kovový pásy určitě budou,jen jak je v modelaření klasika,peněz na koníček není nikdy dost :-D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Bude ti stačit,tady u toho to buldozera,celková váha 7kilo,zbytečně ho nepřetěžuj..Převodovky si s tím hravě poradí a uvidíš sám,že se s ním dá krásně pracovat..Na přední radlicu,pokud nepůjdeš do hydrauliky,tak ji osaď dvěma lineárními servama,aby jsi dostal pořádně radlicu,aspoň 5 cm pod pásy..Pokud tam budeš mít jedno 12 kilový servo na páku,tak je to na prd..Radlicu nedostaneš pořádně pod terén,tím pádem s ní pořádně nezabereš..Pokud budeš chtít jenom rozhrňovat hromadu hlíny,tak ti servo bude stačit,ale pokud budeš chtít stahovat skrývku,tak to servo nezvládne..A na zadní rypl,platí to samé..Potom budeš mít buldozera,který,už bude něco umět.. :wink:
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od suca »

na radlici budu dávat motory se šroubovicí,s rypákem zatím nějak nepočítám,uvidíme časem :-D
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od Bořík »

Kejhak píše:Když vidím tu "cihlu", tak si taky tak říkám, jak se na to budou tvářit všechny ty čepy, točící se v plastu a nesoucí tuhle váhu.
Malýho Xerion má taky přes 5 kilo, ale vozí to v kolech, v rámu je jen elektronika a baterka, plus nějaký to servo. :D

Bořík - Tenkrát byly nejrozšířenější regly JETI Plus a taky nestály málo. V jednom RC Revue vyšel test těhle nových reglů DSYS a já, penězi neoplívající, jsem zvolil dražší variantu a nechal si u obchodníka, dnes už nebožtíka, pana Šose z Klatov, objednat 30A regl i s kartou za cca 2000,-! TENKRÁT!!!! Nehorázná suma! Taky pan Šos valil voči, cože to vlastně chci a že to ani nezná.:lol: Ale líbila se mi právě možnost využití jak pro letadlo, tak pro auto. Mám ho do dneška a malej ho vozí v jeho osmikolovým mercedesu od brůdru. :wink:
Na těch reglech je někde výrobní číslo? Jen tak, pro zajímavost, kolikátej v pořadí vlastně mám. :lol:
Každý kus má své výrobní číslo - je to ten kód na obalu - v šestnáckové soustavě zakódovaný rok výroby a pořadové číslo. Tak je jasné, jaký je potom život toho regulátoru a je to celé hlavně proto, že když někdo pošle stejný kus už po několikáté na opravu se stejnou vadou ( dřív to bývaly přetížené BECy a přepólované regulátory - dnes už to takto zničit nejde ), tak výrobce věděl, že daný modelář dělá pořád tu stejnou chybu, nebo má levé obě ruce a nebo ještě k tomu prázdno v hlavě. Když někdo udělá něco blbě a reglec zničí a napíše, co se skutečně stalo, tak mu výrobce pošle nový. Ale když už dorazí po několikáté na stejnou opravu, má smůlu ...
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od honza 1960 »

To beru..Šroubovice s motorkem je také dobrá..Potom ty šroubovice na vysílačce našteluj tak,aby ti šla každá ovládat samotně,aby jsi mohl radlicu pořádně naklánět,kvůli sklonu v terénu.Zadní rypl ti při práci bude strašně chybět...Také jsem ho neměl funkční a vím,jak to bylo bez něho na govno.. :) ..Ale jak říkáš,časem ho také zprovozníš a budeš mít pořádnýho pracanta...Na spodek radlice dej železný břit,jinak budeš mít za chvíli po radlici.. :wink:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Suca::.Jak pokračuješ s buldozerem..Už jezdí???.. :wink:
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od suca »

Honzo nejezdí,jezdil ale nebyl jsem spokojený se zdvihem radlice,tak jsem ho rozebral a dlouho na něj nesáhl. Pak jsem začal dělat traktor,z buldozera vyndal motory,dal je do traktoru a buldozer se teď válí rozebranej v krabici :-D
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Cat DC10 bruder

Příspěvek od honza 1960 »

Takže rozumím tomu tak,že buldozer je v kopřivách.. :lol: ..Ten bude potom výborný Pepinovi na ten jeho vrakáč,co ted buduje.. :lol:
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“