stavba Kvadrokoptéry

Vše co se RCéčkem dá dostat kontrolovatelně do vzduchu :!:

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Dzanek
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 05, 2014 7:15 pm

stavba Kvadrokoptéry

Příspěvek od Dzanek »

Zdravím, rozhodl jsem se postavit si svou kvadrokoptéru s kamerou a potřeboval bych s něčím poradit.

Rám jsem si postavil sám z hliníku. Skládá se ze 4 ramen, každé rameno má od středu délku 26 cm. Celková hmotnost rámu je 230 g.
K tomu přibude:
- baterie = +-100 g
- kamera = 170 g (později snad GoPro kamera = +-100 g i s baterií)
- závěs kamery se servem = +-100 g
- 4x motor = 4x 150 g
- 4x regulátor = 4x 20 g
- řídící jednotka = +-20 g
- další kablíky = pár gramů

Výsledná celková hmotnost ke zvedání je +- 1100 g.

A teď věci se kterými si nevím rady:
1. Jak vybrat správný výkon motoru?
2. Jak vybrat správný rozměr vrtulí?
3. Jakou pořídit řídící jednotku? Dočetl jsem se něco o KK Multicopter a Raspberry Pi ale nevím jakou použít.
4. Protože nevlastním dálkový radio ovladač a chtěl bych přenášet online obraz z kamery abych věděl kam letím a ovládat otáčení kamery, chtěl bych to vyřešit ovládáním pomocí kláves na notebooku. Jde to reálně vyřešit? Existuje na to nějaký software? Pravděpodobně asi ano protože jsem viděl na netu malé plastové multikoptéry ovládané pomocí tabletu ale samotný software jsem nenašel.

5. S tím souvisí dosah wifi signálu. Někde jsem se dočetl že na volném prostranství za příznivého počasí je dosah i přes 1 km, to by snad stačilo. Ale pokud bych s koptérou přeletěl za strom nebo za budovu, dosah se samozřejmě sníží a může dojít k přerušení. Šlo by tohle vyřešit připojením externí wifi USB antény která by zvýšila výkon wifi vysílače/přijímače?
Nebo pořídit nějaký externí USB rádiový vysílač/přijímač, něco jako tenhle Externí USB Tuner a využít přenosu pomocí rádiových vln?

6. Znáte nějaký český kamenný obchod nebo e-shop ve kterém lze nakoupit motory, regulátory, řídící jednotku?
Na netu doporučené e-shopy: HobbyKing, GES Electronic, Deal Extreme, E-Bay.

Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: stavba Kvadrokoptéry

Příspěvek od Jirkacbx »

Co na to říct.
Hledej po netu,srovnávej stejně velký nebo přibližně velký koptéry a podle toho si i od fabrických modelů odvoď motory,regulátory a průměr vrtulí.
Nic jinýho ti nikdo neporadí.
Nebo zkoušet a zkoušet.
3) Řídící jednotku třeba Naza,co používaj modely od DJI .Trochu nástin třeba tady http://www.zmmodel.cz/multicoptery/
4) Radši pořid potřebnou vysílačku,kde si pak můžeš i ovládat natáčení kamery.Ještě by to ASI šlo pořešit pomocí jedněch spešl brýlí,ale u nich nejspíš jen vidíš,kam letíš,ale nemůžeš to nijak ovlivnit.Přesně nevim,takže jen trochu hádam.
Přenos na monitor řešit dalším vysílačem a ovládat takhle velký model PC či noutbukem bych si fakt netroufnul.
Nějaká aplikace existuje pro Iphony,ale pouze pro ty mini a malý modely.
5) Proto radši kup solidní vysílačku a obraz si pak pořeš jinak.
6) Motory,regly a další blbosti koupíš ve většině shopů.Jak kamenný,tak e-shopy.Bude záležet jen na vstřícnosti peněženky a vědět,co vlastně chceš.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „LETADLA, VRTULNÍKY, VZNÁŠEDLA prostě vše co lítá“