Barva na ABS kastli

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Barva na ABS kastli

Příspěvek od Honza D »

Čau, nevim, jestli to tu někde neni, moc jsem toho nenašel.
Jaká je nejlepší barva na plastovou kastli? Někde na foru jsem četl něco o Tamiyi TS barvě na ABS, ale nikde na českých e-shopech jsem ji neviděl, teda kromě MZ, ale tam neměli barvu, kterou potřebuju.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

TS je označení klasickejch sprejů na plast. Dováží to MPM, takže hledej asi nejspíš u nich.
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Honza D »

No jo, na MPM jsem se zapomněl kouknout :doh:
Nemáte někdo fotku auta nastříkanýho barvou "TS39 - Mica Red"? Rád bych viděl, jak to vypadá na autě, protože z toho obrázku nic nepoznám.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZORES »

Pokud chceš stříkat metlou,je lepší pod to dát základ.Ten je pěkně drahej a ještě to chce vrchní lak.Takže se ti to kapku prodraží.

Sice to sem píšu už asi po desátý,tak snad naposledy. :D

Můj způsob: Obrousit smirkem cca 800 pod vodou a odmastit horkou vodou s jaremStříknout základem,možno lehce přebrousit a konečnou barvu.Základovka musí být od stejného výrobce jako barva!!!Tohle je lacinější způsob,jelikož já to stejně dost oškrábu o šutry.Barva má 400ml - cena 120kč= z Globusu.Pixly vyjdou na cca 3 modely.

Další možnost:Barvy na lexan.Bez základu.Drží jako kráva,ale jsou polomatný.Lze doleštit.

Pokud to chceš na leštěnku, líbí se ti odstín od tamiye a neřešíš finance vem tamáju.
Lakování zdar :hippie:
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

ZORES píše:Další možnost:Barvy na lexan.Bez základu.Drží jako kráva,ale jsou polomatný.Lze doleštit.
Pokud to chceš na leštěnku, líbí se ti odstín od tamiye a neřešíš finance vem tamáju.
Lakování zdar :hippie:
To jsi napsal pěknou stupiditu že? Nevím jaký teda používáš barvy na lexan, ale určitě jako kráva nedržej žádný. Jde o rozdíl ve složení barev. Na klasiku bych použil jen barvy na plast a to ještě raději řadu ENAMEL. Klasický Tamky na lexan(řada PS) nebudou nejspíš to pravý ořechový. vzorník je tady dole: http://www.tamiya.com/english/products/archive.htm
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Honza D »

ZORES píše: Další možnost:Barvy na lexan.Bez základu.Drží jako kráva,ale jsou polomatný.Lze doleštit.
Když nad tim přemjšlim, tak by matná možná vypadala líp, než metalíza. Chtěl bych něco na tenhle způsob http://www.hummer.cz/hummer-h1/images/f ... foto51.jpg Máš někde fotku něčeho, co je nastříkaný barvou na lexan?
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Deacon
Micro scale
Příspěvky: 1252
Registrován: stř lis 28, 2007 4:59 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou www.miniinferno.wbs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Deacon »

Barvou na lexan to nestříkej. Vůbec nedrží a jde rychle dolu.

Nastříkej to podle návodu, jak napsal ZORES.
Obrázek
Mini Inferno by Atomic - "Zatlačil jsem slzu!"
It´s fun, it´s micro truck, it´s XRAY.
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZORES »

Tak stupidita to rozhodně není panáčku.Píšu moje zkušenosti a né něco co jedna bába poudala!
Stříkal jsem lexanboudu na LOSInu barvama od ULTIMATE a dost mi zbylo,tak jsem to testnul na F-350 z ABS a drželo to nejlíp ze všech barev.Co drží na lexanu drží takřka všude.
PA242850.jpg
(117.98 KiB) Staženo 1434 x
PC113241.jpg
(117.87 KiB) Staženo 1435 x
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZORES »

