Loďka pro závážení

Vše o tom co plave, potapí se atd. :!:

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Loďka pro závážení

Příspěvek od darbujanek666 »

Ahoj.Dostal sem od kamaráda nelehký úkol sestojit loďku pro zavážení krmení a návnady.Na netu sem pár informací našel,ale pořád mám spoustu otázek.Loď bude z tvrzeného polystyrenu,z venku olaminovaná.rozměr 500x300x200mm,váha návnady bude max.1kg.Inpiraci beru tady: http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Cla ... index.html Akumulátor Pb 12V 7,2Ah (2,15kg).Potřebuju poradit,jak velkej motor použít,400 nebo 600?Hřídel bych použíl s přírubou na motor http://www.peckamodel.cz/produkt/928_hr ... 75-mm.aspx ,lodní šroub asi třílistý 40mm.Další otázka je,jak silný servo použít pro kormidlo.
Největší problém na konec,na ovládání bych použil tříkanálovou volantovku,ale 40Mhz nebo 2,4Ghz?Zavážet by se mělo maximálně 200m od břehu,ale u žádnýho rádia není uveden dosah,nerad bych zůstal viset bez signálu v prostřed Mušova. :D
Nevím jestli se tady vyskytují i lodičkáři,ale za každou radu vám budu vděčný. :wink:
Claas Atles 936RZ
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od deathskull »

100% pouzit 2,4GHz. 200m je uz docela hodne na FMko. Bal bych se ruseni...
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
Uživatelský avatar
malousek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 492
Registrován: pon kvě 03, 2010 6:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od malousek »

k tý loďce je asi 400 málo. Osobně bych dal šestikilo... Určo 2,4ghz, servo jak je řečeno víš u pomalých lodi to utáhne téměř jakékoliv servo ale tak ty 3kg je asi nejepší vzhlemem k ceně...
losi 8ight-t elektro konverze
combo mamba monster v3 2200kv
optic 6, hyperion eos 0606i, robitroni tl-3c, zippy 5000mAh 4s 30C
+ samokřídlo, ice glizer, nějaké ty lodě, vrťas t-rex 450 pro
bylo: robitronic mantis 1/8 truggy elektro konverze, tamiya df-02 brushless, team losi micro-desert.
Uživatelský avatar
pajiki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: čtv bře 25, 2010 11:15 am
Bydliště: šiškof

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od pajiki »

se spektrem 2,4 mám vyzkoušeno 130 metrů pak jsem auto přestával vidět. Na vodě by s krytím signálu neměl být problém takže dosah by měl být....ale jak píšu u 200 metrů aby jsi na 50cm velký model měl dobrej dalekohled :--)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od rotruck »

Co se týká dosahu soupravy , tak na vodě problém nebude . Ani s 27MHz jsem ve vplné přírodě nezaregistroval problém na víc jak 200m voda dobře nese , ale určitě doporučuju 2,4GHz zvlášť v turistické oblasti.
Co se týká motoru 400 je málo , určitě 500 - 600 s převodovkou , nebo nízkootáčkovej silnější vícezáviťák. Já mám v lodivodovi 500 s převodovkou 1:2 a je to akorát ( 800 x 200 mm , váha ? ? cca 1,5kg s aku)
Určitě doporučuju festovní hřídel a upevnění šroubu , vodní bordel a trávy jsou sviňa , zvlášť za šera. Servo to samé , 3kg je málo , jak se to zamotá , tak pá,pá.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od Bezmozek »

Kdyby Ti nevadila rada od někoho kdo ví a né jen tuší tak:
400ka na to stačí v pohodě, s třílistem od modely to bude běhat jak fík a standard servo bude uplně stačit.
A nevim proč by to měl bejt pro FMko problém, na FM lítám s 2,5m větroněm na hranici viditelnosti a s příjmem žádnej problém nebyl.
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Uživatelský avatar
malousek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 492
Registrován: pon kvě 03, 2010 6:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od malousek »

sorry ale nemužu s tebou souhlasit, lodě dělám už čtvrtým rokem a 400 je děsně slabej motorek. Na zavážecí loď která nebude nijak zvlášť hydrodynamicka, bude asi i těžka, a ještě když tam chce dát šroub 40mm to chce aspoň 500 až 600. Jasně 400 to rozpohybuje ale než dojede těch 200m tam a zpět tak bude večer :)
losi 8ight-t elektro konverze
combo mamba monster v3 2200kv
optic 6, hyperion eos 0606i, robitroni tl-3c, zippy 5000mAh 4s 30C
+ samokřídlo, ice glizer, nějaké ty lodě, vrťas t-rex 450 pro
bylo: robitronic mantis 1/8 truggy elektro konverze, tamiya df-02 brushless, team losi micro-desert.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od rotruck »

V první řadě - dřív než si roztrháte občanky , tak si znova přečtěte , kde bude zavážet . Je to Mušov - turisticky vytížená oblast v hrnci (v dolíku) , plno ruchů , voda stojatá a celkem zarostlá.
Ale pokud má pámn přístup k pramičce a rád vesluje , tak je to šuma fuk . Klidně může jezdit s obyčejnější 27MHz , 3kg servem , ale rozhodně bych teda použil 500 motor vícezáviťák nízkootáčkovej, aspoň ušetříš za převodovku.
Uživatelský avatar
malousek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 492
Registrován: pon kvě 03, 2010 6:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od malousek »

