Kirovec K700 + vlek

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Hepcziiik »

Kejhaku, nemůžeš mu radit, ať použije do modelu elektro písty od CTI, kdy jeden stojí 100€, když řeší, jestli koupí hračkovou vysílačku za 1300,-Kč nebo za 2000,-Kč... :think:

Když pominu čínské hračky neproporcionálním ovládáním na tužkové baterky z obchoďáku za pár stovek, tak RC modely jsou celkem drahý koníček. Čím chce mít člověk model vymakanější, tím je dražší...

Psal jsem to mnohokrát a napíšu to klidně znova, aniž bych chtěl někoho urazit nebo odradit - před započetím stavby modelu je VŽDY nutné vyhodnotit, jaké jsou mé možnosti finanční, technické a dovednostní. Od toho se následně může odvíjet náročnost a kvalita stavby. Kdo má problém pravítkem a tužkou narýsovat kolmici, toho je zbytečné vnadit na technické finesy, kdo má a ovládá doma dílnu vybavenou soustruhem a frézou, ten asi nebude pilovat díly na model z umělé hmoty. O tom to celé je - každý musí zhodnotit své možnosti a schopnosti

Moje rada třeba ohledně vysílačky zní: mrkni na modelbazar http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/e ... a/vysilac/ a podle finančních možností hledej starší vysílačky. Co si budeme povídat, značkou Futaba, Graupner, Hitec nebo Spectrum chybu neuděláš, starší kusy se dají sehnat klidně do 2000 (i aktuálně tam je několik solidních vysílaček v této cenové relaci). Nebude to logicky žádný hi-end výkřik techniky, ale je u nich zpravidla záruka spolehlivosti a možnosti nastavení funkcí a ovládání. Nová vysílačka za tisícovku je fajn, ale zpravidla kromě vycentrování páčky potenciometrem u ní většinou větší možnosti nastavení nehledej a můžeš si být jistý, že dříve nebo později zjistíš, že sis za tu tisícovku měl raději nakoupit nanuky a lízátka na uklidnění...
Pokud by nebyla teď , bude za měsíc nebo za půl roku. Já si počkal a první vysílačku Futaba FC-16 koupil za tisícovku včetně přijímače

Další, mnohokrát opakovaná rada zní - přečti si forum od začátku až dokonce a pak ještě jednou, zaručeně v něm najdeš plno rad a inspirace a pronikneš do terminologie, jakou se tu mnozí baví...

Vše co píšu nemyslím jako výtky, ale jako snaha poradit, přeber si to dle libosti
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Kejhak »

Ano Hepziiiku, naprosto souhlasím s každým slovem, který jsi napsal.
Ty CTI elektromechanický písty, jsem navrhnul proto, protože "mira" zmiňuje nákup hydrauliky od Magomu a vestavění do hračky kloubovýho nakladače. Tou hračkou předpokládám, že myslel bruderácký liebherra a když si vezmeš, kolik by stála realizace hydrauliky, tak ty CTI-čka jsou na naprosto stejných penězích a uživatelsky pro něj, vzhledem ke znalostem-neznalostem (bez urážky), mnohem jednodušší na uskutecneni, protože jsou to "jen" elektromotory a regulátory a stačí jakýkoliv obyčejný vysílač typu CADET, oproti hydraulice, kde už musí mít vysílač s volně nastavitelnými mixy více vstupních kanálů jednotlivých, pohyblivých funkcí ramen, lžíce apd, sloučených do jednoho výstupního kanálu pro čerpadlo. Ne každá, počítačová vysílačka tohle umožňuje a při výběru Rc soupravy, je tohle potřeba zohlednit. Třeba HiTec Optic6, ač je to slušná vysílačka, tak ta tohle neumožní. Naproti tomu oblíbená a zároveň nenáviděná (a teď se zvedne vlna odpůrců a zastánců :lol: ) TURNIGRA 9 ano. Nic jinýho jsem tím nemyslel a je jen na mirovi, jaké jsou jeho technické a finanční možnosti. Až na ten nakladač přijde řada, tak se jistě probere tím, na co má, jak finančně, tak technicky, vybere si a další diskuse uz se povede pro tu, nebo onu konkrétní věc.

Asi bych se teď u "miry" vrátil ke kirovci a diskusi o nakladači nechal na reálnej čas, až na něj přijde řada.
Když vezmu ty odkazy na CADET 6 PRO a ten REFLEX II od CARSONA, tak mi "vybavením" přijdou naprosto schodné. Mají urcitý odlišnosti a když pominu kompatibilitu Carsona s moduly Tamiya, který mira stejně asi nevyužije, leda by měl v plánu tamiáckej zvukovej modul, tak se přikláním k tomu CADETU. Rozdíl tisícovky.
Samozřejmě tím teď neříkám - rovnou jí kup! Ale už přibližně víme, jaký chce mira funkce a když je ještě potvrdí, nebo upřesní, tak mu můžem pomoc na bazaru něco vybrat. Jak říká Hepczíík, za cenu toho novýho Cadeta, se dá najít starší, slušná vymakanější, nebo naopak ty funkce toho Cadeta, kterej je pro Kirovce dostačující, tak za míň peněz. Je to jen na domluvě, mira nadhodí požadovaný funkce, cenovej strop a můžem vybírat. :D
Na rovinu říkám aby neuvažoval o jednom vysílači pro oba modely, ale každý model, ať má svou, pro společný hrátky, třeba s kamarádem na hromádce písku. Aby nedošlo k omylu, myslím RC!!! hrátky s kamarádem. :lol:

