Zavážecí Loď - by Marcus

Vše o tom co plave, potapí se atd. :!:

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Zamčeno
marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od marcus.rider »

Tak pracuji na mé loďce a zde je první testovací jízda.Půlka videa jsem jezdil pomaleji ,měl jsem strach ať mi nevyhoří regl. :-D http://www.youtube.com/watch?v=qiGWiMIuSVE .

Co se týče loďky pří´d těžší než zadek ,takže musím udělat zatížení na zadek ale počítal jsem stím že tam bude 1-1,5kg krmiva.Velikost loďky je 60x45x22 . Materiál je styrodur ,laminát ,jemný tmel ,překližka 0,4.
Vnitřnosti jsou : mot.stř. Turnigy D2822/17 1100KV ,regulátor Hobbyking 40A ,baterie Li-po 5000mah. Hřídel Compact pro 600/4mm/250mm s přírubou na motor Speed 600,lodní šroub 3-listý 40mm .Kormidlo jsem použil 50x30 a serva jsou hobbyking 6kg. Zatím řeším otvíraní zadního čela . Jinak inspiraci jsem čerpal zde http://www.stavbalode.wz.cz/index.html .

více foto dodám brzy .
marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od marcus.rider »

omluvám se za kvalitu foto :oops: ,budu postupně přidávat http://manamodul.rajce.idnes.cz/Lod_Marcus
marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od marcus.rider »

tak zde je otevíraní vyřešeno ,omlouvám se za video ,je k ničemu :-/ http://www.youtube.com/watch?v=7uN6Pbsa ... e=youtu.be

Jinak loď jsem testoval na Bašce (u Frýdku) a musím říct super ,konečně jsem ji vyvážil a pluje jak má .Vzdálenost jsem zkoušel na cca.200m a loď v těch vlnách byla blbě vidět.Nemohl jsem určit zda vidím přední část či zadní.Každopádně to pracuje na výbornou. Jízdu jsem jel na max. a nebyla známka přehřátí či nějakého jiného jevu.Baterka neklesla po cca 20min jízdě.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Jirkacbx »

Vypadá to pěkně a pokud ti to vyhovuje,neni co řešit :-)
Ohledně zbarvení a prostorový orientace,černý trup na vodě není opravdu to pravý.
Klidně udělej na předku a zadku barevný zbarvení podle sebe,rybám to vadit nebude a budeš vědět,kam jedeš :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
marcus.rider
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: sob bře 02, 2013 8:25 pm

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od marcus.rider »

To právě se budu snažit udělat + přidělám osvětlení pro jistotu :-) ... jinak to opravdu pluje krásně,jak jsem vyvážil ten zadek tak je to 100 a 1 .... Netušil jsem že by tak malý motůrek něco svedl. Jinak pak dodám foto kompletní instalace.
martinsindler

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od martinsindler »

mam problem.Mam lodicku na zakrmovani na ryby,kdyz zkousim na suchuak funguje,vse je v pohode a funguje a na poradnou dalku.Jak ji dam na vodu,prestane reagovat a dela si co chce.Vyndam ji z vody a vse v poho.Nevi nekdo?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Jirkacbx »

Další perla na foru :roll:
Co si třeba založit téma pro sebe? Nadávat ti nikdo nebude.Možná :wink:
A k dotazu.
Moc informací jsi opravdu neposkytnul.
Jaká vysílačka,kde máš v lodi umístěný přijímač,jaký motor a jak máš vedený kabely.
Obrázek s umístěním elektroniky napoví.
Pak to můžem "nějak" řešit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Návštěvník

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Návštěvník »

tak to se moc omlouvam.Nejsem modelar.Jen jsem koupil starsi lodku,dal jsem ji do hromady a tohle mi dela. ani se tady na foru moc nevyznam,jsem tu poprve.Pokud by mi nekdo byl ochoten pomoct,tady je email, ajulka24@seznam.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Jirkacbx »

martinsindler a Návštěvník : Na věštění z křištálový koule jste si vybrali špatný forum.
Pokud chcete nějaký řešení,musíte taky poskytnout informace.
Po mejlu se nikomu moc radit chtít nebude.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Návštěvník

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Návštěvník »

tak to bude asi problem,nevim jak sem dat foto.Vysilacka je volantova 4 kanalova,ACOMS,technisport,40Mhz FM.prijmac je 6 kanalovej.Prijmac s regulatorem jsou prilepene v boku lidicky.Kabel od prijmace veden brckem kolmo nahoru,asi 30 cm. jakmile je lodicka na suchu,vse funguje jak ma a vzdalenost je uplne jedno,funguje to porad skvele. jekmile se vrtulka dotkne vody,jako by doslo k nejakemu naruseni a lodka cuka,na zatoceni otevre naklad a podobne,zmatkuje a dela si co chce.vyndam ji nad vodu a vse je v poradku.Je mozne,ze po doteku vody,hridele od motoru,nedojde k nejakemu zkratu,ruseni? pripada mi to tak. Je vlastne jedno,jestli je lodka na otevrene vodni plose,jakmile se dotkne vody,i v sudu,prestane poslouchat. MOC dekuji za trpelivost a rady a ze se s tim nekdo zabejva.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Jirkacbx »

Vložení foto.
Nahraj fotky lodky někam na web,rajče,googl,picassa a podobně.CTRL+C zkopíruješ odkaz na foto,sem dáš odkaz pomocí CTRL+V odkazu.Ty čtverečky nahoře jako img nech být,moc to nefunguje.
Vyfot taky okolí,kde jezdíš,mohlo by jít o rušení od kabelů elektriky nebo cokoliv jinýho.
Ale sám s lodkou jezdim s rádiem na 40 FM a úplná pohoda.
Aby to nebylo něco v přijímači.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Návštěvník

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Návštěvník »

pokusim se to nafotit a nejak to nekam poslu. No,je uplne jedno,kde jezdim,protoze to dela vsude to same,i v sudu na dvore.Spis jde o to,ze se dotkne vody a je po jezdeni. Mam pocit,z toho na co jsem prisel,ze je to tak jak rikas,voda tam jako neco spoji a zacne to rusit. Vysilacku i prijmac jsem taky zkusel,nejdriv to, pak to,ruzne prehazoval,antenu zkousel,tak a tak a proste nic,voda a je konec. Je to opravdu zahada a rarita. Klidne ti to i snad poslu,protoze to jsem jeste nezazil.Nejsem modelar,ale nejakej model uz jsem mel,auto i lodku,ale tohle.... Pokud nenahraju nikam fotky,muzu ti to poslat na email? moc dekuju
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavážecí Loď - by Marcus

Příspěvek od Jirkacbx »

Poslat můžeš,jelikož tady to zamykám,aby do jednoho tématu nepsalo X lidí se svýma problémama,když si neumí založit svý vlastní,aby se jinde nepletli dotyčnýmu zakladateli.
Zamčení je restikce,nepsat jnýmu do tématu svuj problém je slušnost.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Zamčeno

Zpět na „LODĚ, PONORKY“