LIEBHERR 636 od Brminu

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od Jirkacbx »

Možná zkusit kouknout na Losi převody pro 1/18 crawlery a podobně,astramodel a tak,jestli by ta šroubovice trochu seděla.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od Milan3528 »

Tak stále s převodovkama laboruji.Budu asi muset nechat vyrobit jiné.Na Š-hoby jsem našel tohle : http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/_ ... -150-1.htm ale nevím ,zda 180Ncm bude dostatečně silný.Velikostně by to bylo super a možná by se zadařilo dát do trubky dva proti sobě.To bych ale asi musel trochu proříznout bočnici nakladače a to se mi moc nechce do toho zasahovat.Nebo to dát nastojáka jako jsou orginále a dolů udělat do klícky dvě šikmá kola https://www.conrad.cz/ocelove-ozubene-k ... ks.k237273
Je zde mnoho odborníků,tak prosím o radu.Případně kdo by byl ochoten tu klícku na ta šikmá kola vyrobit.
V tuto chvíli mi to jezdí.Je možné že jsem měl smůlu na převodovky a taky jsem tomu dával dost zabrat.Asi budu muset změnit styl práce a trochu to šetřit.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od Milan3528 »

Tak nakladač dostal nové pásy.Tyhle tam v podstatě patří.Nevím proč tam nacpali ty buldozerácký.Slibuji si od toho jemnější jízdu a hlavně by to mohlo pošetřit převodovky.Ty buldozerácký pod sebou totálně rozbijí terén a pak vše jde pod články pásů.Také při záběru do hromady materiálu lépe proklouznou a nedostanou tak zabrat převodovky.
-
Obrázek
-
Není mi ale zcela jasný,zda je mám správně nasazený.Co je dopředu.Díval jsem se a je to na strojích různě.
-
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od Jirkacbx »

Funkčně bys je měl mít dobře posazený.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od honza 1960 »

Jirko,to je jedno,jak je má Milan nasazený..Jestli správně,nebo špatně...Na těch 20 hodin práce za rok,co Milan s nakladačem doma napracuje a nejezdí,tak tam je to úplně jedno,on to na jízdních vlastnostech stroje,stejně nepozná... :lol: :lol:

Ale Milánku uklidním tě,máš je nasazeny správně.. :D
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od Milan3528 »

Tak dnes testy a jsem nadmíru spokojenej.Pásy fungují na jedničku.Kurňa aspoň něco se zadařilo.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od honza 1960 »

No vidíš to..Když se daří,tak se daří.. A vo tom to je..:D
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: LIEBHERR 636 od Brminu

Příspěvek od Milan3528 »

Tak konečně se na Brminu objevili pořádný převodovky pro tento nakladač.
-
Obrázek
-
Obrázek
-
Musel jsem je ale trochu poupravit (ořezat).Ten oblouček jsem musel uříznout,jelikož by to nevycházelo protože je tam nádrž na olej.
-
Obrázek
-
A takto to vypadá zabudovaný.
-
Obrázek
-
Obrázek
-
Obrázek
-
Jízda proběhla velmi uspokojivě,pouze se mi rychleji zastavuje jeden pás než druhej.Jako kdyby na jednom reglu byla aktivovaná brzda.Spíše to ale kladu za vinu tomu,že není ještě zaběhlý a jedna převodovka či motor někde přibržďuje.Za jízdy se to ale projevuje velmi minimálně.Spíše když model pozvednu a běží pásy navolno.Budu taky muset trochu přeskládat elektriku a přemístnit hlavní vypínač,protože v místě kde byl je teď střídavý motor od převodovky.
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“