Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Charlee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 337
Registrován: pon srp 06, 2012 6:39 pm
Bydliště: Zdětín,Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Charlee »

Dobrý den všem fandum tohodle krásného koníčka :-) .
Jsem tu noví ale snad né úplný "greenhorn" . Asi tak před měsícem jsem se pustil do stavby téhle mašiny. Kastle je převážně s plastových destiček, tu a tam vystužených merkurem. Merkur jsem použil i na zadni napravu a pohon. Začal jsem trochu netradičně od kabiny a postupně do toho zabudovávám elektroniku. Je na tom ještě spousta práce ,ale už je cosi vidět :-) serva používám co jsem našel doma plus sem přikoupil jedno na řízení s kovovými koly. Zatím nevětší problém jsem měl s motorem. Je to nějaký Maverick 22 a je teda pekelně rychlý. Tak jsem si z merkuru vytvořil takovou pseudo převodovku jak jinak u stareho kombajnu než přes řemenice. Ale není to konečné řešení ještě to bude chtít doladit.
Tak to jen tak na okraj, postupně vám sem kdyžtak ještě přidám pár fotek a videa.
Obrázek
Obrázek
video http://www.youtube.com/watch?v=IoPjCsRI ... e=youtu.be
Man TGX 8x8
E-514 Fortschritt 1:16 (prozatím odloženo)
Můj kanál na Youtube : http://www.youtube.com/channel/UCvoNPEkMc_nFT-Fqqqb6ayg
Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od kelwin »

dobré pěkné...:-):-) jen tak dál..:-)
Studovina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř črc 13, 2011 5:33 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Studovina »

Pěkné držím palce v další výstavbě.
Jen pokud se nepletu(tento kombajn znám dost dobře, jako malý jsem na na podobném [E-512] s otcem jezdil), vzorky předních pneu máš nasazeny opačně, chtělo by to prohodit pravou a levou pneu. :)
http://www.farmingmachines.co.uk/uploads/M03090_1.jpg
Naposledy upravil(a) Studovina dne pon srp 06, 2012 10:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Salvatore
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 331
Registrován: sob pro 01, 2007 10:42 pm
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Salvatore »

Moc krásnej stroj!

Co se problémů s motorem týče, určitě si prostě někde dobře sehnal motor ze Strady. Má 22 závitů, tak proto je nesmyslně rychlý. Dají se sehnat motory, které točí mnohem méně. Kdyby si potřeboval tip, tak napiš...
Uživatelský avatar
Charlee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 337
Registrován: pon srp 06, 2012 6:39 pm
Bydliště: Zdětín,Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Charlee »

O šípech vím nasadil jsem je blbě a nechtělo se mi to zase přehazovat. Než to doladím tak je určitě přehodím :-) .
K tomu motoru bych měl dotaz. Někde jsem tu viděl pohon pomocí serv. To je pro mě novinka. Bylo by to lepší řešeni, nebo račí sehnat jiny motor. Pokud ano jaký?
A ještě jednu otázku bych měl . Vysouvání vyložníku mám na Optiku 6 nastaveny na vysouvání podvozku a vždicky to vyletí jak čert s krabičky. Nejde to nějak spomalit?
Man TGX 8x8
E-514 Fortschritt 1:16 (prozatím odloženo)
Můj kanál na Youtube : http://www.youtube.com/channel/UCvoNPEkMc_nFT-Fqqqb6ayg
Uživatelský avatar
Mates.rc
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: pát led 27, 2012 10:21 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Mates.rc »

motor bych určitě nevolil na kombajn servem zaprvé je to opravdu strašný zvuk já je dal na traktor a ted se mlátím o stůl proč jsem tam nedal motory s převodovkami,motory s převodovkami seženeš i zde http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/2 ... --dily.htm a na zpomalení komínu jedině koupit simulátor hydrauliky neco takoveho http://www.bel-shop.eu/cz-detail-925-ex ... y-ez1.html :)
at se stavba podaří taky jsem na podobném kombajnu jezdil :D a to nejsem žádný památník :D před třema rokama jsme chuděrku E512ku zadřeli :D
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od rotruck »

