Caterpillar D5-RC Bruder

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od spitfiremk1 »

http://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Buldo ... vba_na_RC/

Zdravím vás, jsem tu nový a chci se uvést svou přestavbou malého buldozeru bruder na RC. Vše je vyfoceno po jednotlivých krocích od začátku, až po patinu a videa na závěr. V odkazu jsou i mé tanky 1:16 Abych se neopakoval, tak popis stavby dávám z jiného fóra, kde se zabýváme tanky, snad se neurazíte...Jinak na rajčeti jsou i mé ostatní modely, kdo má zájem, může shlédnout...http://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Charlee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 337
Registrován: pon srp 06, 2012 6:39 pm
Bydliště: Zdětín,Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od Charlee »

K provedení přestavby nemám co dodat, to máš udělané perfektně. :clap: Stejně tak jako ty ostatní tanky. Ale proč ten pásák který v reálu jede krokem, ti jede tak rychle. Bych zkusil vyměnit kolečka v převodovce ať se to zpomalí. Možná ještě přidat závaží do podvozku.
Uvažoval jsem o těch převodovkách taky, ale pokud by nešli ozubená kola poskládat víc do pomala, tak bych raději zůstal u upravených serv.
Man TGX 8x8
E-514 Fortschritt 1:16 (prozatím odloženo)
Můj kanál na Youtube : http://www.youtube.com/channel/UCvoNPEkMc_nFT-Fqqqb6ayg
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od spitfiremk1 »

Převody jsou voleny fixně, nevím zda se vedou i jiné př.poměr, tak že mají 200 ot/min. na vývodu při 8 V. Kola vložená mezi hnací hřídel a osy pojezdů jsou volena velká, aby jen předávala točivý moment od převodovky.Ona totiž nejde, kvúli její velikosti, víc přiblížit k ose pojezdu a dát na ni malý pastorek, zrovna tak jako nejde dát dát na pojezd.osu větší kolo, k dosažení velké redukce otáček. Vem si skutečnost, že tento buldozer má v sobě tak málo místa, že jsem jej ještě upravený neviděl, a to byla pro mne výzva... :idea: Serva stand.velikosti se nevešla, proto převody Aldruino.Rychlost je na plný plyn sice větší, ale...pokud jsem jel na2s lipol tak motory na 12 V po m inutě nestačily dát výkon a neutlačil jsem ani tenisák, aniž by regly nezaply ochranu z podpětí.Na tříčlánek, je to dělo..Rychlost je raketová, ale za pomocí EXPO kolem neutrálu na kniplu se s tím jezdí krokem a plynule.Omezit výchylky (rozsah)plynu nemá smysl, protože najedeš do písku a nemáš výkon do motorů, na tlačení hromady..Navíc když je těžký náklad, jedině za pomocí prohrábnutí pásů na jejich velké obvodové rychlosti, se dá hromada do pohybu a pak můžeš tlačit už pomalou rychlostí. Je to věda..Pokud bych chtěl velkou tažnou sílu a min.otáčky, musel by chudák malej mít min.4 kg, aby tlačil i na min, rychlosti, jenže není místo pomalu na RC výbavu, natož na zátěž. No a pokud chci zachovat interiér kabiny a doplním řidiče, muisí být vše vespod a vešlo se to tam.... :whistle:
Ta videa ber s rezervou zkus v jedné ruce mít kameru, kilovou VHS ku a druhou drž vysílač a citlivě řiď model... :doh: Podle toho ta plynulost vypadala
Příště jdu do šnekových převodů z napínáků strun z baskytary :dance: nezaberou místo, jsou za pětikilo a jsou čtyři..Ideální na Bobcaty a maličké Brudříky a utáhne je i slabý a hlavně malý motor.. :idea: http://www.guitarparts.cz/eshop/?p=prod ... a-Schaller http://www.guitarparts.cz/eshop/?p=prod ... a-Schaller Tady malá cenová inspirace...Rozhodně to budu někde aplikovat...
Uživatelský avatar
Charlee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 337
Registrován: pon srp 06, 2012 6:39 pm
Bydliště: Zdětín,Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od Charlee »

Jaký tam máš převodoví poměr? Díval jsem se tady mají výběr v různých poměrech a dokonce jednu co má volitelný poměr.http://www.beami-trade.eu/
Man TGX 8x8
E-514 Fortschritt 1:16 (prozatím odloženo)
Můj kanál na Youtube : http://www.youtube.com/channel/UCvoNPEkMc_nFT-Fqqqb6ayg
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od spitfiremk1 »

:think: Co já vím, tak u převodovek byl jen údaj o počtu otáček vývodového hřídele (200 ot/min), ne př.poměr, takže ten nevím a ani mne to nezajímá... :wink: Jedou dobře a plný plyn s nezbytným protáčením pásů, volím jen na rozhýbání hromady na radlici...Poměr by se dal měnit velikostí kolečka na vývodovém hřídeli, zapadajícím do kola na hnané ose.Toto kolo nemůže být větší, nevešlo by se do originálního vybrání ve vaně stroje( musel bych za cenu úprav pozměnit vzhled stroje) Menší kolo na konec převodovky dát nemohu, musel bych jít s převodovkou blíž k hnanému kolu, což značí posuv dozadu a tam bych narazil na zadní stěnu buldozeru tělem převodovky...Navíc na stěně je servo zdvihu radlice...Ty převodovky z Beami trade jsou velké, široké a mnoho z nich nekvalitních.Jedinné dobré jsou ty s měnitelnými koly, a nejvíce používané námi tankisty :) Ovšem bez drobných úprav, se neobejdou. Vynikající převodovky, silné a malé jsou zde..http://www.snailshop.cz/147-prevodove-12-mm-lp. Zkrátka pustil jsem se do práce na velmi malém hřišti, prostor na zástavbu pohonů a serva radlice je velikosti klasické krabičky cigaret...Nakonec na rajčeti to mám vyfoceno celé od začátku, tak si to přiměř..Zde na odkazu na německém fóru jsem ten můj buldozer viděl s duralovými koly a hlavně spoustou olova uvnitř. Chudáci původní pásy, ty se zákonitě brzo protáhnou a uhoblují čepy..Nevím nač ta váha, mě to tlačí i s váhou cca 400 gr.,tak nevím..

