Bruder Caterpillar pásový nakladač

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: pon srp 01, 2011 7:41 am
Bydliště: Kolta

Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od DeadMan »

Tak, chcel by som vám predstaviť moju prerábku pásačiku od Brudera:

Fotky sú tu - http://jujk0.rajce.net/Bruder_pasovy_nakladac

Zdroj - 4,8V 1200mAh pack
Servá - Pohon - HexTronic HX12K
Zdvih ramena - Tiež hextronic
Zdvih lyžice - TowerPro SG5010

Je to konečne vo funkčom štádiu, je tam treba ešte dorobiť isté detaily. Asi najviac viditeľné je to, že som pre jednoduchosť riešenia zrušil originálne zdvíhanie lyžice. Stále mi to blblo, zadieralo sa a potrebovalo to veľa miesta pre pohyb páky serva. Inak ešte dúfam, že upracem kabeláž a dorobím nejaké svetielka :)
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od duruz »

No ty kraso..smekam pred tebou. To je parada.. to bych chtel domu.. asi bych si navozil domu i pisek :-D Celej den bych si zvladl s tim hrat.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Mikirrcc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 7:38 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Mikirrcc »

DeadMan píše:Tak, chcel by som vám predstaviť moju prerábku pásačiku od Brudera:

Fotky sú tu - http://jujk0.rajce.net/Bruder_pasovy_nakladac

Zdroj - 4,8V 1200mAh pack
Servá - Pohon - HexTronic HX12K
Zdvih ramena - Tiež hextronic
Zdvih lyžice - TowerPro SG5010

Je to konečne vo funkčom štádiu, je tam treba ešte dorobiť isté detaily. Asi najviac viditeľné je to, že som pre jednoduchosť riešenia zrušil originálne zdvíhanie lyžice. Stále mi to blblo, zadieralo sa a potrebovalo to veľa miesta pre pohyb páky serva. Inak ešte dúfam, že upracem kabeláž a dorobím nejaké svetielka :)
Mám ho taky už nějakou dobu. Mám v něm ale 2čl Li-pol 7.4V, a to je jiná, svižnější a silou výkonější práce :animals-dogrun:. A ještě, servo sklápení lžice jsem udělal obráceně, servo je na pevno k rameni, tím pádem mi zůstalo funkční demontování lžice. Můj mladej má už doma od brudera několik výměných dílů, vydle, naviják, lžíci s drapákem a teď i tu menší lžici z bobka, takže se to dá pěkně měnit.
Na zdvihu ramene mám spomalovač, aby to s ramenem moc necukalo.
A pro přesnější a klidnější pohyby při najíždění na lžici, nebo při nakládce mám na rádiu navolenou funkci "menších výchylek", ve výsledku to prostě jezdí pomaleji, takže mám vlastně jakoby dvě pojezdové rychlosti :dance:
To jen pár jiných variant úpravy na případný up-grade. :think:
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od duruz »

Udelej video...tyhle veci me docela zajimaji.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Mikirrcc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 7:38 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Mikirrcc »

duruz píše:Udelej video...tyhle veci me docela zajimaji.
Jestli to je reakce na mě, tak video čeho??
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od duruz »

Pripadne mi to jako zbytecna otazka. Reagoval jsem na konkretni prispevek, ve kterem byl konkretni popis modelu. Nikdo jiny se predtim neozval a s nas tri ja tento model nemam, zakladatel diskuze video pridal. Takze to bylo na toho ctvrteho a chtel jsem video jeho noveho letadla.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Mikirrcc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 7:38 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Mikirrcc »

duruz píše:Pripadne mi to jako zbytecna otazka. Reagoval jsem na konkretni prispevek, ve kterem byl konkretni popis modelu. Nikdo jiny se predtim neozval a s nas tri ja tento model nemam, zakladatel diskuze video pridal. Takze to bylo na toho ctvrteho a chtel jsem video jeho noveho letadla.
Kolego nemusíš reagovat hned tak pobouřeně. Já osobně pokud reaguju na nějaký příspěvek, byť je třeba jeden, používám okno "citace". Je to přehlednější a je přesně vidět, na co a na koho je moje reakce.
Navíc ten začátek mojí otázky byl takový řečnický, hlavní obsah mojí otázky byl myšlen na co konkrétně se ptáš, nebo co mám natáčet.
Takže pokud máš konkrétní dotaz, polož ho. Asi se mi nechce dělat video, ve kterém by byli všechny možné věci, které by tě mohli zajímat. Takže?
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Pajik_CZ »

na zdejším fóru je ale dobrým zvykem poslední příspěvek necitovat, protože se automaticky bere odpověď za reakci na poslední příspěvek. tak bacha na to :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Mikirrcc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 7:38 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Mikirrcc »

Tak to je potom jiná. Jsem zde nový.. Hold jiný kraj (forum), jiný mrav (nepsané pravidla) :text-imsorry:
Uživatelský avatar
Lada B
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 528
Registrován: čtv zář 08, 2011 11:28 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Lada B »

Ahoj, kolega sem někam dal odkaz na naše stránky, tam je i odkaz na video. Mám sice toho na kolech, ale použil jsem na lžíci dvě mikro serva 2,5 kg, upravený na otáčení. Výchylku na rádiu jsem nastavil jen na 20%, takže rychlost je malá. Za to strčím lžíci i do kabiny.
Pak to takhle vypadá, když jedem pro písek do flašek k bazénu. http://mojefotky.blgz.cz/Zahradni-technika.html#foto920
Mikirrcc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 7:38 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Mikirrcc »

Tak jen pár fotek a jedno narychlo spíchnuté videjko, je tam vidět svahová dostupnost, obratnost a pak výměna nářadí.
http://marekrc.rajce.idnes.cz/CAT_pasovy_nakladac_RC :text-link:
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od duruz »

tak to je luxusni :-D to se mi libi...
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Mikirrcc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 7:38 pm

Re: Bruder Caterpillar pásový nakladač

Příspěvek od Mikirrcc »

Těch úprav tohoto modelu od Brudera je jen tady na foru několik, takže to chce jen pohledat, případně se nechat některou z variant inspirovat.
Pokud máš nějaké to rc vybavení, myslím tím rádio, ideálně 4kusy serv o vyším tahu, já mám 4ks 10kg, nějakou tu aku a přijímač, stačí zakoupit nakladač, já jsem ho bral v nějaké akci za 260kč.
Pak dva večery z nožem pilníkem, vrtačkou, páječkou a tavící pistolí a rc nakladač je na světě. :text-lol:
Odpovědět

Zpět na „STAVEBNÍ A OSTATNÍ STROJE“