Nastavení TA05

Jak máte nastavený podvozek ?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Nastavení TA05

Příspěvek od lowendead »

Zdravím, potřeboval bych pomoct s nastavením TA05 do hobíků.. Po zkušenostech co mám, jsem zjistil, že se mi asi nejlíp jezdí s přední rozbíhavostí, zadní sbíhavostí, přední tlumiče tuhé, zadek co nejměkčí a přední diff uplně zamknout.. Vždycky to +/- sedělo, každý podvozek chtěl trošičku doladit, ale TAčko ne a ne nastavit. Auto je šíleně neklidně na rovince (pomáhají expa -40% a maximální výchylky serva 70%, ale nic to neřeší, kromě menšího rejdu), ale ještě víc přetáčivé. Stačí trošku drbnout do řízení a mám co dělat abych nejel prdelí napřed... nějaký tip, co s tím?
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od 3p0 »

Řešíš asfalt nebo koberec? Expa pomůžou, ale jestli tam není mechanický problém (tlumiče, péra, propady, stabilizátor ...) pomůže nastavit výchylky na nejostřejší zatáčku (někdy stačí 60-70% na projetí zatáčky), pak se ti prodlouží krok na volantu a auto je ovladatelnější.

Vyzkoušej nějaký setup z těchto stránek TADY
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od tjjack »

Když jsem měl TA-05, tak jsem měl vepředu 1° příklon, vzadu 2°. Rozbíhavost 2° a vzadu origo sbíhavost. Tlumiče vzadu 2. dirku od maximálního položení a vepředu 3. dirku od max postavení. Olej v tlumičích 650cst, trojdírkový pístky. Pružiny jsem měl vzadu nejměkčí bílý (TRF) a vepředu tuším, že o stupeň tvdší, ale ty už si moc nepamatuju.
V tomhle rozpoležení mi ten podvozek docela vyhovoval. Jezdil jsem s tím na asfaltu na dráze mezi "kuželama".
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od lowendead »

Asfalt :) .. včera jsme byli jezdit a auto se chovalo podstatně líp, a to jsem jen popravil geometrii odklonů (všude jsem dal 2°, ale ještě zkusim tak jak to psal tjjack). nakonec nejlepší jsou asi expa -20% a výchylky 70% :) .. doufám, že v sobotu dojedu víc jízd jak minulý týden v olomouci :D
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od 3p0 »

Já bych vyzkoušel jako základ tenhle a pak ladil.

Ten olej 600 na asfalt se mi zdá docela dost, já bych začínal na 450 vpředu a 350 vzadu, ale to bude chtít otestovat :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od lowendead »

Já koupil 450, a tlumiče jsou na stole jak guma. Mám cvačka a jinak fungují i těsní perfektně a naplněné jsou taky dobře.. V tom setpu sheetu se vůbec nevyznám. Pochopil jsem z něj pár umístění, ale třeba kam tlumiče vůbec nevím :D
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od 3p0 »

Na tlumičích nastav rebound 50% (kolik vyjedou, když je stačíš). A pozice tlumičů máš zakroužkované, na ramenou jsou zakroužkované op. ramena, ty to dej do pozice 2. Ono když na to budeš chvilku koukat, tak to najdeš :-) Jen pružiny má ve tvaru rozsypaný čaj, tam taky nevím (vpředu žlutý, vzadu červený, ale to je jediné)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od lowendead »

Třeba druhý obrázek, zadní tlumiče.. Má tam zakroužkované horní uchycení jen na nějakých tunningových parozích, ale na setových nikde a já nevim jak jsou ty tunningové v porovnání s těma origo.. (nebo jsem blbec a prostě to nevidím). Mají na jízdní vlastnosti vliv i diffy? On tam má volnoběžku, takže to je jasné, ale co planeťáky vs. kuličky? Mám vepředu i vzadu dokupované planeťáky, protože s kuličkovýma nejsem kamarád, ale doma mi zůstaly taky..

E.: Myslím si, že nemají, ale jen tak pro zajímavost.. :)
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od 3p0 »

Zapomeň na to :--) a hledej dál GOOGLE

Je tam toho mraky. Nastav to, co nejsi schopný dodělat na dráze a pak zkoušej co ti bude vyhovovat.
TA 05 nemám a nikdy jsem neměl, ale když jsem do ruky dostal podvozek, tak jsem si stáhl co nejvíce různých nastavení a zkoušel.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení TA05

Příspěvek od lowendead »

Už to docela funguje.. jen přední rozbíhavost nastavuju by očko, navíc je tam nějaká vůle, takže to sem-tam nejede rovně :D V sobotu se uvidí, jestli to fakt funguje, nebo na kolik jsem se spokojil s fungováním nefunkčního :)

Doporučíte nějak sadu pružin? Kupovali jsme http://www.mz-racing.net/p1292-50102-to ... et-5-paru/ a byly perfektní, ale už delší dobu nejsou, tak je asi nevyrábí, a další sady jsou docela drahé. Nechce se mi dávat za páru +/- kilo, jen abych to vyzkoušel..
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Odpovědět

Zpět na „SET-UPy“