Citovat nějaký příspěvek POUZE tehdy,pokud už někdo další vložil svuj příspěvek Díky cbx
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od Michal Boček »

Podařená přestavba, ta finální povrchová úprava to dost oživila :handgestures-thumbupleft: .
Vidím že máš hydrauliku udělanou přes lanovody napojené na servo - jak se to osvědčilo? Nemá to snahu pružit nebo uhýbat při zatížení (oproti náhonu pevnou pákou)?
bocektransport.cz
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od spitfiremk1 »

Michal Boček píše:Podařená přestavba, ta finální povrchová úprava to dost oživila :handgestures-thumbupleft: .
Vidím že máš hydrauliku udělanou přes lanovody napojené na servo - jak se to osvědčilo? Nemá to snahu pružit nebo uhýbat při zatížení (oproti náhonu pevnou pákou)?

Žádné odpory.Lanka musí běhat pokud možno co nejméně po různých ohybech, což šlo udělat..Servo zdvihu tahá za konce lanek vedoucích z Hydr.válců, což je pohyb nahoru, a dolů to jde vlastní vahou, takže lanka i tak jsou napnuta. Navíc v ramenech radlice je olovo, aby seděla dole na zemi stabilněji. Otáčení radlice je rovněž jednoduše řešeno, téměř bez odporu. Vše je vyfoceno na předešlých odkazec stavby, nechce se mi to pořád vysvětlovat..Pevná páka je jistější pro mne jen v tom, že by stroj mohl při max spuštění pod rovinu terénu lépe zabrat, nadzvednout se, ale hlavně, by držel pevně danou polohu radlice. Ta moje je vlastně plovoucí, kopíruje terén, ale to mě vůbec nes... :mrgreen: Říkám, je tam tak málo místa, že jsem rád, že jsem to zprovoznil takto..
tady teď pro všechny pověsím citaci z jiného DF, kde jsem vše vysvětloval, snad bude vše jasné.

Tak mi to nedalo a pustil jsem se do dalšího "pásáku"Jde o hračku od Brudera a jelikož měl článkové pásy, šel jsem do toho..Nejprve jsem rozpůlil zadní osu a na ni epoxidovou hmotou naklínoval ozub.kola. Jako převodovky jsem použil systémy Aldruino s výstupními otáčkami na pěti voltech okolo 200 ot/min Převody jsou malé (a snad by se vešli do LT-38?) Převodovky jsou řešeny spojením dist.trubičkami, na něž jsou již orig.nachystány otvory. Pak jsem je přišrouboval na zákl.desku, která se s nimi šroubuje na dno buldozeru. Ovládání zdvihu radlice a její natáčení do stran je řešeno pomocí tenkých 0,5 mm pletených lanek, jež jsou vedeny do maket hydr.válců a tahají za jejich kořen ukryté uvnitř ( z fotek není moc patrné, ale je to tam :dance: Hydraulické pístnice jsou nahrazeny kousky prutové antény HL a do nich jsou vsazeny zacvakávací háky napodobující upevňovací čepy válců. Vypadá to daleko lépe než původní šedé plastové tyčky...
Servo zdvihu radlice bude za motorovou skupinou s převodama a bude tahat za lanka od válců, jež budou spojena na konci a od tohoto konce povede jedno lanko k páce serva. Pohyb nahoru je jasný a dolů lanka napne váha radlice.Pohyb radlice do stran zajistí systém ve přední části stroje tím samým stylem, jen se jedná o spojení konců lanek na vyfocené kladce, která zajistí pohyb v jednom kroku jeden válec vpřed a druhý vzad a opačně. Kulový čep na kladce povede táhlo k servu v čumáku stroje.Lanka jsou proti sobě od kladek k válcům napnuta bez vůlí tak, aby se jedno lanko při pohybu kamkoliv nepovolovalo a nesmeklo z kladky a to ani při současném pohybu radlice nahoru a do stran.Regulýtory budou dva DSYS 18 DCR, zapojeny přes deltamix ve vysílači..

A už zase.Citace navíc.Neupravuju,abys to viděl. cbx
Uživatelský avatar
Mila198
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 156
Registrován: pon bře 19, 2012 10:35 pm
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od Mila198 »

Nechápeš?! Citovat nějaký příspěvek POUZE tehdy,pokud už někdo další vložil svuj příspěvek Díky cbx
Miloš-ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com/
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od spitfiremk1 »

:shock: :shock: ..Raději přestanu citovat a půjdu příště rovnou na věc..Tak nějak?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Caterpillar D5-RC Bruder

Příspěvek od Jirkacbx »

Správně.
Zmačknout "citace",co se mi v novým okně objeví tak smažu a píšu čistě.
Díky.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“