Zetor 7745 Turbo

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od honza 1960 »

Pavke:::Díky za nabídku...Ne,ted nic nepotřebuji..Vysílačky mám,ke všem strojům,ale bylo by to akutní,kdyby mě některá odešla na věčnost,tak bych ti potom poslal SZ a,už by jsme to potom řešili spolu telefonicky..Díky..
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

V pohodě, objednávat budu asi o víkendu, takže kdyby tě něco napadlo, napiš. Jinak samozřejmě můžeš napsat kdykoliv a něco by se vymyslelo. :wink:
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od honza 1960 »

Jasný,beru to v potaz..Díky.. :wink:
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Tak se vám tu po delší době opět hlásím a hned přikládám aktuální podobu mojí předlohy. Jakmile vyjedu z baráku a bude příležitost, tak pořídím hezčí fotku. :D
Teď už ale k modelu... kvůli škole mi nezbývá moc času na hraní si s ním, tak jsem po chvilkách pokročil aspoň virtuálně. Vytvořil jsem modely portálů a disků a ty teď čekají na výrobu. Přikládám pár foto, víc foto v galerii: http://pavke.rajce.idnes.cz/Zetor_7745_Turbo_1_10/
Přílohy
předloha
předloha
levý portál
levý portál
přední disk
přední disk
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Ahoj všem, konečně jsem po poměrně dlouhý době našel čas a zase o kousek pokročil. Dodělal jsem převodovku, která vypadá, že bude fungovat a udělal jsem vanu před motor, na které leží chladič, vzduchovej filtr a nádržka oleje řízení. Hrubý základ už mám, tím pádem, téměř hotový. Už jen udělat uložení přední nápravy a dočkat se portálů a spodek by byl, až na detaily, kompletní. Všechno jsem seskládal dohromady a zkusil jsem položit, zatím papírovou, kapotáž a přiložit kola. Pomalu to začíná vypadat jako traktor. :D Další fotky na rajčeti :)
Přílohy
IMG_20160714_113053-1.jpg
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Kejhak »

Nó, začíná se to pěkně vyvíjet, pěkná práce, jen tak dál. Zrovna nedávno jsem se koukal a říkal si, jestli ten projekt náhodou neusnul, že je dlouho klid. Jen toho měřítka je škoda, že jsi nezvolil rozšířenější tamiyácký 1:14. Na akcích by traktor líp zapadnul mezi ostatní. Ty portály budou plast, nebo kov?
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Díky za pochvalu a podporu. Klid byl, protože jsem nestíhal kvůli škole a pracím kolem chalupy, ale snad už se to pohne. S měřítkem máš pravdu, váhal jsem, jestli neudělat menší, ale potom bych měl problém schovat elektroniku a dopadl bych jako ty - musel bych zatmavit okna a všechno naskládat do kabiny - a to bych nerad. Ale kdo ví, třeba se ještě rozhodnu postavit druhý kousek v 1:14 :think: Portály budou určitě kov, jen ještě řešíme jestli ocel nebo dural - já bych radši ocel, abych se dostal na měřítkovou váhu skutečnýho traktoru a nemusel jsem cpat závaží do pneu, ale z duralu se zase bude líp vyrábět, tak uvidíme. Z plastu toho moc dělat nechcu, stačí, že je z něho přední náprava (tu by bylo poměrně náročný vyrobit z kovu, takže jsem využil 3D tisk). Snad jenom nějaký drobnosti a doplňky udělám plastový. :)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Kejhak »

Já se na ten plast ptal, protože jsi někde uváděl něco o 3D tisku. Samozřejmě sem pro kov. Jestli Fe, nebo AL, to už je jen na Tobě. Kabinu jsem taky chtěl vevnitř původně pěkně nazdobenou - přístrojovka, sedačky, páčky atd, protože je bohatě prosklená a pěkně by to vypadalo, ale člověk provede nějaký změny od prvotního záměru a už se to pak řítí jinam. :D Bejt to jen tahač, tak by to bylo snažší. No nic, držím palce.
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Jo jo, 3D tisk jsem použil jenom na přední nápravu, zbytek chci kov, ať už kvůli váze, tak i kvůli pevnosti. Uvidíme, jak se to ještě vyvrbí. :D Přesně jak říkáš, ten obrovskej skleník prostě láká a je škoda ho nenazdobit, ale je to model, takže se ustupovat bohužel musí. Tahač je, podle mě, vždycky jednodušší, než jakýkoliv takovýhle potvory, který maj milion funkcí. :D Nějak to ale nakonec vždycky dopadne. Díky za podporu, nápodobně, už se těším až tu tvou bestii uvidím v laku!
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

