Škoda 706 PP-20

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Kejhak »

Hepcziiik píše:Hydraulika ve smyslu čerpadla, pístů a oleje tam určitě nebude,
Máš pravdu, že je to asi luxus, použít to jen pro ramena.
Nepochybuji o tom, že se ti to povede slušně rozpohybovat. Takovej, nějak píst alá CTI jsem taky zkoušel, ale nebylo to to, co bych si tenkrát pro nakladač představoval, tak jsem "vývoj" ukončil a ponořil se do oleje. :D. Chci jen říct, že i ty písty po vzoru CTI, mají určitej minimální rozměr oko na oko i pro minimalní zdvih, a ten rozměr se úměrně zvětšuje s potřebným zdvihem. Toho jsi si ale jistě vědom a počítáš s tím.:D Tak vesele do toho, držím palce.
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Míla »

Existuje v čr nějaký obchod který by měl za dobrou cenu písty pro hák nosiče kontejnerů ? jak si tu tak čtu ty komentáře tak sice z německa dobrý ale cena plus poštovný to je hodně.
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Hepcziiik »

Asi takhle, Milo. Žádný komerční výrobce modelové hydrauliky v ČR neni, jsme na to příliš maly trh. alespoň o zadnem nevim (často zmiňovaného p.Kamenika nelze povazovat za komerčního výrobce, dělá to ve volném čase s dodacími lhůtami mnoho měsíců)

Pri vší úctě Milo, bych Ti doporučil nejdříve postavit a úspěšně zprovoznit jakýkoliv model a až následně se pouštět do složitých projektů, mezi které modely s funkční hydraulikou rozhodně patří. Prozatím tu prezentuješ jen mnoho plánů, přání a několik chuchvalců drátů z koupených rozebraných hraček...

Plány a přání mam i já, pochopitelně. mých oblíbených Š706 bych dokázal vyjmenovat mnoho variant, které bych chtěl v budoucnu vytvořit v modelové zmenšenině + plno projektů, které bych aktuálně nezvládnul buď projektově nebo finančně, ale prostě je u toho třeba trochu realisticky uvažovat a plánovat... Nevíš jak předělat hračku z neproporcionálního ovládáni na proporcionální a uvažuješ o modelu s funkční hydraulikou? Kolik Ti je, prosím Te? Dvanáct? Asi se na me budeš zlobit, treba mi tu budeš i nadávat, ale neodpustím si tohle proste napsat, mel by sis nejdříve srovnat tok svych myšlenek s realitou...
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Tažka
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 675
Registrován: pon zář 13, 2010 8:11 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Tažka »

Kdybych tě neznal, řekl bych, že z tebe mluví závist Hepczíku... :lol:
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Míla »

Hepcziiik píše:Asi takhle, Milo. Žádný komerční výrobce modelové hydrauliky v ČR neni, jsme na to příliš maly trh. alespoň o zadnem nevim (často zmiňovaného p.Kamenika nelze povazovat za komerčního výrobce, dělá to ve volném čase s dodacími lhůtami mnoho měsíců)

Pri vší úctě Milo, bych Ti doporučil nejdříve postavit a úspěšně zprovoznit jakýkoliv model a až následně se pouštět do složitých projektů, mezi které modely s funkční hydraulikou rozhodně patří. Prozatím tu prezentuješ jen mnoho plánů, přání a několik chuchvalců drátů z koupených rozebraných hraček...

