Škoda 706 RTHP

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Škoda 706 RTHP

Příspěvek od Hepcziiik »

Zdravím kolegové.
Souběžně s projektem V3S, jsem se rozhodl rozjet ještě jednu stavbu, tentokrát v "Tamiyáckém" měřítku a to další legendární auto našich silnic - Š 706 MTSP 24, lidově Mates. Ne že by moje V3S byla už těsně před dokončením, ale prostě mám chuť pracovat na dvou projektech střídavě dle momentální nálady. Jistě se i ostatním stává, že na jeden model nemají náladu, ale přesto mají chuť mít prsty od lepidla :-) No a dalším důvodem je mít auto, které se může prohánět na akcích po hromadě hlíny spolu s ostatními vozy v měřítku

Technická data skutečného vozu nechám stranou, ta si každý může přečíst například zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_706
Model by měl být s největší pravděpodobností třístranný sklápěč. Auto je dělník, takže neočekávejte světelné rampy a serepetičky okolo. Protože se mi podařilo zaformovat kabinu V3S, uvažuji i o odlitcích 706ky, ještě uvidíme, jak se dílo bude dařit. Nápravy a převodovka budou tamiya, bylo by fajn s uzávěrkami diferenciálu, uvidím jestli se mi záměr podaří. Podvozek dural v kombinaci s mosazí, pokud ovšem nepůjdu komplet do mosazi z důvodu snadného letování, což je dost pravděpodobné i když dražší. Stavbu začnu opět kabinou, stále se držím názoru, že kabina dělá první dojem a pokud se ta nepovede, nemá cenu pokračovat dál...
Takže, držte mi pěsti :-)
Přílohy
Ilustrační foto. Zde MTSP 27, ale většina lidí stejně nepozná rozdíl :-)
Ilustrační foto. Zde MTSP 27, ale většina lidí stejně nepozná rozdíl :-)
Naposledy upravil(a) Hepcziiik dne pát srp 08, 2014 3:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
BAXAN25
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 731
Registrován: stř zář 01, 2010 7:19 pm
Bydliště: Plzeň (Úherce)

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od BAXAN25 »

ahoj vybral jsis pěkný kousek ke stavbě bude to 4kolka?
nám jedna stojí na zahradě :)
YXRAY T2,Tamiya TT-01 RALLY,Tamiya TA-02 RALLY (v tuningu přední osa),A pár zbitků+AXIAL SCX10
ŠKODA 130 RS BLACK,LANCIA DELTA HF INTEGRALE,MITSUBISHI EVO IV,ŠKODA FABIA WRC (VRAK),SUBARU 2003,SUBARU WRC,A NÁKEJ TUNING OD REELY...M-01 MINI COOPER
NEJDE O AUTO ALE O ZKUŠENOSTI... :-D
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od Hepcziiik »

Vše je zřejmé z označení : MTSP je verze 4x4. 4x2 je verze MTS ;-)
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
kubaculen
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: pon pro 27, 2010 6:07 pm
Bydliště: Brodské, Slovensko

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od kubaculen »

Ahoj, moc hezká předloha :) Držim palce při stavbě.
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od láďa »

Hepčsííííku ta na tohle se opravdu těším.Když bude vypadat ja tvoje V3S-ka tak to bude bomba.Držím pěsti.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od kelwin »

tohle je autí co bych chtěl jednou také udělat.. jednou sem dával odkaz na němce kterej ho udělal z plechu.. pamatujete? k tomu byl i takovej ten nakladač co u nás statkáři měli čistě na hnůj..:-) držím palce těším se až přijdou první fotky ze stavby..
:clap: :clap: :clap:
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od Hepcziiik »

