zvukový modul traktor

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Masey Ferguson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 12, 2011 6:54 pm
Bydliště: pelhřimov

zvukový modul traktor

Příspěvek od Masey Ferguson »

Zdravím vás kolegové Nedávno jsem sem dával něco o mém traktoru Fendt a padlo tam slovo zvukový modul tak mi to těch pár dní vrtá hlavou a říkám si že by to byl poslední detail který by ten model ještě o něco víc vylepšil Chci se vás zeptat jaký zvukový modul byste mi doporučili a jestli je také možnost předem nahrané zvuky na modulech někde přehrát abych věděl jaký mají zvuky popřípadě jestli máte někdo zkušenost s nahráváním zvuku do zvukových modulů jestli je to složité A jak to vlastně probíhá Děkuji vám za odpověď
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Cau. Hele taky jsem to ze zacatku zavrhoval, ale nakonec jsem se rozhoupal a dal ho do Deera. Je to uplne neco jineho, uplne ten model dostal "hloubku".
Uvazoval jsem, ktery tam dat. Servonaut mi vzhledem k cene modelu docela drahy, navic ma jen jeden zvuk motoru. Ja koupil tedy nakonec tento. Ma hodne zvuku motoru, vetsinou osobaky. Ale jsou tam i 4 trucky (diesely), ktere zni fajn. Navic v realu v John Deeru co mam je podobny motor jako v Man TGX a ten tam je, takze mi to sedi :)
Zde pro ukazku video.

Vse staci zapojit, pripojit na PC, nastavit vse, co je treba (vypinani motoru atd...) a je to :)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Masey Ferguson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 12, 2011 6:54 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Masey Ferguson »

No já když už něco tak by jsem chtěl Diesel s turbem nebo něco takového Nebo zkusit přes počítač něco vytvořit
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Jasne, ja mam diesel, akorat bez turba, ty zvuky tam nejsou. Ale na druhou stranu mam nastaveneho Mana (motor cumins V6 myslim 14L objemu) a John Deere ma ten sam, akorat 15L mam tuseni :) Takze s tim jsem zase spokojen, protoze to opravdu sedi i zvukem :) A muzu rict, ze to je stejny vyrobce motoru, stejny poced valcu a skoro stejny objem :)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od fokker »

Roman_rc.pilot píše: úte črc 16, 2019 11:23 am Cau. Hele taky jsem to ze zacatku zavrhoval, ale nakonec jsem se rozhoupal a dal ho do Deera. Je to uplne neco jineho, uplne ten model dostal "hloubku".
Uvazoval jsem, ktery tam dat. Servonaut mi vzhledem k cene modelu docela drahy, navic ma jen jeden zvuk motoru. Ja koupil tedy nakonec tento. Ma hodne zvuku motoru, vetsinou osobaky. Ale jsou tam i 4 trucky (diesely), ktere zni fajn. Navic v realu v John Deeru co mam je podobny motor jako v Man TGX a ten tam je, takze mi to sedi :)
Zde pro ukazku video.

Vse staci zapojit, pripojit na PC, nastavit vse, co je treba (vypinani motoru atd...) a je to :)
To se mi docela líbí, za tu cenu to umí dost. Máš zapojená i světla? Kolik to má vstupů? Co jsem pochopil z návodu, tak jen dva - plyn a řízení. Chtělo by to ještě aspoń jeden na zapínání světel, případně ještě jeden na startování a zhasínání motoru. Bohužel jsou tyhle moduly většinou dělané na volantové vysílače se dvěmi, třemi kanály a s trucky s dostatkem kanálů nepočítají. :(
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Cusek. Jo zvuk je fajn :) Svetla mam zapojene pres jinou jednotku, takze z te beru jen ten zvuk. Osobne jsem anu neresil, jak se tam svetla zapinaji apod.... Ale nevyhovuje mi to zpusobem sviceni a rozsvecovani :)
Za tu cenu je to si myslim ze vice nez slusne...
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od suca »

Roman_rc.pilot píše: úte črc 16, 2019 11:23 am Cau. Hele taky jsem to ze zacatku zavrhoval, ale nakonec jsem se rozhoupal a dal ho do Deera. Je to uplne neco jineho, uplne ten model dostal "hloubku".
Uvazoval jsem, ktery tam dat. Servonaut mi vzhledem k cene modelu docela drahy, navic ma jen jeden zvuk motoru. Ja koupil tedy nakonec tento. Ma hodne zvuku motoru, vetsinou osobaky. Ale jsou tam i 4 trucky (diesely), ktere zni fajn. Navic v realu v John Deeru co mam je podobny motor jako v Man TGX a ten tam je, takze mi to sedi :)
Zde pro ukazku video.