Ještě jedna věc. Představ si miro, že by jsi byl profesí třeba leteckej inženýr, takže máš určitý znalosti, který jsou pro Tebe samozřejmost tak si o věcech, týkajících se fyzikálních zákonů, pro Tebe naprosto triviálních, jako je třeba síla a vztlak, tak si třeba s cukrářem moc nepokecáš. :lol: Takže, jak píše Hepczík, je ve Tvým vlastním zájmu, aby jsi si třikrát projel forum (a ne jen zemědělskou sekci) od shora dolu a zase zpátky a pak pro jistotu ještě jednou a trochu si osvojil RC terminologii, aby jsi pochopil co a jak funguje a nemusel se pak zbytečně vztekat, že Ti nikdo neukáže prstem, tohle a tohle kup! Když sám budeš mít snahu přijít na to, na co že je tahle funkce, nebo tahle páčka a ne jen slepě nastrkat baterky a nezajímat se o to, proč tohle běhá zrovna tak, jak to běhá, tak Tvoje dotazy se změní na vysvětlení konkrétní funkce, místo "velmi omezeného" Je lepší tahle vysílačka, nebo tahle, a i odpovědi pak budou pro Tebe mnohem srozumitelnější. Jednoduše řečeno, když budeš mít nějakej základní přehled, tak pak zjistíš, že tedy obě ty vysílačky jsou lepší, ale každá pro jiný zaměření. Chápeš? A sám uvidíš, jakou budeš mít radost z toho, že rozumíš tomu, co čteš. :wink:
Naposledy upravil(a) Kejhak dne stř lis 23, 2016 4:44 pm, celkem upraveno 1 x.
mira
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:18 pm
Bydliště: Jaroměřice nad/ROK

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od mira »

Dobrý den . Nečertím se příště to musím psát bez vykřičníku.Má uvaha jestli jsem to dobře pochopil. 1 RC na 1 MODEL jsem stejného názoru.Zatím jsem zapálen ale finančně se musím držet .Co pude se snažím vyrobit na koleně doma.Ta rc hledat v pásmu 2,4 GHz nebo třeba TU starší V pasmu FM 40MHz ...Model bazar.7 Kanál FATUBA FP_R118 F FM 40MHz
http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/e ... id=9&pid=1
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Kejhak »

Heleď, pásma FM, jsou víceměně na ústupu před 2.4GHz. Když si budeš jezdit doma na zahradě, tak je ta 40MHz dostačující, ale představ si, že budeš na hromádce písku s dalšími dvaceti modeláři. Zatím co oni si budou svoje modely řídit, tak ten Tvůj si bude po place jezdit podle vlastního uvážení. :--)
Jestli na Kírovce požaduješ ty funkce, o kterých jsme psaly, to je 1.pojezd, 2.zatáčení, 3.řazení, 4.ramena a 5.sklápění, tak Je ten Cadet 6 Pro přijatelná volba. Jelikož je to funglovka, která je někde k mání u obchodníka, tak Ti nikam neuteče, takže mi dej chvilku času, až večer děti usnou, tak projdu nabídku bazarů, jestli je tam něco zajímavýho. Jakej je cenovej strop? Mám se držet kolem těch 1300,- jako za cadeta? Takže strop někde kolem 1500,-?
Druhá věc je to, že nová RC souprava má dvouletou záruku v případě nějaký poruchy. Na druhou stranu jsou v provozu vysílače 20 let starý, takže třeba s pětiletou by jsi nějaký nepříjemnosti taky mít neměl. :wink:
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Já se v RC modelařině pohybuju víc než 15 let a i kdybych opravdu nic nevěděl, pročítat fóra od předu dozadu a zpět by se mi fakt nechtělo, protože mimo pár info k věci je tam i spousta zbytečných řečí. Člověk stráví půl dne hledáním nějakého důležitého příspěvku a skončí otráven tím, že nic nenašel :geek: .
A k těm frekvencím, jezdím od začátku 40 Mhz a díky tomu, že už mají všichni 2,4 Ghz nemám na žádné akci problém :dance: .
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Kejhak »

Vlastně dobrá připomínka Jozef. Lítaly jsme na pětatřicítkach a jezdily na čtyřicítkach spoustu let a člověk má pořád před očima, jak na letišti scháněl, kdo jakej má kanál. :lol: Postupně většina lidí přešla na dvačtyřku a teď si tak uvědomuju, jak se ty FM-kový rádia zredukovaly na takovej počet, že je vzájemný rušení fakt bez problému. :D
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Hepcziiik »

