Vlastuin Scania S730T

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od LARS »

Protože nejkrásnější náklaďák je s čumákem , tak jsem se rozhodl že se do nějakého pustím , to je také důvod proč jsem si koupil 3D tiskárnu kterou stále považuji za hnus a CNC stroj to nemůže nikdy nahradit :naughty:
Ameriky jsem rovnou vyloučil :snooty: jako další možnost se nabízelo steré Torpédo na které mám data :think: ale to už se tu staví :shhh: a já jsem stejně od samého začátku toužil po S730T Vlastujin .
Kreslení jsem rovnou zavrhnul , tolik času mi dokonce života nezbývá :lol: a jediný dostupný data která se mi podařilo objevit jsou zde https://cults3d.com/fr/mod%C3%A8le-3d/o ... del-s-730t OK chci to, nedá se nic dělat tak to hold zaplatím . To jsem ale netušil jak si nas... do bot :evil: všechna soubory mají takové chyby že je Mesh tools ani Netfabb nedokážou opravit , navíc některé díly k sobě nesedí a spousta jich má špatné proporce že to originál nepřipomíná ani z rychlíku :evil: :doh:
Jen takový příklad co se vytiskne i když proběhne oprava ve Sliceru :o Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po dlouhém trápení , ladění a opravách jsem se zatím dopracoval do fáze že to začíná připomínat náklaďák . :oops: Vice fotek zde :arrow: https://lars666.rajce.idnes.cz/Vlastuin ... um-created
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od Vít Suchan »

Vypadá to dobře :D tuto Scanii má vytištěnou z 3D tiskárny ještě jeden pán, ale ten dělá osmikolu.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Pavel JK
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 26, 2017 5:36 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od Pavel JK »

Taky jsem si myslel že když za to chtějí peníze že to bude v lepším stavu :doh: Kamarád ji taky tisk a vypadá super, kde vzal data nevím.
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od Bořík »

Právě tyto stl soubory jsou velice rozdílné kvality: nikdo neví, do jaké míry si s tím autor pohrál a hlavně jak byl ( nebo nebyl ) pečlivý a kolik času věnoval vyladění dílů, než to nabídl ostatním. Naštěstí my, co tiskneme tanky, jsme zatím narazili na naše špičkové konstruktéry, kteří udělají jen občas malinkou chybičku, kterou většinou ihned opraví. Při těch stovkách hodin, co trvá nakreslení modelu, snad ani není možné udělat vše na 100%. Ale je smutné, když někdo skončí třeba na 60%. Pak to, bohužel, vede spíš ke vzteku, než k radosti.
Bylo by fajn založit nějakou kategorii na fóru, kde by se hodnotily jednotlivé 3D modely, aby se předem vědělo, jestli to nejsou vyhozené peníze. Už těch 3D modelů je celkem dost a určitě by to pomohlo.
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1076
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od kyberbob »

Není nad vlastní tvorbu... Ale mimochodem stačí číst komentáře u daných STL souborů, nebo požádat majitele o vzorek souboru a pak člověk ví co dostane. Taky často pomůžou fotky "makes" od jiných uživatelů... :think: Chce to samozřejmě dobře nastavenej slicer a mít vhodnou trysku ;)
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od LARS »

Vítku , není ten pán - Rc Truck Zahorak , to je jediná S730T co v okolí Google našel na Fecebooku , ale jestli se mi to podaří dokončit a zůstanu v psychické kondici :D tak bude i ta 8kola. :D
Obrázek
Kyberbob , máš pravdu , není nad vlastní tvorbu , ale nakreslit něco takového je nad můj um :oops: a rozhodné to také nechci kreslit 100 let :naughty: . Já nemám morální problém si data koupit , když to někdo kvalitně nakreslí tak proč se s tím dělat ;) Škodovka také jednotlivé součástky nevyrábí a nevyvíjí ,jen skládá auto z dílů od subdodavatelů . V době kdy jsem to stahoval jako novinku tak se tam nikde v komentářích nepsalo že to stoji za starou bačkoru a klasickou S730 tisklo spoustu Němců .


