Prosím pomoc.Malý buldozer

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Rabbit
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 01, 2012 12:36 pm

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Rabbit »

jj nějak ho tam napasuju :)
Rabbit
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 01, 2012 12:36 pm

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Rabbit »

Mohly by jste mi poradit , jaký by byl nejvhodnější regulátor ??

Díky :)
Uživatelský avatar
Mates.rc
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: pát led 27, 2012 10:21 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Mates.rc »

člověče zapoj trošku vlastní iniciativy a používej funkci "Hledat" určitě najdeš ;)
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od stelerp »

Já použil na pohon 2x10kg serva standartní velikosti a na radlici 5kg. Pro pohon by bohatě stačilo 5kg servo, protože pásy mají tak malou adhezi, že jsem ani v zátěži nepozoroval pokles otáček... Na radlici bych to 5kg doporučoval, aby mělo sílu zvednout radlici v záběru. Pohonný AKU 5 x AA - 2000mAh - téměř dvě hodiny zábavy na pískovišti :-) Už jsem stihl zlikvidovat jedny pásy, vychodí se v čepech, tím se natáhne a pohonné ozubené kolo pak špatně zabírá.... Teď mám druhé, a plánuju nějak vypouzdřit čepy, ještě nevím jak... Regulátor: Mikro DSYS + mikroservoServo a 2x mikrospínač jen pro vypnutí pásu pro zatáčení. Ve vývoji teď mám vlastní dvojitý regulátor s mixerem...plánuji přestavbu podvozku a dovážení olevem pro lepší trakci.
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Rabbit
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 01, 2012 12:36 pm

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Rabbit »

Děkuji :) a potřebuju k tomu regulátoru ty dva mikrospínače nebo se bez toho obejdu ?
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od stelerp »

Buďto 2x regulátor, nebo jeden regulátor + mikroservo + 2x mikrospínač...

2xRegulátor - možnost plynule měnit rychlost pásů, tím pádem i zatáčení, možnost protiběžného chodu pásů pro otáčení na místě.
1xRegulátor + mikroservo + 2x mikrospínač - Jízda vpřed nebo vzad, zatáčení jen vypnutím pohonu jednoho pásu, nelze protiběžný chod pásů.

Kdybych do toho šel znovu, vzal bych od DSYS 2x jejich nejmenší regulátorek, napájení 4xAA (5xAA nesnese, nemá BEC), dokoupil nějaký letecký mixer pro delta křídlo, nebo V ocasní plochy a hotovo.

Jelikož se bavím s PICAXE, chci si elektroniku udělat sám, sám sobě si to dokázat, že to jde :-)
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Rabbit
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 01, 2012 12:36 pm

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Rabbit »

Jelikož je to můj první model a nemám moc financí, tak asi koupim 2x http://www.modelarina.cz/stridavy-regul ... -3787.html :)
Uživatelský avatar
jezdec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob lis 06, 2010 11:34 am
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od jezdec »

Tak jsem do poslední chvíle myslel, že stavíš buldozer. No a vidím, že to bude letadlo a dvoumotorové se střídavými motory.

Chce to trochu číst co je u zboží napsané.
Dělám co můžu
Obrázek Obrázek

Galerie modelů
Uživatelský avatar
Mates.rc
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: pát led 27, 2012 10:21 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Mates.rc »

:D
Uživatelský avatar
Lada B
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 528
Registrován: čtv zář 08, 2011 11:28 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Lada B »

Rabbit píše:Jelikož je to můj první model a nemám moc financí, tak asi koupim 2x http://www.modelarina.cz/stridavy-regul ... -3787.html :)
Ahoj, jestli nemáš dost financí, tak proč kupuješ regl? :doh: Ten prodejce co ti prodal serva na pohon, ti je dal, Tak proč řešíš regly. Máš je v servech, umístěný a nemusí řešit kam je dáš, stejně tam není místo.
Jeden kanál do ELEV druhý do AILE, zapneš DELTA MIX a frčíš. Ubrání výchylek na 40% docílíš jemnějšího ovládání, plynule měníš rychlost obou pásů a jdou i proti sobě.
Mám v bobcatu, kolovým, 4 mikroserva a chodí už půl roku bez problémů, kámoš to má tak v pásáku, máme to ve 4 traktorech, mám to v bagru a nebyl jediný problém a to jsem táhnul asi 250m na pískoviště dva plný vleky cca 6-6,5kg písku.
Martin33 má v traktoru DSYS, serva do serie, tady jen motorky, a nejel ani poloviční rychlostí já. Už to taky asi dude předělávat. Diferenciál namixuješ elektricky a máš i ,,uzávěrku"
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od stelerp »

A nemáš problém s malou 'vůlí' neutrálů?? Ty servozeslilovače by v podstatě žádnou vůli mít neměly, takže najít bez zpětné vazby polohu, kdy stojí, je docela problém. Ale možná se liší typ serva od serva...
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od lukin1156 »

hoď tam obyč regulátory a máš vystaráno... :D
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Uživatelský avatar
Lada B
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 528
Registrován: čtv zář 08, 2011 11:28 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím pomoc.Malý buldozer

Příspěvek od Lada B »

S neutrálem problém není, serva máme Towerpro MG946R. Místo poťáku dva odpory 2K7 a má neutrál jasný a stejný. Nechal jsem je tam jen zatím, že to asi nevydrží, ale opak je pravdou. Nevím kolik stojí dva DSYS? 1500,- 1600,- Pro mě zbytečný výdaje. Ubráním výchylek na 35-40% se zachová plná síla serva a pojezd je citlivější, zvášť, když je možnost ještě nastavit EXPO, třeba i na 70. Kolega je trošku rychlík, ale tady je pásák:
http://www.youtube.com/watch?v=wB9JUFk_P8c
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“