Škoda 706 MTSP

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Rotrucku plánoval jsem tu maketu, ale když tam bude převodovka tak to asi bude zbytečné, to ještě uvidím, a baterka bude jen NIMH abych zabránil vybuchnutí :mrgreen:

Hepčíku/Jirko (nevím jestli vykat nebo tykat, pardon) podle nákresu co sem dával rotruck má ta převodovka poměr: 1) 22:1
2) 11:1
3) 6:1
což je celkový poměr na první stupeň zhruba 385:1 (rozv. 3:1, prev. 22:1, náprava 5:1 jestli to mám dobře)
Ty peníze za rozvodovku jsou už na mě moc na tak malou věc ale jinak to chápu. S tím místem je to pro mě výzva, doslova se těším až budu dělat mechanismus sklápění korby :lol: , ne vážně je to pro mě aspoň zkouška jak mi to jde. :--)
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od rotruck »

Spočítáno to nemáš správně nápravu jsi násobil 2x , má to být 165 (rozv. 3:1, prev. 22:1, náprava cca. 2,5:1) Co se převodů týká tak dvojka a trojka pro tebe ideál a jednička na vyhrabání .... akorát je potřeba přemejšlet dopředu než pak řešit neřešitelné a pŕekopávat půl auta ... co se peněz týká tak ti tak nějak nerozumím , vždyť jsi koupil převodovku za dvojku tak Hepczíkem navržený komplet (sice pŕevodové nevyhovující) za 1500 je levnéjší. Pokud budeš muset všechno tohle narvat do a pod kabinu tak ti to budě zem rypákom ryť a stejné ti nezbude neź dát nějakou malou LiXx do nádrže, kastlíků nebo vzduchojemů ....
To:Hepczík ... to na co jsi dal odkaz mu převodovým poměrem bohužel nestačí ....
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Levnější to sice je, ale když to má nízký převodový poměr tak se mi to asi moc nevyplatí, pak asi bude rozdíl v kvalitě adt.
S tím těžkým předkem počítám, doma ještě mám pružinový plech (zbytek od Kuby + jsem našel kus desky) z něhož můžu dodělat přídavné pružiny.
Baterku si asi můžu poskládat jako Michal Boček do malého nakladače a dát jí do kastlíků
IMG_20171125_114821.jpg
P.S. musel jsem to psát natřikrát kvůli technickým potížím takže tady v tom příspěvku asi není všechno
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Převodovka je na cestě, snad přijde do Vánoc abych nemusel čekat na konec svátků
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Převodovka přišla až dneska takže jsem stejně musel čekat. No a mám hnedka problém :lol: , pastorky co mám jsou moc velké takže bych se chtěl zeptat jaké pastorky tam dáváte (kolik zubů) průměr té díry je 10 mm, zkoušel jsem tam dát pastorek 16z a do díry se nevejde asi od půl milimetru a asi by to docela dřelo.
IMG_20201229_111439_resize_54_compress47.jpg
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od rotruck »

Musíš koupit pastorek přesně k této převodovce se správným modulem a počtem zubů jinak očešeš spur a můžeš ji zahodit. Proto byla asi tak levná . Koukni na Š-Hobby jestli ho k ní prodávají zvlášť samostatně , pokud ne , tak odborná rozborka s oméřením vystředění a spočítání modulu ozubení a pak zkusit sehnat odpovídající pastorek z podobnýho matroše jako jsou oz.kola .
Nafoť tu převodovku pěkně z více stran .... zdá se , že chybí i ten vystŕeďovací mezikus , který na předchozí fotce je (možná to jen zkresluje fotka) , ale na té předchozí co jsi dával ten mezikus byl .......... download/file.php?id=29827&mode=view

Na Š-Hobby to maj jako příslušenství, jen si ověřit , že je to opravdu stejná převodovka , a taky možná raději zkontrolovat jak je na tom to první oz.kolo v převodovce co na něj jde pastorek aby nebylo očesaný ......... https://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/ ... torkem.htm
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Na tom mezikusu mám motor proto není na fotce.
Zuby jsou v pořádku, odměřím je a napíšu

Edit: na š hobby mají pastorek i s tím mezikusem, zkusím jim zavolat jestli by mohli poskytnout jen pastorek nebo jestli by dali info o něm.
https://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/ ... torkem.htm
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

IMG_20201230_173319_resize_62_compress77.jpg
Tak jsem nakonec napsal na š hobby mail protože telefon mi nebrali.
Zatím zkouším jak se to tam všechno vejde a jde to kupodivu celkem dobře. Zezadu z kabiny kouká jen kousek převodovky, v kabině ale musí být náhlá kvůli servu pro zatáčení. Budu muset vyrobit držák (kdyby měl někdo nějaký tip jak děláte nahlý držák převodovky tak pište, ulehčí mi to práci, dík :--) ). Řadící servo bude hned vedle převodovky, vše se to pak pokusím zakrýt motorovým krytem jako ve skutečnosti :--)
Přílohy
IMG_20201230_173348_resize_56_compress98.jpg
Naposledy upravil(a) Vít Suchan dne stř pro 30, 2020 10:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11520
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Jirkacbx »

Přečti si to po sobě víckrát,hádat smysl napsanýho dává docela zabrat :?
Podle fotky z s-hobby je tam 12z pastorek a nejspíš s ozubením 48,větší by měl už velkej průměr.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Upraveno, snad to bude lepší, občas píšu narychlo a zbrkle :mrgreen: .
Díky, jak jsem psal, poslal jsem jim maila a uvidím co mi na to řeknou
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od rotruck »

Posprávnu když bude převodovka "náhlá" měla by pak být i rozvodovka "náhlá" a když bude i rozvodovka "náhlá" měla by být i náprava "náhlá" - je to tak kvůli souosousti na kardanech .......
kardan no.jpg

.... eliminovat ten jeden náklon by možná šlo použitím kosti místo kardanu mezi převodovkou a rozvodovkou , ale ta zas neumožní tak velký úhly jako kardan :think:
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

Tak leda dát výš celou převodovku, to by taky šlo. Ale proč musí být ty kardany souosé?
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Důležité je to, aby kardany byly zalomené co nejmíň. Fungovat to bude i víc zalomenými ( do určité meze), jen budou víc trpět. Na to všechno přijdeš časem...
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Vít Suchan »

To jsem tak nějak tušil, respektive věděl, protože táta mi říkal že nesmím mít zapnutý stroj za traktorem když couvám abych nezk*rvil kardan :think: :lol: ,ale ještě nevím proč musí mít to stejné vyosení jako je to na tom obrázku
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Škoda 706 MTSP

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Z logiky věci by měly být oba úhly pokud možno stejné. Dosáhneš tím stejného namáhání na obou kloubech. V opačném případě budou trpět každý jinak a tím pádem i jinak odcházet. V tomto našem měřítku ale nemusíš mít strach o takové škody, jako na skutečném stroji. :wink:
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“