Jo, ten znám, ale autor ho dělal asi podle jedné mizerné fotky :-) Ona ta kabina není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Klasika té doby - rovných nebo pravoúhlých částí se tam moc nenajde... a ten nakladač ještě dnes u nás používá spousta uhelných skladů :-)
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od kelwin »

jo to každopádně není jednoduché.... proto po tom zatím jen koukám.. to samé s prominutím blbej furgon. stojí mi 200m od dílny- ale zas si říkám co s furgonem.. ale zas toho nikdo ještě nepostavil....:-) tak udělat ho z psh? ale nechce se mi dělat nápravy....-)

scania bere času dost a plány a nákup dílů na volvo zbytek...:-)
Uživatelský avatar
kelwin
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 251
Registrován: čtv led 06, 2011 5:54 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od kelwin »

tak sem si kliknul na tu tetu(teta wikipedie ví všechno,za mého mládí to byl rozum do kapsy...:-) ) ten trambus byl 706 RT ale jako fakt je to pěkné... ale zas ten mates uděláš jedno autto a na to hafo hafo nástaveb.... :-):-)

no možná jednou příjde na řadu i u mě...
Uživatelský avatar
homer69
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 757
Registrován: úte bře 20, 2012 2:03 pm
Bydliště: Proseč
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od homer69 »

Ahoj,
velice atraktivní předloha. Držím palce a těším se na průběh stavby!!
Hepcziiik píše:uvažuji i o odlitcích 706ky, ještě uvidíme, jak se dílo bude dařit. Nápravy a převodovka budou tamiya, bylo by fajn s uzávěrkami diferenciálu, uvidím jestli se mi záměr podaří.

Myslím si že o boudu by zájem byl a nejenom u mě! Tak ať se daří!

Martin
Uživatelský avatar
rc vítek
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 174
Registrován: sob říj 01, 2011 10:15 am
Bydliště: Solnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od rc vítek »

ať se stavba zadaří
přeslohu máš dobrou
PAJERO na CC-01 od ježíška :D
Uživatelský avatar
matuskobagrista
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 362
Registrován: pon led 17, 2011 3:53 pm
Bydliště: Brezova pod Bradlom (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od matuskobagrista »

:clap: Super, na toto sa teším aj ja a budem tvoju stavbu sledovať zo záujmom nakoľko som sa na takom aute spravil tiež zopár Km. :violin: Aj mne sa to stáva,že sa mi občas nechce robiť jeden model,ale na druhom si chcem čo to dorobiť. Báger pôjde už na hydrauliku ak budem mat volný víkend a preto som nezahálal a začal som zo stavbou dalšej obludy do zbierky, nedávam to však sem lebo si to robím len tak pre svoje potešenie. Vôbec to nieje pekný stroj, ale proste ho chcem k dumpru tak si ho zostrojujem :text-search:

Držím palce v tvojej stavbe, samozrejme sa teším aj na tvoju V3S :text-woo:
Obludy od KOMATSU v mierke 1:14
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od Hepcziiik »

Tak první, nic neříkající říznutí do PSH a zmáčknutí tuby s lepidlem... :-) Kdo to nepoznal, tak je to kus kabiny :-D
Přílohy
DSC_0627.JPG
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
kubaculen
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: pon pro 27, 2010 6:07 pm
Bydliště: Brodské, Slovensko

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od kubaculen »

Dotaz: jak to ohýbáš? Za tepla a podle nějakej šablony?
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 MTSP 24

Příspěvek od Hepcziiik »

Výrobní tajemství! :-D
Tvar který potřebuji, si vytisknu na laserové tiskárně a z papíru přenesu na PSH pomocí hadříku namočeném v ředidle stačí lehce přešmrdlat a rychle papír sejmout z desky, aby se nepřilepil. PSH je jen malinko naleptá a během chvilky zaschne. Není to můj výmysl, sám jsem jej objevil teprve nedávno na jiném foru. Výhoda je, že se dá namalovat cokoliv v PC a s přesností na desetinky přenést na PSH (rukou, tužkou a pravítkem tak přesně osobně malovat nedokážu) a především na rozdíl od tužky se to nesmaže během používání, pokud se to nepřebrousí. Předpokládám, že to používá spousta lidí, popisuji to pro ty, co tento postup zatím neznají a mohl by se jim hodit.
Na pomalované PSH pak nalepím proužek PSH ve tvaru, jaký je namalovaný. Díky nalepení desek do T se ten tvar už nehne. Po řádném zaschnutí nalepuji dle potřeby další proužky, po dalším proschutí můžeme brousit obliny. Minimálně pro tenhle díl je to postup bezproblémový a vcelku rychlý.
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“