:clap: Jak píše Bořík nebylo by špatné na fóru založit nějakou kategorii 3D :think: Po vzoru ze zahraničí ji zamknout jen pro přihlášené :snooty: :D Pak by se tam dali věci i ukládat , nebo odkazovat na nějaké úložiště a hádám že by to přitáhlo i další nové členy fóra :lol:


No a protože k té potvoře není interiér , tak jsem uplácal sedadlo které možná to ze Scanie zdálky bude připomínat , taky to má spoustu chyb a ale slicery píšou že je to OK
Obrázek
Obrázek
Ještě jsem upravil bočnice na správné parametry , ta krátká dole je z původních dat . Tím pádem mám krátký rám a další problém :doh: :lol: Obrázek


:pray: Nevíte někdo náhodou o zadních blatnících na Scania 6x4 ? :pray:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od Vít Suchan »

Ano je to on :D
Jinak, pěkně to pokračuje
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1076
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od kyberbob »

LARSi, googli truck mudguard stl, například zde https://cults3d.com/en/3d-model/various ... ania-ats08 je scania v low kvalitě, ale blatníky má, jen si je z toho vypreparovat... :doh:

Jo a tento týpek má spousta trucků, STLka kolem 2-4 stovek https://cults3d.com/en/3d-model/game/sc ... able-truck

Jo a neříkám, že nějaké kupování STLek je špatné, vo tom žádná, i já si jich už pár koupil ale za takovýhle "not ready to print" bych ticku nedal... :shifty:
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od suca »

LARS píše: úte bře 08, 2022 12:53 am Vítku , není ten pán - Rc Truck Zahorak , to je jediná S730T co v okolí Google našel na Fecebooku , ale jestli se mi to podaří dokončit a zůstanu v psychické kondici :D tak bude i ta 8kola. :D



pustil jsi se do pěkné práce, budu sledovat :-D jen s tím počtem tě opravím, jednu stavěl záhorák a jednu já :D :D :D
Přílohy
98581174_3547639611929329_5867188337248305152_n.jpg
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od LARS »

Suca máš to moc pěkné :clap: nebyla náhodou ta tvoje Scania kdysi v nabídce na modelbazaru ?
Ty data pro 3D tisk jste sehnali kde ? já jsem hledal všude možně a hodně dlouho a podařilo se mi nalézt jen tohle svinstvo a někdo ten samí tisk co máte prodával za 8táců na UK eBay
Náhodou data na sluneční clonu nebo jiný doplňky by nebyli ?
Momentálně řeším podlahu , vnitřek kabiny a uchycení na rám jak něco uplácám tak sem nějakou čumendu přidám .
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od suca »

díky, ano byla na modelbazaru. data nemám,já bral vytisklou kabinu od záhoráka. ty má on,kde je sháněl netuším. tady mám pár fotek jak jsem stavěl pro inspiraci :P
https://suca2.rajce.idnes.cz/Scania_S_730T/
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od LARS »

Super stavba :clap: je to takové bytelně festovní , kolik to váží ?
Tu kabinu tipuji minimálně 1,5 Kg. , ale to je dobře ,není to závoďák kde je váha nepřítel , tohle musí hezký plavně jezdit a nebude to poskakovat jak tajtrdlík
Koukám že jsi použil zadní blatníky z Volva , nevím proč ,ale vycházejí na poloviční cenu blatníků Scania :evil: :think: tak se toho prohřešku asi taky dopustím snad si toho nikdo nevšimne :shhh: :lol:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
suca
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 444
Registrován: pon zář 15, 2014 2:51 pm
Bydliště: říčany u prahy

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od suca »

ty jo,to uz si takhle nevzpomenu,uz pres rok je pryc :D vazila komplet cca kolem 8kil( plech pod tocnou jsem mel vyrizlej z 3jky zeleza :-D. blatniky jsem pouzil jelikoz byly zrovna po ruce :D :D
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od LARS »

Podlaha se dotiskla a konečně jsem také zhmotnil sedadla co jsem uplácal :roll:
Pravda nejsou nic moc :oops: , ty opěrky pro ruce mohli být také o kus víš , ale už se mi to znova předělávat nechce a snad se to v té boudě ztratí .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
kotrmelko
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 25, 2011 10:22 am
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Re: Vlastuin Scania S730T

Příspěvek od kotrmelko »

Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“