Praga S5T na písek

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

Ale no tak,
kolega Bořík se mi snaží pomoci, abych se vyhnul trápením s pohonnou jednotkou. Vše si uvědomuji, jen mi tu leží MIG 280 a dle mojí selské matematiky (bez špetky praxe) by to mělo fungovat. Pokud ne (budu i s tímto počítat), tak MIG bude ležet dál, než postavím tu 1203 valník a pořídím si jiný motor. :)
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od darbujanek666 »

Bořík: Nevím o jakým B mluvíš,o střídavém motoru nebyla řeč tady, ani v mojem vláknu.

Max-spin: viewtopic.php?f=184&t=21843
Claas Atles 936RZ
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Bořík »

Píšu o tom, že jsi mluvil o regulátoru, ne o stejnosměrném regulátoru. Moje poznámka se týkala hlavně toho, aby někoho nenapadlo těch několik motorů připojit na střídavý regulátor.
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

60% modelu hotovo. Ještě nastrojit příslušenství a hotovec. :)
Přílohy
72041769_1923976047749074_8794513973186658304_n.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Jirkacbx »

Neseknul jsi se někde při výpočtech rozměrů kabiny a haupny?
Kabina dost robustní a velká,haupna zase docela krátká.
Aspon podle fotky.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Hepcziiik »

Tohle znám, když jsem dělal kabinu na V3S, taky jsem často slýchal o nepoměru některých rozměrů přesto že jsem si osobně vše změřil na předloze... :-D
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

Jirka má dobré oko a pravdu. Některé věci jsou opravdu jinak, než originál, ale je to možná i optický klam na tom obrázku. Ten může být matoucí, protože fotka na fotce je jedinou známou tohoto modelu v těchto barvách a bohužel v neelektronické verzi a je v kdovíjakém poměru. A haubna je dokonce o 2mm delší, než má být (což jsou skoro 3cm v reálu) , protože mi musela zakrýt otvor pro elektroniku. A jsou zesílené sloupky, jinak vše rozměrově dle originálu. Samozřejmě ješlě neumím moc kreslit (spíš vůbec), ale poměry a celkové rozměry by měly sedět krom dvou výše zmíněných. První test, kterým prošla, bylo šlápnutí na kabinu a ta praskla (Pod 130kg se teda moc nedivím), každopádně jeden sloupek vytvořil dost ostrý hrot (pro hračku nemyslitelné) a tak jsem sloupky zesílil (o 1mm na každé straně) a nyní již nehrozí nikde nic (několikrát otestováno). Na více "maketové" verzi pro majitele S5T, který mi jí dal k dispozici je to přesnější. Tady jsou i hranatá okna dveří a vše je spíš pro funkčnost a výdrž zacházení tříletého kluka a 40kg psa, takže oproti daru nejsou vyklápěcí boční sajtny a rezerva nebude vyklápěcí na lanku, ale pouze přilepená atd atd. :) I když se snažím o některé detaily až téměř do maketova, na spoustu jiných kašlu. Je to přeci jen sranda na písek a pokud se vyskytne limit tiskárny (jako například okapničky nade dveřmi), prostě tam nebudou. :). Potřebuji, až mi jí zahrabe pes, nebo jí synek rozbije, abych mohl za několik dnů vyrobit stejnou novou, ale aby to nebyl hrubý výtisk a trochu to vypadalo. Naštěstí ostudu na akcích modelářům neudělám (protože se neplánuji žádné aktivně zúčastnit) a tady mi snad odpustíte. V budoucnu přemýšlím o výrobě velmi malé maloserie, ale opět pouze "Na písek", která bude obsahovat všechny tří generace a většinu známých nástaveb, což už mám téměř nakresleno :D V brzké době snad vyřeším problém s pneumatikami (zveřejním až po schválení spoluautora) i když moje stávající jsou parádní na vlastnosti (tištěno Flexi s pro mě dostačující deformovatelností), pouze bočnice jsou nevzhlednější a to bych chtěl napravit. Snad spolupráce proběhne k velké radosti obou stran. :)
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