Aha, no pokad je to tam špinavý tak to chce krapet silnější servo já myslel že je to normálně čistý, s 3 kg servem sem jezdil i s mono1 a celkem cajk ale bylo to v čistý vodě....
losi 8ight-t elektro konverze
combo mamba monster v3 2200kv
optic 6, hyperion eos 0606i, robitroni tl-3c, zippy 5000mAh 4s 30C
+ samokřídlo, ice glizer, nějaké ty lodě, vrťas t-rex 450 pro
bylo: robitronic mantis 1/8 truggy elektro konverze, tamiya df-02 brushless, team losi micro-desert.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 413
Registrován: pon srp 09, 2010 4:54 am
Bydliště: Praha

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od Bezmozek »

malousek píše:sorry ale nemužu s tebou souhlasit, lodě dělám už čtvrtým rokem a 400 je děsně slabej motorek...
Nepřijde mi slabej, když v pohodě utáhne víc jak dvoukilový Monako a uchladí se vzduchem, ale jak libo :roll:
TL-01D - Dveřma napřed
TL-01E - Expedice
TL-01R - Rally kchár
TL-01B 6x6 - in progress ......
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude ľavá, čierná, chlpatá, zubatá...
Uživatelský avatar
malousek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 492
Registrován: pon kvě 03, 2010 6:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od malousek »

Já neříkám že to nerozpohybuje já jen říkám že to bude děsně pomalý, dyť si vem že jen baterku bude mit přes 2 kila těžkou + k tomu 1 kilo krmení pro ryby + váha lodi tak to může klidně být nějaký 4-5kg. Když k tomu přičteš nic moc hydrodynamický tvar tak to pojede rychlostí šneka. Viděl bych to na nějakou 500 nebo 600...
losi 8ight-t elektro konverze
combo mamba monster v3 2200kv
optic 6, hyperion eos 0606i, robitroni tl-3c, zippy 5000mAh 4s 30C
+ samokřídlo, ice glizer, nějaké ty lodě, vrťas t-rex 450 pro
bylo: robitronic mantis 1/8 truggy elektro konverze, tamiya df-02 brushless, team losi micro-desert.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od rotruck »

Bezmozek píše: Nepřijde mi slabej, když v pohodě utáhne víc jak dvoukilový Monako a uchladí se vzduchem, ale jak libo :roll:
Hmmmm ...... tak na 2kg bych se moc neupínal , Monako je papírák kterej opravdu s výstrojí váží 1,7kg , ale tahle loďka bude muset být větší a placatější kvůli umístění těžišti váhy kterou poveze (1 kg) taky poveze nějakej výsypnej mechanizmus.
Šel bych do bezproblémové nízkootáčkové 500 , nebo mám jeden spešl motor od Bosche.
Jak bude zasejpat - sklopkou , nebo dnem ??
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od stelerp »

Pokud je tam znečištěná voda, tak v kormidle vidím problém. Zavážecí lodě, co jsem měl doma na opravu (elektro) byly většinou dvoumotorové, trup podobný katamaranu. Dva lodní šrouby, bez kormidla, a ještě v ochranné kleci. Motor řady 750 pomaloběžný a lodní šrouby 40-45mm třílist, se soměrnými listy (jinak to prý špatně couvá). Jediná jednomotorová měla motor řady 900 pomaloběžný, lodní šroub 50mm a kormidlo jako vlajku (osa kormidla byla na okraji ploutve). Vše bylo jakoby v tunelu za trupem, ale i tak si myslím, že při přejezdu roslin se tam všechno namotá, jak na šroub, tak kolem kormidla. možná proto i ten motor řady 900, aby to prostě ukroutil. Pohon Pb aku 12V/12-14Ah.

Co se RC soupravy týče, je to naprosto jedno. Pokud je vše dobře odrušeno a dobře umístěna anténa (tady vidím trochu problém u 2,4GHz s krátkou anténou) tak dosah je vždy přes hranici viditelnosti.
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od darbujanek666 »

Všem děkuju za rady a poznatky,teď z toho mám dvakrát tak velkou hlavu. :D O dvou motorech sem taky přemýšlel,vysypávání bude buď sklopkou,nebo šikmá korba s otevíracím čelem.Udělám mu rozpočet a domluvíme se jestli má vůbec význam se do něčeho pouštět.Ještě jednou díky. :wink:
Claas Atles 936RZ
Dave1233
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: pát úno 19, 2010 10:11 pm
Bydliště: Brno

Re: Loďka pro závážení

Příspěvek od Dave1233 »

Jestli se můžu taky vyjádřit určitě bych použil 2,4GHz akorát je tu jeden problém, který tu zatím nikdo nenapsal... 2,4ka díky své vlnové délce se nedostane pod vodu takže antény určitě co nejvýš to půjde. Jinak tam je zaručený dosah u JETI modulů v MC-19 od Graupnera mám na 100% vyzkoušeno přez celou šířku Žilinský přehrady což je víc jak 200m zkrátka model lodi Queen Elisabeth v M1:100 tj. délka kolem 2m sem téměř na tu vzdálenost neviděl ale řídit se dala v pohodě a vše fungovalo jak mělo.
Mým životním stylem je chaos, moje modely dle toho vypadají. Nedělám Tatru s rourou ale z TLka.

http://www.youtube.com/user/DaveSanda?ob=5
Odpovědět

Zpět na „LODĚ, PONORKY“