Škoda-LIAZ ŠT180N

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Tak s pohonem je vyřešeno. Do dvou v noci jsem hledal různý redukční převodovky, sestupný převodovky, motory a nápravy a poměřoval to a kreslil v rámu, co a jak kam posadit a nějak se mi to tam nemůže nikam vejít. To upravený servo a převod pro zatáčení zabírá moc místa, takže zase budou motory v trubkách pro každý kolo, jako u předchozího modelu.
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Tak nakládací škodovka "N" má za sebou první ostrej test, při klubové akci v Plzni. Funkce hydrauliky je výborná, jsem moc spokojenej. Jako slabej článek se ukázal 16-ti amperovej regl na pojezd, kterej se vydal na věčnost. Už je objednanej novej 36A, tak uvidím, měl by bejt dostačující. Další věc, který jsem si vědom, je značně poddimenzovaná, čtyřmilimetrová hřídel v kluzným pouzdru z převodovky, pro unašeč kola. Zatím to funguje, ale váha samotnýho modelu, plus k tomu síla působící na nápravu při nabírání lžíce, tak by to dlouhou životnost nemělo, tak jsem hledal nějaký řešení, jak to posílit a výsledek je asi tohle:
nástavec převodovky III..jpg
(8.97 KiB) Zatím ještě nestaženo
Díly už jsou ve výrobě, tak uvidím, jak se to osvědčí. :-) Síly působící na hřídel, by se měli přes ložiska a adaptér, roznést do celý roury nápravy a tím značně ušetřeno namáhání hřídele samotný převodovky.
Naposledy upravil(a) Kejhak dne pát led 27, 2017 11:07 pm, celkem upraveno 3 x.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Kejháčku,nesmíš s tou svojí škodovečkou nakládat hlínu a jiný těžký materiál..Víš dobře,že jsi ji dělal jen na piliny a suchou rašelinu..Potom se ti nic nepokazí.. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Na piliny a rašelinu je brůdr a jak jsem koukal na fotky ze Strážnice, tak ještě nějakej šedivej, pásovej nakladač. :lol:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Ty šuligaťo jeden darebný,ale ve Strážnici jsem nesměl nic jinýho nakládat,než piliny.. :lol: Kdyby mě tam dovolili nakládat hlínu,tak to by jsi viděl ty pravé výkony mého nakladače.. :lol: ..No nic,v březnu přijedeš na velkou akci do Brna,posadíš se vedle mě a ukážeš mě,co ta tvoje škodověnka dovede..Už se na tebe moc těším.. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Však já vím, že jsi nic jinýho nesměl, ale musel jsem Ti to nějak oplatit.:-) To Brno, nerad bych teď sliboval, že jo a pak se omlouval/vymlouval. To to nechám až na poslední chvíli, až budu vědět na sto pro, jestli jo, nebo ne. Jako první bych potřeboval vědět termín, protože dělám dvanáctky 3-3-3 a to i víkendy a jestli mi bude vycházet směna, tak rovnou říkám ne. Jestli je to veletrh pro dítě 23-26.3.2017, tak reálný pro mne by bylo 24, 25, jinak nic. 23 jsem po noční, takže mrtvej a 26 už denní.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Kejháčku,já tam budu 25.3,tak,už ted se na tebe těším.. :lol:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Zkušenosti z Holýšovský akce odhalujou další nedostatky. Častý umírání a je daň za vlastní tvorbu. Není to model ze stavebnice, kdy člověk očekává stoprocentní funkčnost, hned po vyndání z krabice a taky nejsem projektant, kterej nedostatky odstraňuje ještě na rýsovacím prkně. Ani jiná, v tomhle měřítku a provedení ještě nejezdí, kde bych se mohl inspirovat, proto taky řeším nějaký ty dětský nedostatky, který to vyplývají až s provozem. O servech na rozvaděči už jsem psal, že zkusím jiný, ale pořád ještě laboruju s pojezdama. Teď jsem zase zkusil jiný převodovky a jiný motory a byl jsem hóóódně zklamanej. Oproti akci v Bolešinách, rychlost pro nakládání jakž takž ucházející, ale na přejezdy už hrozně pomalý a síla fuč, tak se prozatím zase vrátím k Migu 280 a malinko pomalejší převodovce, než mám vyzkoušenou. To sílu mělo, ale převody jsou chatrný, tak se vrhnu do laborování s planetovýma. Něco do stávající trubky, něco do náboje kola. No, uvidí se, vývoj pokračuje.;-)
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Hepcziiik »

A právě to, že něco začneš od nuly je pro mě osobně to pořádná "voňavá" modelařina která si mi líbí, Míro. Je to občas nápor na bednu, ale žádná stavebnice tenhle pocit nepřinese. Tedy pokud si nekoupíš stavebnici DoDo - dodělej doma, kdy Ti díky nekvalitě původní zbyde jen ta krabice. To už je pak ještě vyšší level, protože předělávat fušeřinu dá ještě víc práce než začínat s prázdným stolem :-D
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Kejháčku,bojuj,bádej a spravuj...Já pevně věřím,že do Kopřivnice bude škodověnka opět v plné síle a chuť pořádně pracovat a nakládat.. :wink:
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Honzo, nechápu, že lanaříš lidi z druhého konce republiky a sám jedeš na otočku i když to máš za bukem :doh: :lol:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Pepi, s Kejháčkem jsme my dva po telefonu "předběžně" domluveni,že by přijel za námi na akci do Kopřivnice,na dva dny..Chce se sám za námi na Moravu mrknout,když mu to vyjde a když SÁM bude chtít,tak Pepi,já nikoho nelanařím,nikoho nenávádím,nikoho nepřemlouvám,to je jen mezi mnou a Kejháčkem..Tož tak Pepi a ted,už to všechno víš,jak to je.. :D :wink:
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Tak to jsem nevěděl, že se domlouváte pokoutně za mými zády :wink: :text-imsorry:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od Kejhak »

Ne, že by jsme se pokoutně domlouvali, spíš jsem zjišťoval možnosti, protože, jak jsi správně podotkl, je to od hranic k hranicím přes celou republiku.:-) To není zrovna málo na to, ject na jeden den.;-) Tak nějak podvědomě si říkám, že když jet někam na akci, tak je asi 250km strop. Ti vychází tak do Kolína.:-)
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Škoda-LIAZ ST 180 N

Příspěvek od honza 1960 »

Přešně tak je to,jak to Kejháček píše..A Pepi,za křivé obvinění a napadení,mě tam koupíš jedno pivo a jednoho turka..Potom ti bude odpuštěno.. :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“