Zatím bych nechal pohon motorem a pohon na řemenice , vypadá to dost dobře. Možná vyměnit motor za vícezáviťák , třeba Poison truck a hned máš o polovinu míň otáček.
Co se týká vyklápění roury, nevím na kterém kanálu (ovladači) máš vyklápění podvozku , jestli je to proporcionální páčka , 2 nebo 3 přepínač či otočný to se dá přece v menu přiřadit i na jiný kanál než je teď ne ??
Volných kanálů bys zatím měl mít dost , tak to ovládej kanálem kde se dají nastavit expa a sniž rychlost průběhu, nebo jen náběhu a dojezdu serva.

Jen jediná otázka , proč 1:16 :doh: je to škoda , s takovou se pod tebe na sypání s tetkou 1:13,5 nevlezu :mrgreen:
Naposledy upravil(a) rotruck dne úte srp 07, 2012 11:30 am, celkem upraveno 1 x.
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Hepcziiik »

předpokládám, že měřítko je zvoleno kvůli pneu...
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Charlee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 337
Registrován: pon srp 06, 2012 6:39 pm
Bydliště: Zdětín,Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Charlee »

Jsem moc rád že se nápad líbí :-) . Ještě to zdárně dotáhnout do konce a nezbláznit se s toho ! Ale stím jsem počítal že to bude běh na dlouhou trať.

Ohledně kanálů : mám obsazeny 4 ze 6 . (pojezd, řízení, zvedání lišty, výložník) Jestě chci nějak udělat pohon naháněk a osvětlení modelu (světla , přídavná pracovní,maják a možná pipák na zpátečku.) To předpokládám ty zbylé dva kanály zabere.
Ten podvozek je na Optikovi přes přepínač nahoru dolu, a exp. u toho nastavit nejde. Tak to ještě vrátím na páku a stáhnu to gumičkou do polohy zavřeno. Tak jak jsem to měl původně.

Motor myslíš tenhle? http://eshop.reichard.cz/elektromotory/ ... -7-2v.html Zdá se to byt dobrá cenová altrenativa.

Nad měřítkem jsem si moc hlavu nelámal. Ležela mi tady vystřihovánka Od Modelexu v 1:32 tak jsem ji jen dvakrat zvětšil :-) . V dobré víře že mi to bude pasovat k modelům od Brudra a k 8011 s vlečkou. Ale ten asi má jiný měřítko protože vedle traktoru Same (Brudr) je jak jeho malí brácha :-D .
Man TGX 8x8
E-514 Fortschritt 1:16 (prozatím odloženo)
Můj kanál na Youtube : http://www.youtube.com/channel/UCvoNPEkMc_nFT-Fqqqb6ayg
PetrMildas
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 02, 2015 4:13 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od PetrMildas »

Njn, tak to dopadá, když si člověk oneohlídá měžítka :)
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Vít Suchan »

Kdyby cokoliv tam jednu 512 máme na dvoře takže není problém cokoliv vyfotit, jinak je to parádní práce
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Jirkacbx »

Víto,kdyby něco,za 5 let by to nejspíš nějak stihnul,ne? :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Vít Suchan »

On to psal že je to běh na dlouhou trať, tak jsem jen napsal kdyby něco tak že ho máme na dvoře, třeba kdyby chtěl stavět druhého :--)
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Charlee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 337
Registrován: pon srp 06, 2012 6:39 pm
Bydliště: Zdětín,Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rc E-514 Fortschritt 1:16 Novostavba

Příspěvek od Charlee »

Kdo ví, přesunul jsem ten kombajn na poličku, abych ho měl stále na očích, tak snad se k němu brzo vrátím .-)
Man TGX 8x8
E-514 Fortschritt 1:16 (prozatím odloženo)
Můj kanál na Youtube : http://www.youtube.com/channel/UCvoNPEkMc_nFT-Fqqqb6ayg
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“