Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
KutilHomer
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 04, 2021 4:30 pm

Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od KutilHomer »

Zdravím pánové , to tu ještě nebylo :lol: . Co myslíte , jsem blázen a nebo je to opravdu možné , chci si všechno od šroubku smontovat sám bez jakýchkoliv souprav ,ale pouze když nepočítám elektroniku. Od Diferáku po kardan až po střechu a to vše v měřítku 1:6 :D . No k věci , jedná se o model
který budu provozovat v rámci Dopravních podniků nikoliv na soutěžích i když tam by to asi taky šlo :D .
Model by disponoval vzduchovou soustavou která by řídila vyrovnávání vozu a jelikož se jedná o trolejbus s alternativním pohonem tak i automatické stahovaní sběračů pomocí vzduchových měchů a to vše ručně dělané :D A do toho bych narval MethylMotor Toyan FS-100. který by sloužil jako záložní motor. Jelikož mám možnost zjistit jak všechno v realném voze funguje, tak můžu vše udělat tak jak na opravdovém voze , takže to nevidím jako velký problém.
celý model by pohánělo napětí 30V a na generátor kolem 20v ale to už moc předbíhám.
MIMOCHODEM UŽ JSEM ZAČAL :D zde pro představu
část sběračů které ještě nejsou hotovy :D ale brzy budou . + v albu na Rajčeti je i pro ilustraci pridaná fotka jak+-budou sběrače vypadat až budou úplné.
Po sběračích se začnu věnovat podvozku a nápravám. Tak jsem zvědavý na vaše vyděšené reakce :D a zatím čágo bélo.
https://kutilhomer.rajce.idnes.cz/
Mira RC
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: ned čer 30, 2019 5:33 pm

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od Mira RC »

Tak na tu tvou teorii v praxi jsem zvědav :violin: zatím to vypadá dobře a není co vytknout :mrgreen:

Edit
Ještě mě tak napadá, 1:6, čili to uveze tak pět lidí ne....?
KutilHomer
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 04, 2021 4:30 pm

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od KutilHomer »

Díky , jsem rád že nejsem moc futuristický :D . No to né to neuveze :D děcka na tom vozit nebudu . By mi to ještě rozbily :D :idea: :shock: :mrgreen:
KutilHomer
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 04, 2021 4:30 pm

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od KutilHomer »

Ahoj všem , neumřel jsem a stále pokračuju :D .Troleják to sice zatím nepřipomíná , ale snad brzy začne :D každopádně podávám odkaz na nové album na Rajčeti :D
https://www.rajce.net/a17572820
Díly , které jsou hotové tak jsou sběrače trakčního vedení základní kostra háků pro sběrače ( to bílé socik )... :D
a základ pro šasi modelu :D...
Snad se líbí :D
Po vánocích se chci pustit do výroby kol :D tak snad všechno dopadne tak jak si představuju :D
Tak zatím zdar kolegové :mrgreen: :mrgreen:
Mira RC
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: ned čer 30, 2019 5:33 pm

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od Mira RC »

Mazec . Detaily leccos prozrazují. Vytrvej!!

Že to zjevně půjde připojit tím pantografem normálně k síti je plus :o
KutilHomer
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 04, 2021 4:30 pm

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od KutilHomer »

Děkuji :D
Ano ano až bude dostavěno , tak model opravdu bude moci jezdit i po trolejovém vedení :D ale paradox je že ač se bude jednat o RC model , tak nebude vybavený plnohodnotným akumulátorem , ale Nitromethan 4 taktem který bude generovat 14.4 - 20 voltů střídavého napětí :D
KutilHomer
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 04, 2021 4:30 pm

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od KutilHomer »

Zdarec přátelé aktuálně je po vánocích a já přemýšlím a bojuju s pneumatikami. výplň pneumatik bych měl . ale teď je otázka co použít na potah, nějakou gumu .Přemýšlel jsem o Pryži.
Další otázka nad kterou velice uvažuji je , co s nápravami :D . přeci jen je model stavěn v měřítku 1:6 takže nápravy Tamiya použít nelze :D
přemýšlel jsem i nad zakázkovou výrobou , ale tam je zas velká otázka cena , a provedení .
Nemáte nějaké nápady ? Hezký den :geek: :lol: :idea: :dance: :clap:
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Model Trolejbusu Solaris Trollino 12 AC

Příspěvek od Bořík »

Dávat do modelu trolejbusu spalovací motor a generátor je tak trochu protichůdné oproti předloze - nehledě na to, že se vše dost zbytečně komplikuje. Akumulátory by se tam rozhodně vešly a navíc si nedovedu přestavit jezdit se spalovacím motorem třeba na předvádění v tělocvičně. Hodně modelářů dává do svých modelů zvukové moduly spalovacích motorů, ale budeš rozhodně první, kdo by dal do modelu se spalovacím motorem zvukový modul elektromotoru. :shock: :D
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“