Škoda 706 MTSP

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Já taky přesně nevím jestli u táty v práci mají ten plamen, ale tu velikou vrtačku tam mají, ale větší starosti mi dělá kde mám sehnat ten plech samotný, jeden typ je že starého budíku a jinak nevím, co jsem hledal tak jsem nic moc nenašel.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Jirkacbx »

Zkus zavolat sem.
http://pruziny-elastic.cz/#utm_source=f ... .cz-185227
Rodinná firma,táta se synem a oba šikovní a poradí nebo udělaj.
Co mi dělali vinutý pružiny na Axíka i cestáka,tak velká spokojenost,kdysi za 100vku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Super díky, napsal jsem jim email :text-thankyouyellow:
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Asi zkusím udělat pružinu z té budíkové pružiny, nějaké snad doma najdu.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Nápravy objednávky, přední neměli skladem takže přijde příští týden. Takže budu řešit pohon, a mám k tomu hned otázku, je lepší pro sklopku použít nějakou převodovku s řazením nebo jen motor a redukci? A dále řeším jak udělat příčky rámu, jelikož mám hliníkový rám tak to nemůžu pájet, a mám jen jednu příčku co mi zbyla ze stavebnice. Mohl bych je udělat z mosazi nebo pocínovaného plechu a udělat maketové a ty tam našroubovat.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Hepcziiik »

na příčku vem kus hliníku, 5-6mm trustého a vysokého jako máš boky rámu, udělej tam závit M2, provrtej rám a máš to spojené. Pokud Ti není známo, při řezání závitu je potřeba mazat závitník (petrolej, líh, WD-40), aby se závitník nekousal a nevytrhával závit
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Zkusím to sehnat a vyrobit
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od rotruck »

Osobně bych doporučil jako první věc zakoupit nějaký skycák, pravítko a tužku a prvně si celý model rozkreslit v 1:1 abys měl představu o potřebě a velikosti jednotlivých součástí a jejich rozmístění na podvozku. Mates není zrovna z nejdelších aut a možná budeš překvapený jaký problém to tam bude všechno natěsnat , zvlášť když uvažuješ o náhonu i na předek a sklopce. Hned na začátku stavby bys měl mít už jasno jaká převodovka , rozvodovka a mechanizmus sklápění včetně motoru a převodu tam bude - vleze .... podle toho pak možná budou příćky rámu , závěsy a držáky trošku jinde než na originálu . Nemůžeš čekat , že to tam naskládáš jako když zmenšíš originál do měřítka , zvlášť když obracíš každou korunu a vymýšlíš jak nemuset koupit drahou věc - levné bude velké, nebo k ničemu :D
Takhle , když to budeš vymýślet a nakupovat až za pochodu , tak to budeš X-krát předělávat a na poštovným utratíš to co by tě stála třeba rozvodovka kterou budeš pro předek potřebovat určitě ....... Zkus popsat jak to máš namyšlené a čím to chceš osadit , pak ti můžem poradit , jestli je to proveditelné ... ona naložená sklopka bude zase trośku něco jiného než silniční TN nebo hasička ......
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Já se snažím kupovat vše najednou, ale většinou nemám na všechno peníze a proto musím kupovat po částech. Zkusím doma načrtnout rám v měřítku a vsadit si tam všechny příčky a prvky co tam budu chtít. Vymyšlené to mám tak že sklápění bych rád jako je na Tatrách od pana Dojčara ( dám fotku), ty příčky si nějak promyslím, korbu budu dělat z pocínovaného plechu jako na Phoenixu a spájet to z toho plechu, rám pro nástavbu buď z mosazi nebo taky z pocínu, pohon buď silný motor s redukcí, nebo silný motor s normální převodovkou, regulátor nějaký doma mám, vysílačku turnigi s nainstalovaným open TX a modulem fr Sky, nevím jaký ovladač světel, a nevím jak silný má ten plech být aby to drželo správně.
Edit: jo a rozvodovku už mám :--)
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Tady foto toho co jsem narýsoval. :--)
IMG_20200728_213726_HDR_resize_63.jpg
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

První vrtání do rámu, podle mě zdařené :text-woo:
IMG_20200731_235402_resize_73_compress95.jpg
IMG_20200731_235353_resize_76_compress73.jpg
IMG_20200731_235746_resize_96.jpg
IMG_20200731_235739_resize_43.jpg
Ještě k tomu pohonu, mám rozvodovku 2:1 takže to bude zase o trochu víc redukované.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od rotruck »

Podle předchozí fotky rozvodovky myslím , že máš rozvodovku s poměrem 1,45:1 tudíž teď ještě převodovku za motor tak 20:1 a byl by celkově převod cca. 70:1 což je dle mého ideál . Já osobně dle svých zkuěností bych se na víc rychlostí a řazení vyprdnul.
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Můj plán byl taky, že tam dám motor třeba 55 t nebo 80t a na to redukci. A jak se počítá převodový poměr?
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od rotruck »

Tak toto než bych vysvětlil se všemi souvislostmi od začátku včetně vysvětlení poměrů rychlostí převodových kol a podobně tak aby to laik pochopil by zabralo několik stránek .... mrkni sem do chytré WIKI možná ti to něco dá do budoucna ...... https://www.wikihow.cz/Jak-ur%C4%8Dit-p ... pom%C4%9Br
Jinak jednoduše řečeno motor dává nějaké známé otáčky za minutu a na něj navazují převody - žene li menší kolečko větší kolečko je to převod do pomala (sníží se nebo li redukuje rychlost a zvýší se síla) a opačně žene li větší kolečko menší kolečko je to převod do rychla ale síly ubývá.
Pokud znáš od výrobce hodnoty převodových poměrů jednotlivých částí ... převodovka - rozvodovka - náprava a podobně , nemusíš se zabývat počítáním zubů koleček a už jen počítáš výsledný převod . Zásada je , že převodové poměry se nesčítají , ale násobí ...... tudíž pokud vím , že v nápravě (nápravách) je převod 2,5:1 rozvodovka má 1,5:1 a za motorem dám převodovku 10:1 tak začnu tyhle čísla násobit ..... 2,5 x 1,5 x 10 = 37,5 výsledný celkový převod auta.
Převod 37:1 je při nejběžnějším motoru s 12 až 14 000 otáček vhodný tak pro kamion na dráhu - svižný , ale nebude dost síly do terénu . Zpomalit se sice dá vícezávitovým motorem 7000 nebo i 5000 otáček , čímž sice snížíš rychlost na polovinu i víc , ale bacha sílu tím nezvýšíš o jednou tolik - běžně ze zkušenosti je to u vícezáviťáků jen o třetinu.
Já mám na IFA sklopka za motorem 11:1 x 2,3 rozvodovka x 2,5 náprava = 63:1 a naplno to frčí rychlostí hodně rychlé chůze a síla stačí.
U tvé sestavy bych pokud chceš zachovat tu rozvodovku co máš teda minimálně dal za motor planetovku 14:1 x 1,5 rozvodovka x 2,5 nápravy = 53:1 celkový , případně pak časem vyměnit ještě motor za vícezáviťák když by se ti to zdálo málo pomalé a málo silné.
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Tak nějak jsem to pochopil, není to zase tak složité. Zkusím tam dát motor co mám doma, je to absima thurst eco o asi 50 t, na to bych připnul redukci.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“