CAT Delta Loader (přestavba Bruder)

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
rapo
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 18, 2013 11:58 pm
Bydliště: Praha

CAT Delta Loader (přestavba Bruder)

Příspěvek od rapo »

Ahoj, dovolím si založit nové téma pro synkův nakladač. Použil trochu jiný způsob řízení pohonu, než se tady obvykle dělá. V pohonných servech zůstaly pouze motory. Nepoužil jsem žádný běžný regulátor, o řízení se stará Arduino, které zpracovává signály z přijímače a generuje PWM signály pro obvod TB6612FNG (Dual DC motor driver, který je schopen dodat proudy 2x1,2A trvale a přežít 2x3,2A ve špičce). Celé to funguje celkem pěkně, synek s tím jezdí od Vánoc, tedy asi půl roku...
Arduino Pro mini kompatibilní deska stojí asi 60kč a modul s motor driverem podobou cenu na ebay.

Maják pochází z traktoru Bruder, jsou v něm čtyři SMD0805 ledky, které vytvářejí efekt otáčení - ovládaní přímo z pinů Arduina. Ale příště by to chtělo více LEDek, světlo docela "poskakuje".
Přední světla svítí trvale, zadní bílá jen při couvání, zadní červená svítí při zpomalování nebo když nakladač stojí. Při couvání přerušovaně pípá...

Na mechanickém provedení není nic zvláštního, zvedání ramena a otáčení lžíce jsem udělal také klasicky jako ostatní. Do serv lžíce bylo potřeba přidat odpory, aby se lžíce otáčela cca 150 stupňů.
Baterie 5x Eneloop 1900mAh, povedlo se mi je nacpat pod kabinu ;)

Více fotek ze stavby je zde
Přílohy
150203-00004.jpg
150203-00003.jpg
150203-00002.jpg
141224-00017.jpg
141214-00007.jpg
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT Delta Loader (přestavba Bruder)

Příspěvek od Michal Boček »

Zajímavé řešení, když už tam máš Arduino tak by stálo za to připojit na něj i serva a naprogramovat simulaci hydrauliky. Nebo už to tak je Obrázek ?
bocektransport.cz
rapo
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 18, 2013 11:58 pm
Bydliště: Praha

Re: CAT Delta Loader (přestavba Bruder)

Příspěvek od rapo »

To už nepůjde, obsadil jsem všechny piny, díky světýlkům a majáku.
Jak se vlastně taková hydraulika simuluje? 8)
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: CAT Delta Loader (přestavba Bruder)

Příspěvek od Michal Boček »

Jednoduše tak že pákou vysílačky neřídíš velikost výchylky serva, ale rychlost jeho pohybu - při poloze v neutrálu se servo nehýbe a drží polohu a vychýlením na jednu nebo na druhou stranu se začne pohybovat přesně jako při ovládání skutečného nakladače :wink: . Programově to není nic složitého, ale pokud už nemáš piny tak to nepůjde. Leda zjednodušit rotační maják na zábleskový ... :think: .
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Avantar
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 08, 2014 6:21 pm
Bydliště: (pošukov) Brno

Re: CAT Delta Loader (přestavba Bruder)

Příspěvek od Avantar »

moc pěkné. Spousta věcí vlastní tvorby, tak to má být. Líbí se mi nabíjení řešeno přímo v modelu :clap:
Tamiya TT-01e
Traxxas Slash 2wd
3racing sakura zero s
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“