Treba ja když jsem objevil konicka v RC modelech, tak jsem jednotlivé sekce oboru které me zajímalo vazne četl. Vlakna o stavebních postupech, elektronice atd jsem sledoval neustále. Nevěděl jsem o RC vůbec nic, nikoho s modelem nakladaku neznal a tak jsem se snazil objevit jakoukoliv užitečnou informaci. Nehledě na to, ze dnes se i pre google da najit mraky odpvedi, videa, fotky. Staci zadat dotaz do okýnka. Kazdy jsme jiny, ale mrknout na urcita vlákna podle me nikomu neuskodi a jiste neni treba cist slovo od slova v komplet celem foru
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Kejhak »

Ano, ano, přesně tak. Pročtení fora od shora dolu bylo myšleno s nadsázkou samozřejmě. Když jsem se od papírových modelů z ábíčka dostával k lítacím modelům letadel, tak to byly volný větroně, nebo letadýlka na gumu, nebo CO2. První můj spalovák byl dvojka junior a ten sem měl v upoutanci, abych o něj nepřišel a závistivě jsem koukal po těch pár vyvolených který měli snad jediný, veřejnosti dobře dostupný rádio, a to byla Modela v AM-ku. Jelikož počítače byly jen průmyslový a zabíraly celou jednu místnost a první prototypy mobilních telefonů se vozily na podvalníku, hltal jsem v časopise modelář každý slovo o rádiem řízených modelech a jaká to byla sláva, když jsem si jednou domů přinesl, sice starší, ale svou vlastní Modelu 6AM, zakoupenou za letní brigádu při skládání balíků slamy v místním JZD. A to zklamání, když jsem svou měsíční práci na letadle, během tří vteřin sbíral ze země po špejlích. :lol: Učil jsem se lítat sám a postupně se doba stavby a doba letu začala obracet ve prospěch letu. Ale těch špejlí a přestátých infarktů co to stálo! :lol: V dnešní době ÉPÉPÉČEK je tak snadný se naučit lítat. :D A těch rádií co je, to se potom není čemu divit, že je problem si vybrat. :D
mira
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:18 pm
Bydliště: Jaroměřice nad/ROK

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od mira »

Dobrý den. Tak jsem znovu něco prohlidl tu i ruzné recenze u prodejcu na RC soupravy. Musím se už pro nějakou rozhodnout.Myslím že na mé požadavky které jsem tu uvedl by mi stačila tahle::
http://www.prag-info.cz/_shop/OPTIC+6+S ... 01129.html
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Kejhak »

Tak jsem jen narychlo prolitnul nabídku na modelbazaru, protože děti ještě nespí a chtějí pohádku a musím říct, že do do dvou a půl tisíce jsou tam fakt zajímavý kousky.
Toho optika šestku mám taky jednoho a běhá mi s ním předělanej bruderáckej Xerion, kterej mi původně šlapal na devitikanalu, ale ten jsem potřeboval do škodovky kvůli hydraulice, tak dostal toho optika. Ale musel jsem na něm oželet určitý vymoženosti v řízení, protože ten optic to programově neumožňuje. Na druhou stranu, kdybych úplně oželel krabí chod a jiný věci, tak pro základní funkce by stačil i ten cadet.
Neuvedl jsi, jestli chceš funglofku, nebo bazarovou.
A taky už jsem jednou psal, nečekej, že Ti někdo ukáže prstem na nějakej konkrétní typ. Na to, co potřebuješ pro Kirovce je jen tak na rychlo asi šest kousků do dvou tisíc a vzhledem k tomu, že u toho kirovce nepotřebuješ nějaký mixy a další vymoženosti, tak i ten CADET 6 Ti udělá dobrou službu, protože na začátku jsi psal, ze máš připravenou ZEBRU 4, což je ta nejjednodušší vysílačka a kdyby byla místo 35 na 40MHz, tak tady ani novou neřešíme, protože by si ji použil. Takže za mně ten Cadet 6 PRO fakt stačí, protože mam na jednom traktoru Cadeta4 V1 a dodělal jsem mu pátý a šestý kanál a tenhle novej už je má v základu, navíc elektronický trimy a nastavení výchylek.
mira
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:18 pm
Bydliště: Jaroměřice nad/ROK

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od mira »

Dobrý den. Kejhaku jak si psal v posledním příspěvku o svých modelech . tak jsem se rozhodl vemu toho KADETA 6 KANÁL .Bude nový a je za dobrý peníz pro mně určitě dostačující :no musím jít dál makat aby mi to do vánoc fungovalo . Děkuji za rady a trpělivost..
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Kirovec K700 + vlek

Příspěvek od Kejhak »

Jo, je to Tvá volba. Víceméně jsem takovou reakci čekal, ALE!!!, taky čti zprávy SZ, když už se přihlásíš (vlevo nahoře, vedle svýho jména), máš tam sedm odkazů na dobrý bazarový. Třeba Optic 6 SPORT s přijímačem za 1800,- A nebo, "plnej" Optic 6 s přijímačem za 1500,- což je těměř za cenu CADETA vysílač o dvě třídy vejš!!!:D
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“