Plány a přání mam i já, pochopitelně. mých oblíbených Š706 bych dokázal vyjmenovat mnoho variant, které bych chtěl v budoucnu vytvořit v modelové zmenšenině + plno projektů, které bych aktuálně nezvládnul buď projektově nebo finančně, ale prostě je u toho třeba trochu realisticky uvažovat a plánovat... Nevíš jak předělat hračku z neproporcionálního ovládáni na proporcionální a uvažuješ o modelu s funkční hydraulikou? Kolik Ti je, prosím Te? Dvanáct? Asi se na me budeš zlobit, treba mi tu budeš i nadávat, ale neodpustím si tohle proste napsat, mel by sis nejdříve srovnat tok svych myšlenek s realitou...
Nemyslel jsem přímo komerčního výrobce ale nějaký obchod který by měl v nabídce věci jako jsou třeba ty CTI modellbau o kterých je tu taky hodně psáno, že bych mohl kdyžtak ušetřit na poštovném když by to sem necestovalo až z německa.

Zrovna zprovoznuji Bóbika ale nějak mi zlobí serva když je to nastavené jako letadlo, zatím ho budu zajíždět jako helinu protože tam to nezlobilo, zatím mám jediný model s hydraulikou nebo něčím jí podobné co mi bude skládat kontejner z auta, ale to čeká nejdřív na nový podvozek na kterém se teprve bude stavět elektronika. Kdybych neprezentoval tak si to můžu nejdřív postavit a třeba až po půl roce ukázat hotový.

U toho proporcionálního pokusu mi šlo o úpravu vysílače nikoliv hračky, protože hračka šla pod kudlu a původní podoba jí vydržela jen pár hodin od zakoupení. Plány na trolejovou věž na podvozku Š706 s plochám předním sklem a trambusovým předkem máš taky ? :wink:

Je mi o nějakých 5 let víc než republice.
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Hepcziiik »

Asi pro představu finální podoba otoče.
Protože si nejsem jistý, nakolik by 1mm mosazný plech vydržel tlak ramene působící prostřednistvím pístu aniž by se začal deformovat, rozhodl jsem se dovnitř instalovat držák pístu z hliníkových L vložek, které budou připevněny k základně. Mno, možná to není ideální, nic lepšího mě ale nenapadlo a celkem se mi toto řešení i líbí, navíc vzhledově je téměř shodné s předlohou
Přílohy
WP_20161226_17_25_02_Pro.jpg
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Hepcziiik »

Plošina už bude mít i podlahu.
Přílohy
WP_20170124_10_41_51_Pro.jpg
WP_20170124_10_41_39_Pro.jpg
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Kejhak »

Hmmmm, ty rošty tedy opravdová ruční práce, jak jsi uváděl na začátku? Co na to prsty, nebolí? :D Moc pěkná práce. :clap:
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Míla »

Hezké to máš.

Z čeho jsou ty plechy ?
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Hepcziiik »

Ručně jsem to jen nasadil :-D Nakonec je to práce tiskárny. Rošt vyrobit umím, problém je vysoká křehkost roštu vyrobeného z resinu, síla stěny je 0,5mm a to se resin láme skoro pohledem, takže při prezentaci by stačil neopatrné chytnutí modelu a rošty bych dělal znova, což se mi nechce. vytisknutý rošt je pružný, takže riziko poškození podstatně kleslo.
Byla i varianta leptu či vyříznutí jednotlivých pásku nějakým paprskem, ale tiskem jsem si ušetřil skládání jednotlivých roštů a jejich pájení/lepení a výsledek je opticky stejný

Míla: je to plast a jsou to rošty, nikoliv plechy
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Tažka
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 675
Registrován: pon zář 13, 2010 8:11 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Tažka »

Dobrý rohožky Jirko. A je to vytištěný z plechu jo? :lol:
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Míla »

Hepcziiik píše:Míla: je to plast a jsou to rošty, nikoliv plechy
Pardon nevšimnul jsem si, koukal jsem se v koupelně na mobilu. :)
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Ono to není vidět ani na monitoru počítače, takže buď v klidu. ;)
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Míla »

Ale u počítače je větší obrazovka a přiblížení fotek. :lol:
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 PP-20

Příspěvek od Hepcziiik »

Ne, Vašku, nechal jsem si vytisknout dirky a oblepil je plastem :-D
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“