Zagi

Vše co se RCéčkem dá dostat kontrolovatelně do vzduchu :!:

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Pospec_
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 17, 2012 1:08 pm
Kontaktovat uživatele:

Zagi

Příspěvek od Pospec_ »

Tak jsem se rozhodl přispět svým rozestavěným samokřídlem. Do stavby sem se pustil asi před měsícem. Plánek na něj sem stáhl spolu s dalšíma čtyřma plánkama na samokřídla. Zagi se mi zalíbil nejvíc. Upravil jsem jej na rozpětí 700mm a pustil se do něj. Čtyři poloviny křídla jsem vyřezal z desek EPS. Pokračoval jsem celkem netradičně a to nabarvením jedné poloviny křídla. Pak jsem to odložil a včera se do toho znovu pustil. Nabarvil jsem i druhou polovinu - ta se více povedla. Poloviny jsem slepil a teď mám v podstatě dvě křídla. Před měsícem sem se do stavby pustil s takovým nadšením, že jsem si ani neuvědomil že moje souprava neumí mixy. To mě ale nezastavilo a dal jsem dohromady tohle. Po konzultaci s modelářem co samokřídla lítá jsem došel k názoru, že to fungovat bude. Už jen vyrobit žebra, stabilazační plochy (a zřejmě i něco, za co to chytnu pro odhození - něco jako má Toro 900 dole), slepit to do sebe, osadit a hurá to zaletět.
Dávám to sem spíše jako oživení kategorie letadla, heli... než jako "chlubení" se modelem.

Klikni pro zvětšení
Obrázek
Na polovinu křídla jsem si předkreslil jak to budu barvit. Plochy co mají zůstat bílé sém přelepil izolepou a zbytek nabarvil Emailovkama Revell.
Obrázek
Nabarvené a slepené poloviny křídla.
Obrázek
Konečně ty činky našly využití. :mrgreen:

Edit: 07.08.2012 18:40
Stabilizační plochy jsou vytvořené z kartonu a vyztužené smrkem.
Obrázek
Obrázek
Na kartonu mají uši výšku 7cm, já to změnšil na 5,5cm kvůli vzhledu.
Pospec - 35MHz 68. kanál
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zagi

Příspěvek od Jirkacbx »

Nemá to až MOC plochý profil křídla ?
A ty různoběžný prolisy,co z materiálu vystupují,taky asi moc ovladatelnosti nepřidají. :roll:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pospec_
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 17, 2012 1:08 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zagi

Příspěvek od Pospec_ »

Špatně jsem to asi napsal. Profil křídla bude Zagi 12%. Prolisy jsem na místech kde budou vlepená žebra odstranil, ve vnitř tomu snad vadit nebudou. V podstatě vytvořím žebra a těma polovinama křídla to "potáhnu".
Pospec - 35MHz 68. kanál
Dave1233
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: pát úno 19, 2010 10:11 pm
Bydliště: Brno

Re: Zagi

Příspěvek od Dave1233 »

Nechcu ti brát iluze, ale myslím si, že to jak ty ses rozhodl to postavit moc fungovat nebude, samozřejmě se můžu i já mýlit. Dále bych moc velkou důvěru v tu náhradu mixů neměl. Dneska se už dají sehnat kolem 1000Kč soupravy ve 2,4Ghz které tady ty potřebné mixy umí a myslím si že to stojí za tu investici.
Mým životním stylem je chaos, moje modely dle toho vypadají. Nedělám Tatru s rourou ale z TLka.

http://www.youtube.com/user/DaveSanda?ob=5
Pospec_
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 17, 2012 1:08 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zagi

Příspěvek od Pospec_ »

Uvidíme, třeba to poletí, třeba ne. Náhrada mixů sice není nejlepší, ale fungovat by to mělo.
Edit: Začal jsem lepit žebra došel jsem k tomu, že budu muset trochu seříznout odtokovku a přidělat náběžku - protože to nevyjde. Jinak by snad problém neměl být.
Pospec - 35MHz 68. kanál
Odpovědět

Zpět na „LETADLA, VRTULNÍKY, VZNÁŠEDLA prostě vše co lítá“