Vse staci zapojit, pripojit na PC, nastavit vse, co je treba (vypinani motoru atd...) a je to :)

jen tě Romane trošku opravím,nevím kde si sebral,že servonaut má jen jeden zvuk motoru. tyhle zvukáče mají pět motorů,plus si můžeš vzlášť nastavit hlasitost pískání turba,odfuku atd
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

suca: Tak to se omlouvam, prevzal jsem tuto informaci od nekoho jineho (uz nevim)... :) V tom pripade ok, ale i tak by to do meho deera byli zbytecne :)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
Masey Ferguson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 12, 2011 6:54 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Masey Ferguson »

suca píše: úte črc 16, 2019 6:07 pm jen tě Romane trošku opravím,nevím kde si sebral,že servonaut má jen jeden zvuk motoru. tyhle zvukáče mají pět motorů,plus si můžeš vzlášť nastavit hlasitost pískání turba,odfuku atd
máš s tím nějaké zkušenosti s nastavováním toho zvuku a jde tam nahrát svůj vlastní zvuk?
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od suca »

nejde,servonaut má nahraných těch pět typů motorů a nahrávat do nich nejde,jinak nastavuje se to bud rc vysílačkou servonaut,nebo programovací kartou
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od honza 1960 »

A nebo tady kamaráde..Tady si vybereš z mnoha zvuků,který tam potřebuješ a který se ti doopravdy do toho traktora hodí a ne tam dávat zvuk z náklaďáků...Tady odtud mám já vybraný pravý zvuk do buldozeru...Je tam dost pravých zvuků na ten tvůj traktor..Já vím,že je to drahý,ale když už máš drahý traktor,tak tam dej ten pravý traktorový zvuk,který tam ve skutečnosti patří.. :wink: ..https://www.beier-electronic.de/modellb ... /sfr-1.php
Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 750
Registrován: pát led 11, 2019 12:17 am
Bydliště: Opava

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Honzo jen pro upresneni, nektere traktory maji stejne motory s nakladnimi auty, jen je to treba prostudovat :)
🇺🇲John Deere 9620RX
🇸🇪Väderstad ST600s
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇨🇳Frsky Tandem X20 PRO
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od honza 1960 »

Jo,je to možný...Já jsem mu jen poslal odkaz na kvalitní zvukáč z mnoha zvuky,které si vybere,jaký potřebuje a jaký se mu bude líbit a nahraje na kartu..Protože všechny jiný zvukáče,co jsou tady v prodeji mají zvuky, na jedno brdo..Kdežto tady u tohoto zvukáč si vybereš,zvuk,takový jaký potřebuje a ne takový,co,už je ve zvukáči koupený u nás v obchodě nahraný..Jeden nákladák,jeden diesel a pořád stejný zvuk s odfukem brzd..No na traktor se to třeba hodí,ale já jsem to do buldozera dát nemohl,aby,když zastavím,mě odfoukl vzduch na buldozeru.. :lol:
Uživatelský avatar
Slick7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 23, 2011 6:11 pm
Bydliště: Brno

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Slick7 »

Jojo, Beier je super, nedáno jsem objednal a koupil, těch zvuků, co tam je (dodaných na CD) je fakt hodně, na Kirovce tam jsou dokonce dva typy K700 a K700A, dále to umí mraky dalších funkcí, ale je tu jeden, možná dva problémy. Ten první je v tom, že manuál není v českém jazyce, takže pro lidi co neumí perfektně AN, nebo DE mají smůlu, za druhé, sestavení zvuku a instalace není zase tak jednoduchá, jako například v případě Servonautu, kde to zvládnete levou zadní. To fakt, aby byl člověk odborník, protože to musíte v přiloženém zvukovém programu vyladit. Za další, když už si tím projdete, může nastat problém, jako v mém případě, kde to prostě nefunguje jak má a nedělá to co má a vi nevíte co s tím a kde je chyba. Já jsem to svěřil kolegovy Michalu B. který s tím má zkušenosti s takovým typem zvukáče a už nějaký týden se s tím trápí, momentálně je ve hře možnost, že je to micro SD kartou (která k tomu byla dodaná) ,že není vhodná. Koupili jsme jinou, ale problém přetrvává, takže jich zkusíme vyzkoušet víc a uvidíme, ale prostě pokud to bude SD kartou, tak to by se asi pan výrobce měl zamyslet, kde se stala chyba.
Masey Ferguson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 12, 2011 6:54 pm
Bydliště: pelhřimov

Re: zvukový modul traktor

Příspěvek od Masey Ferguson »

honza 1960 píše: úte črc 16, 2019 8:50 pm A nebo tady kamaráde..Tady si vybereš z mnoha zvuků,který tam potřebuješ a který se ti doopravdy do toho traktora hodí a ne tam dávat zvuk z náklaďáků...Tady odtud mám já vybraný pravý zvuk do buldozeru...Je tam dost pravých zvuků na ten tvůj traktor..Já vím,že je to drahý,ale když už máš drahý traktor,tak tam dej ten pravý traktorový zvuk,který tam ve skutečnosti patří.. :wink: ..https://www.beier-electronic.de/modellb ... /sfr-1.php
Mockrát ti děkuji za tuto stránku tam i vyřešil a hodně velké otázky ještě se tě ale zeptá Proboha proč je tam ten kohout a slepice a ty ptáci to si můžeš libovolně pouštět vysílačky nebo to v tom zvuku prostě jede a jednou za několik sekund tam zakokrhá Kohout?
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“