TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Vše o tlumičích, olejích ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od 06D »

Kolega YOKODRIFT rozplívajicí se nad svým Traxem (nemyslím to ve špatném :shifty: ) píše o tlumičích od fa G-MADE řada XD Piggyback XD shock :text-link:
Obrázek
Dle popisu a googlem přeložených zahraničních for vypadá že je to docela dobrá investice :)
Tak by mne zajímalo co na ně říkaj čeští kluci ??? Docela mne mate systém který je u serie XD Aeration kde je schválně přes šroub smíchán olej se vzduchem a vzniklá napěněná emulze která má tlumit :think: tak nevím . Já osobně tlumiče před složením proženu vakuovkou abych právě odstranil vzduch a oni jej tam schválně pouštěj :doh: Tak nevím jestli to nebude jen pěkná designová záležitost ale funkčnost tlumení horší než u seriových tlumičů ???
Tak kdo je má pls :pray: recenzi nebo pojdme polemizovat a diskutovat jestli koupit nebo nekoupit.

PS jsou i na MZ a v délkách 103, 93, 75 mm ta poslední by mohla zajímat rallymany :D
Olin Bětík....MOVO Racing
Vouilloz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 268
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:14 pm
Bydliště: Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od Vouilloz »

Dík Oline, aspoň mám o čem celou zimu přemýšlet :--)
Cena na MZ je pěkná, přidávám video jak jednoduše se dá měnit přetlak/podtlak atd
Kdo je první koupí a vyzkouší?
Citroën DS3 WRC, Citroën Xsara WRC, Subaru Impreza WRC 2006, Škoda Fabia WRC, Mitsubishi Lancer WRC 05, Toyota Celica GT-Four
Xray T3R, LRP SPX Competition StockSpec, X12 17.5, DX3R, LiPo, KoPropo
Intercup - radio controlled rally web
Uživatelský avatar
Heršpitz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: pát úno 18, 2011 10:57 am
Bydliště: Liberec

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od Heršpitz »

jj, vypadají fakt úžasně. Jen si myslím, že je bez seřízení na nějaký přesnější stolici mimo auto kloudně nenastavíte. Jakmile tim štelovákem pootočíš na nastaveným autě, bude všechno v haj... :mrgreen:
Himoto Z-3 OnRoad; XRay T3 12´; XRay T4; Ansmann X4 Pro, TeamC T4 Competition
http://rcautaliberec.webnode.cz/
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od 06D »

No na autě bych kompresy a tuhost tlumičů raději nenastavoval. Tam jedině přes váhu nebo tweak měřidlo zatížení kol a to se nastavuje předpětím pružin.
EDIT: no ale když tak nad tím uvažuji, tak bych řekl že pokud bude tlumič fungovat jak má. A složen se stejným tlakem v expanzce, tak pak pokud se otočí o stejný počet tak budou tlumiče charakteristiku měnit identicky ( +- a to stejně 90% z nás nepozná :) )
A na stejné nastavení samotných tlumiču je tahle pomůcka :text-lol:
PS Myslím že první recenzi dodá YOKODRIFT aspoň doufám :oops:
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od Jirkacbx »

Podobný tlumiče,jen nevim výrobce,si tu jeden pořídil na shorta a hodně si je pochvaluje.
A je to vidět i na jízdě a výsledcích.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od YOKODRIFT »

Mám ty tlumiče už asi půl roku na Slashovi 2wd a musím říct že je tam opravdu výrazné zlepšení oproti plastovému originálu.Dal jsem 4x po 103mm.Mám je jenom vyzkoušené na asfaltu a šotoline.Na velké skoky jsem se ještě nedostal...Ale jinak spracování hodně dobré ale jednu chybičku mají a to že malinko tečou.Dá se to odstranit buď pořádnym dotažením nebo bílou těsnící páskou na závity.S tím dotažením bych měl osobně strach.Je to přece jenom plast.Páska funguje.
Dále na origo slashe by to chtělo dozadu tužší pružiny.Stoji naštěstí jenom pár korun.Co se týký oleje myslím že by to chtělo něco hustčího.Líbí se mi velká variabilita těchto tlumičů a to že se dají koupit od 60 až po 103 mm a taky mají hodně jemné nastaveni.Bylo by dobré mit digi měřák na tlumiče.
Já mám nastavené tlumiče ůplně na měko a auto kopíruje terén jako skutečná předloha.Slash se nedá s nima převratit na boudu ale to je i těma ramenama ze slashe 4wd.No uvidím pak až je rozeberu.Pak sem zase napíšu jak to vypadalo uvnitř.:-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
ice41
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: pon bře 17, 2008 4:53 pm

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od ice41 »

Slyšel jsem, že se na xray nevlezou namontovat dopředu...je to pravda?
Xray T2R, LRP, Sawox, LiPo, Spektrum DX3S
laggie
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 19, 2013 4:17 pm

Re: TLUMIČE G-MADE XD Piggyback

Příspěvek od laggie »

tak tohle vypadá, že by už i něco mohly vydržet... :D . alespoň vím čím potěším mého chlapa pod stromeček...
Odpovědět

Zpět na „TLUMIČE“