Konečně můžu říct, že je vidět aspoň nějakej další pokrok. Takže, dodělal jsem výkyvné uložení přední nápravy, upravil a namontoval jsem kardan pro pohon přední nápravy a abych mohl uzavřít převodovku, tak jsem musel udělat podlahu kabiny (a když jsem u toho byl, tak jsem ji udělal na hotovo). Fotky tradičně na kečupu. :-)
Teď ale řeším, jakým stylem udělat ramena a PTO. Na ramena uvažuju použít 2 tyhle serva (http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... des-261-bb), ale s vývoďákem pořád nevím. Chtěl bych, aby PTO měl 540 ot/min, ale nevím, jestli použít nějaké servo nebo motor s převodovkou... Nějaká rada nebo návrh co použít? :think:
Přílohy
IMG_20160927_163355-1.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Jirkacbx »

Nebudou ty serva na ramena slabý?Na 1cm páky 1.7-2kg,při třech cm páky už jen něco přes půl kila na ramenech.
A to třeba nějaká sekačka či mulčovač by mohla mít jistě víc.
Vývod na náhon třeba ze serva,ale pak bys před nářadím musel udělat rychlý převod,aby to trochu pracovalo.
Nebo ten motor s převodovkou.Ale kam to chceš schovat?
Koukni třeba sem http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php ,ty malý motory s převodovkou bys někam schovat mohl,ale ty větší s planetovou nějak nevím,kam bys nacpal.
A ještě,jak a kam umístit vývod vzadu na traktoru.
Pokud tedy podle mně,jestli chceš vývod fakt pracovní a dělat pro něj nářadí,tak radši nějaký motor.
Pokud jen imitaci,aby se vývod na traktoru točil a bylo to vidět,stačí servo.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pavke
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 11, 2016 6:19 pm
Bydliště: Kadolec, okres ZR

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Pavke »

S tou pákou je to pravda, neuvědomil jsem si v tu chvíli, že páka bude muset být delší... ale koukal jsem i po servech s vyšším tahem, jenže s těmi už bych měl problém kvůli velikosti, ale tak co, budu hledat ještě pár dní a třeba na něco narazím :D
Rychlostí na nářadí je důvod pro těch 540, takže jsem si říkal, že tady byste mohli vědět, jestli existují třeba nějaký rychlý serva, který bylo mohly mít těch 540 ot/min. Moje volba padá spíš na motor s převodovkou, ale chtěl bych, aby byl co nejmenší, což je problém. Pár motorů jsem našel, jenže všechny jsou hrozné dlouhý a já mám prostor spíš na šířku (asi 5 cm), takže jsem měl myšlenku motor s převodovkou přepracovat, aby nebyly za sebou, ale vedle sebe. Každopádně díky za link, určitě to prolezu, třeba tam vhodnej kousek najdu.
Vývoďák bych chtěl ideálně umístit do stejnýho místa, jako je ve skutečnosti, tzn. do výšky mezi spodní a horní závěs a šířkou do středu, ale to všechno se ještě může změnit podle potřeby.
Určitě ho chci jako opravdu pracovní a ne jen imitaci, když už to dělám, tak to chci udělat co nejvíc reálný. :)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745 Turbo

Příspěvek od Jirkacbx »

Možná tedy se spíš inspirovat převodovkama pro tanky.
Asi by šel použít i naviják pro expedice http://www.mz-racing.net/hledani/?query=navij%C3%A1k ,ale tam by se muselo laborovat s převody a potřebnou silou.Pidi motůrek,něco jako v servu,výsledek nejistý.
Nebo ještě zkusit se kouknout u elektrických vláčků,co tam mají za převody,taky relativně malý a nějak si to nakombinovat.
Nebo zkusit maro59@seznam.cz oslovit s dotazem.
Do trial modelů aut S1 má svuj převod ozubeným řemenem,jednoduchý účinný a jistě by něco mohl vymyslet a vyrobit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKA“