Case CVX170

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Milan123
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 26, 2016 12:14 am

Case CVX170

Příspěvek od Milan123 »

Ahoj modeláři jak už bylo zmiňováno ty trakturky jsou hrozně nakažlivý takže už mám taky doma přestavbu Brudera (Case) :lol: Všechno jsem dělal podle téhle parádní zbírky nápadů, ale přece jeno jsem se trochu zadrhnoul Case už jezdí, ale mám problem s hledáním 0 na servech pro pohon jedno servo mam stale (naladím na vysílačce a z druheho jsem si vyvedl poťák a doladim ho růčo serva jsou v nule ani cuknutí pak se rozjedu a vsechno se dostane do chaosu serva jakoby nemuzou najit nulu jezdi sem a tam dokonce se obcas stane ze zatocim doleva traktor jede dopredu zatocim doprava traktor couva jsem toho takovej nejakej smutnej :D Nestalo se nekomu ze by serva takhle po predelani zlobili? Ja vim ze mi doporucite at to vyskubnu a dam tam regl jenomze me uz se nikam nevejde tenhle model je na misto dost skromnej :/ Jinak neco k elektronice:

Pohon 2x Hitec HS-322HD
Baterka servo pack 4x2000mAh
Servo na řízení vlastně pořádně nevim bylo doma v šuplíku a padlo tam jak delany tak jsem ho tam šoup :)
RC souprava Himoto 2,4GHz dvoukanál

Ps: fotek mam hromadu všechno to sem naházím až budu u počítače
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Case CVX170

Příspěvek od Kejhak »

To jako, že stojíš na místě, vemeš za volant a traktor se místo zatočení rozjede? Souprava v jiným modelu fungovala spolehlivě? Nejde Ti někde něco do zkratu? To potom jančí všechno. Braníš se reglu, ale je to nejspolehlivější. Taky sem ze začátku laborovat s trimy a rezistory, ale nebyl jsem spokojenej. Na aukru Temelin2 nabízí mini regl 10A s brzdou, nebo bez brzdy za necelých 300 a na Ebay je za polovic. Když na něco spěchám, beru si převážně od něj a mám to do dvou dnů, když ne, hledám levnější možnost Ebay, nebo HK. Proč jsi vlastně nezvolil třítisícovýho Case 230? Je tam přeci jen trochu víc místa a vypadají i "maketověji", než ta dvoutisícá řada.
Naposledy upravil(a) Kejhak dne úte črc 26, 2016 1:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Milan123
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 26, 2016 12:14 am

Re: Case CVX170

Příspěvek od Milan123 »

Jojo presne jak popisujes a ano souprava funguje dobre nakonec i kdyz jsem dal soupravu jinou delalo to to same :/ Kazdopadne jsem dneska hleda a nasel jsem takovej malicke regl ze to tam nacpat nekam musim :)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Case CVX170

Příspěvek od Kejhak »

Hoď odkaz na regl, jestli to není ten, co mám na mysli.
Milan123
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 26, 2016 12:14 am

Re: Case CVX170

Příspěvek od Milan123 »

Tady odkaz na ten regl
http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... lator-mdd4

A tohohle case jsem zvolil protoze zbyl doma po mladsim brachovi a hravalo si snim ničící komando v podobe meho synovce a netere kdyz zohybali kolecka tak ze uz to ani nejelo hodili ho do kouta a tam jsem ho nasel a kdyz u jsem to rozebral ze ho opravim tak jsem si rikal ze je blbost ho slozit jen tak bez vylepseni no a je to :D
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Case CVX170

Příspěvek od Kejhak »

Tak tomu rozumím, a asi je to tréninková stavba na ten větší později. :-) Ten regl není špatnej, ale je jen na 1 lipol, nebo 4 Ni. Teď máš asi v traktoru 4 Ni, ale do budoucna, kdyby jsi ho chtěl dát kamkoliv jinam, tak budeš omezenej tím nízkým vstupním napětím a na dvoučlánek li-pol ho odpalíš. Ale to asi víš, jen popřemýšlej, jestli ho v tom traktoru necháš na vždy, nebo ho někdy využiješ jinde. Regly DSYS Jsou všeobecně hodně dobrý, ale mrkni na větší napětí, už jen pro využití v budoucnosti.

Tady jsou ty malý regly od temelina.
http://aukro.cz/stejnosmerny-regulator- ... 22852.html
http://aukro.cz/stejnosmerny-regulator- ... 77193.html

Nevýhoda je, že nedokážou hlídat Lipolky a vycucnou je do mrtě. Řeším to hlídáním do servisního konektoru.
http://aukro.cz/maly-hlidac-lipol-bater ... 55847.html

Ten s brzdou mám v traktoru s valníkem na pojezd a ten bez brzdy používám k řízení motorů na zdvih ramen v nakladači a i na pojezd v nakladači, kde mi na tom s brzdou vadilo při pojíždění dopředu-dozadu-dopředu, neustále vracet páčku z brzdy na neutrál a zase dolu na couvání.
Milan123
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 26, 2016 12:14 am

Re: Case CVX170

Příspěvek od Milan123 »

Ahoj,
tak po delší době sem se konečně dostal k těm fotkám co jsem sliboval doufám, že nikoho moc nepohorším :D každopádně zkušenost skvělá netušil jsem, že přestavby můžou být takhle zábavné (přemýšlet co kam strčit jak co uříznout...) už teď mám v hlavě pár nápadů co bych chtěl domu. :) Každopádně jak to vůbec jezdí... Neni to žádnej trháč asfaltu, ale zase je to traktor takže jsem spokojenej, na jedno nabití mám naježděno přes 5 hodin s prázdným vlekem a stále sem nepoznal ani mírný pokles na rychlosti tak jsem celkem zvědavej jestli to vybiju ještě letos :D S čím nejsem spokojenej je vůle na řízení, jelikož sem nechal ovládání zatáčení origo, tak tam je vůle (no jo je to celý z plastu) a po puštění volantu se stává, že kola se úplně nesrovnaj. Jinak o regulátoru jsem psal už minule a stejně musim ještě říct, že je to paráda opravdu perfektní kousek sice jak už bylo zmíněno je omezenej těma ampérama, ale mě se hodil perfektně. Miluju ty plynulý rozjezdy až do max rychlosti a naopak když pustím plynu ještě je vidět, že to pustí malinko proudu a paroduje pomalý dojezd, je to opravdu hezky nastavený :) !!Váha!! musim vymyslet závaží do kol ty serva co tam mam v pohodě utáhnou i náklad přes 3 kila, ale už když naložím cca kilo přestavá zatáčet.

Fotky: http://milan1234567.rajce.idnes.cz/Case_IH/

Kejhakovi děkuji za ty regly určitě příště použiju :)

Takže ještě jednou díky za inspiraci a sem zvědavej jestli budou nějaké reakce :)
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“