Rally Set-up

Jak máte nastavený podvozek ?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Rally Set-up

Příspěvek od halaly »

Chtěl bych se zeptat, jak kdo má nastavený podvozek na rally , odklony, sbíhavost, světlost atd. atd.
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Domee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 591
Registrován: sob zář 26, 2009 8:55 pm
Bydliště: Morava(Brno venkov)

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Domee »

Co tvuj diferák na dfku 8)
Bylo: Tamiya TA02, DF03ra, TRF 416we, FG eco 1:5, Hot bodies D8T 1:8 elektro truggy, axial scx10 defender 90, tamiya Man 26.540 1:14,
Aktuálně: Drift Yokomo DIB 2.0 ver. premium, futaba 3pk 2,4ghz
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Honza D »

já mám u TB-čka vzadu sbíhavost 2,5°(chtělo by to tak 1°, ale ten nemůžu v čechách sehnat) , rozbíhavost podobnou, vzadu utaženější diferák, než vepředu, světlost 15mm (+5mm propad), tlumiče vepředu na 2 díry, vzadu na 3, základní olej a střední pružiny. Odklony jsou na 0, na rally se moc neprojevujou.

Ale setup na rally je hodně individuální, každy preferuje jiný styl jízdy, někdo má radši, když je auto přetáčivý a lítá do zatáček samo (viz můj utaženej zadní diferák), někdo má radši, když je auto stabilní a do zatáček se musí rozhodit plynem, taky záleží na podvozku, u jednoho je vzadu 2°hodně, u jinýho málo, taky záleží na gumách atd...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od halaly »

Domee: budu na něho objednávat nové díly....... jinak dle přezdívky nevím kdo si :)
Honza D: vím, že je to hodně individuální a proto chci, aby sem napsal každý svůj set up
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Domee
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 591
Registrován: sob zář 26, 2009 8:55 pm
Bydliště: Morava(Brno venkov)

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Domee »

Halaly ja su DR.MOUSE včera sem byl na stavosu nechtel sem ti jít proty cigára už víš......
Bylo: Tamiya TA02, DF03ra, TRF 416we, FG eco 1:5, Hot bodies D8T 1:8 elektro truggy, axial scx10 defender 90, tamiya Man 26.540 1:14,
Aktuálně: Drift Yokomo DIB 2.0 ver. premium, futaba 3pk 2,4ghz
Uživatelský avatar
Dajdou
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 175
Registrován: úte zář 16, 2008 9:23 pm
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Dajdou »

chci se jen zeptat zda je ten samotný propad ramen duležity ja mám světlou výšku 2,7cm ale propad pak už žadnej,co si o tom myslíte
CHASSIS:X-Ray T2 007 v úpravách
KAROSERIE:Subaru Impreza WRC
MOTORY:GP Stock ,Nosram vision REGL:V80R
VYSÍLAČKA:Acoms 40MHz FM
http://www.madracing.cz
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Honza D »

no, 2,7 se mi zdá zbytečně moc, dal bych ty 2cm a těch 7 nechal na propad - podle mě je to lepší, když je nějaká díra, tak díky propadu do ní kolo zajede, ale zbytek auta se ani nehne - to by mělo mít příznivější dopad na jízdní vlastnosti.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od halaly »

A jak udělat ten propad? Jak na to ?
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Pajik_CZ »

Halaly, to tobě pořád klouzal ten dobře sestavenej diff? :D /rejp/ Propad ramen je,že auto sedí nad tratí třeba 2 cm, ale ramena nejsou na dorazech, mají rezervu třeba pul cm na to, aby zapadly do nějaký díry :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od halaly »

Náhodou jsem ho rozebral a je dobře sestavený, koupím do něho ND.......... Jinak vím, co je to propad, ale jak nebo čím ho docílit? leda, že bych měl v tlumičích vůle
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Pajik_CZ »

stačí mít měkčí pružiny, auto je vlastní vahou stlačí, a přitom mají rezervu. když dám nejměkčí pružiny, tak jeauto stlačí tak o 3-4 mm jen vahou.
Tak proč ti ten diff tak klouzal? co v něm bylo špatně?
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od halaly »

Sám nevím, v ruce se jevil utažený, ale když jsem jel, tak ne. Teď to mám zalepené natvrdo, tak su zvědaví, jak dlouho to vydrží. Jinak právě kupuju všecky díly do diffu kromě kuliček, abych zjistil závadu
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Uživatelský avatar
Dajdou
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 175
Registrován: úte zář 16, 2008 9:23 pm
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Dajdou »

což tak ta výška těch 2,5 je si myslím idealní co jsem tak okoukal,maj to tak všichni,ale to musím mít tedy měkči pružiny aby ty tlumiče překonali vahu toho auta
CHASSIS:X-Ray T2 007 v úpravách
KAROSERIE:Subaru Impreza WRC
MOTORY:GP Stock ,Nosram vision REGL:V80R
VYSÍLAČKA:Acoms 40MHz FM
http://www.madracing.cz
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally Set-up

Příspěvek od WIN »

V Blansku kdyz se jel RALLY na asfaltu, tak jsem klukum nastavoval podvozek nasledovne. Vyska 180mm, predni rozbihavost 1°, zadni pokud to slo tak 2°, priklon predni 1°, priklon zadni 1,5°, pruziny stredne tvrde, olej pokud to slo, tak 350W, prutok oleje 2, diferak jsem natavoval pouze kulickovej a to do tvrda, jelikoz se stale rozjizdelo v nizkych rychlostech, a volnej diff by nehorazne prokluzoval. Z tohoto nastaveni, jsem vychazel a delal uz jen individualni upravy primo na jizdni styl jednotlivich jezdcu.
Jak me potom kluci informovali, tak toto nastaveni perfektne sedelo i na sotoline atd.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Rally Set-up

Příspěvek od Honza D »

WIN: výška 180mm? :-D Ty nastavuješ auta na rally 1:1? to se máš :-) :-D
halaly píše:Sám nevím, v ruce se jevil utažený, ale když jsem jel, tak ne.
Jenou mi to tb-čko udělalo taky, že jsem diferák utáhl, ale po 2-3 otočeních seuvolnil. Rozebral jsem ho a zjistil jsem, že mám obráceně axiální ložisko (ta měděná mistička by měla být pod šroubkem) a bylo trochu přidřený. Promázl jsem ho, rozhejbal a od tý doby se to ani nehlo
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „SET-UPy“