Po několika měsících pauzy, kdy jsem řešil jiné projekty, primárně dovoz speciálu Praga S5T-2TN domů jsem se vrátil ke svému počinu. :)
První plnič s testem pasování komponentů.
S5T3 Super. Zatím vše FDM tiskem, ale již testuji SLA na interiéru. :)
S5T3 Super. Zatím vše FDM tiskem, ale již testuji SLA na interiéru. :)
Doufám, že jí dotáhnu opravdu do detailů, dohle nebude pískomil, ale vitrínková paráda, kdy před ní v dinorámatu bude její majitel (3D sken) a vedle zaparkovaná E512. V 1:14 to bude pěknej lapač prachu. :)
Doufám, že jí dotáhnu opravdu do detailů, dohle nebude pískomil, ale vitrínková paráda, kdy před ní v dinorámatu bude její majitel (3D sken) a vedle zaparkovaná E512. V 1:14 to bude pěknej lapač prachu. :)
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

První letošní test s novou převodovkou. Bohužel je moc dlouhá (konstrukčně i poměrem) a proto Po 20 minutách proveden test v zátěži a na tomhle schodu zůstala viset na kardanu a při pokusu o pokračování jsem ho ukroutil ve spojce. Ale od toho tento prototyp Praguny je, abych na něm odladil vše potřebné. :)
Přílohy
20200418_090353.jpg
20200418_085209.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Jirkacbx »

Pěkně vypadá 8)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od honza 1960 »

No,naložil jsi ji 6 kilo nákladů a poslal jsi ji do nevhodného terénu a schodu,což se ti nevyplatilo...Takový blbosti s ní nemůžeš dělat..To není dempr.. :) :naughty:
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

:D Jdu politikou Kamazu. Jezdím teď proto, abych zničil, co je slabé. Jak nepoužívám kov, ale co nejvíce tisk, tak je toho dost. :) Až to chytne do ruky syn (4roky), tak nebude čas na úpravy, to už bude muset jenom jezdit. Bude se na ní učit. Přemýšlel jsem o ceduli Autoškola, ale tam vývozové "Jedničky" nebyly. :) Kardan byl za 2,5h novej, ale musím předělat tu převodovku. :( Jinak už se blížím. :D zrcátka, kliky, kapličky utrhaný (prej Igráček), ale už jsem vymyslel, jak rychle doplňovat. :) A zuby od čokla už taky nejsou skoro vidět. :D
Uživatelský avatar
rmichalbarna
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 604
Registrován: stř bře 22, 2017 2:12 pm
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od rmichalbarna »

Moc pěkný. Hold 3d tisk je dobrá věc! :clap:
Dusič
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 06, 2019 7:50 pm
Bydliště: Ohaře

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Dusič »

Pomalu, ale jistě začíná být moje Praguna v prototypu dost stabilní a odolný stroj. Dokonce už mi jí zahrabal pes se synem (jak jsem předpokládal), naštěstí nevypnuli rádio a tak jsem na Taranisu dal plnej plyn a kde se hejbalo pískoviště, tam jsem jí našel :) Takže nastal čas na vznik ostré verze, kterou se "jednička" díky kostrukčním chybám nemůže stát. Takže uvidíme, jak se vyvine "dvojka". Jednička bude sloužit už jen pro vývin sklápěčky, respektive mechanismu.
Přílohy
94716860_10219236103871334_5195364347307622400_n.jpg
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Praga S5T na písek

Příspěvek od Hepcziiik »

Dusičova Pragovka bude moci brzo vyzkoušet nové bačkůrky. Už ne tisknuté, ale odlévané. Vzorek je stejný jako na MAtesovi - NB30, rozměr ale na Pragu - 9-20. tak snad se budou líbit a ještě lépe šlapat
Obrázek
Obrázek
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Odpovědět

Zpět na „KAMIONY, TAHAČE, AUTOBUSY“