Pokud chceš úplně matnou,tak na výběr odstínů moc nemáš.V Globusu mají modrou co je na F-350,ta se mi ale nelíbí tak půjde dolů,žlutou tu mám na Defenderu a ještě asi 3 druhy jiných barev.Barva na lexan je polomat.Možná asi jak která,já to zkoušel jen těma ultimatkama.
Přílohy
DSCN8803.jpg
(86.54 KiB) Staženo 1419 x
P5224029.JPG
(62.74 KiB) Staženo 1418 x
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

ZORES píše:Tak stupidita to rozhodně není panáčku.Píšu moje zkušenosti a né něco co jedna bába poudala!
Stříkal jsem lexanboudu na LOSInu barvama od ULTIMATE a dost mi zbylo,tak jsem to testnul na F-350 z ABS a drželo to
Jen čtyři jo? To je zatím teda dost slabota, na to aby jsi mě mohl poučovat sprejerku. :twisted: První pistoli mám od roku 1986 a i když už ji nepoužívám, stále je plně funkční (mám ale další dvě, který mám v ruce minimálně 1x týdně - IWATU HP-CP a Hansu). Za těch 23 let, co používám coby finální povrchovou úpravu airbrush, jsem vystřídal barvy acetonový, syntetický, polosyntetický, olejovosyntetický, akryláty ředěný vodou, lihem, včetně akrylátů na auta s tvrdidlem,... Z akrylátů na lexan jsem nevyzkoušel jen ty co vyrábí Pactra a Spazstix. Používám Faskolory a ALCLAD II na lexan, zkoušel jsem i lahvičkový tamky na lexan, ale s těma se mi pracovalo blbě protože mají hrubej pigment (pokud teda vůbec víš co to je). Věř tomu, že na klasickým plastu nedrží pořádně žádný, ani ty ALCLADy, který se dělají souběžně ve stejných odstínech i na plast. Pokud by totiž byly akryláty na lexan na povrchovku klasickýho plastu nejlepší, asi těžko by soudruzi z Japonska v návodech na svoje modely s plastovou kastlí doporučovali spreje s označením TS. Jaká to je řada, ti určitě nemusím vysvětlovat že?

PS. spreje nepoužívám protože ty jsou pro amatéry, už třeba jen proto, že mají omezenej počet odstínů a dostat barvu jen tam, kam skutečně potřebuju a jen v množství který potřebuju se sprejem nejde, nehledě na to že většivou smrdí jak psí kšíry...
Naposledy upravil(a) ZdenalR dne čtv úno 12, 2009 5:27 pm, celkem upraveno 2 x.
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZORES »

Třeba si to polejvej kečupem,mě je to fakt šumák.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

ZORES píše:Třeba si to polejvej kečupem,mě je to fakt šumák.
A jakej by jsi mě odborníku doporučil - Heinz nebo Otmu nebo stačí něco noname? A jak to je s odstínama? :--)
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Uživatelský avatar
Deacon
Micro scale
Příspěvky: 1252
Registrován: stř lis 28, 2007 4:59 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou www.miniinferno.wbs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Deacon »

Kluci klid. Každej máte svoji metodu a osvědčený postupy.
Přece se kvůli tomu nemusíte hádat ;-). Honza si vybere, co je pro něj vhodnější a uvidí sám, jak dopadne ;-)
Obrázek
Mini Inferno by Atomic - "Zatlačil jsem slzu!"
It´s fun, it´s micro truck, it´s XRAY.
Uživatelský avatar
leprasol
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 179
Registrován: pon úno 12, 2007 12:17 pm
Bydliště: Konárovice (okr.Kolín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od leprasol »

ZdenalR: Člověče co to předvádíš? Zores napíše, že mu barvy na lexan držely dobře i na tvrdym plastu, a ty tady na něj vybalíš svůj sprejerskej životopis...nezdá se ti že trochu přeháníš? Ikdybys stříkal sto kastlí denně sto let, tak to nezmění nic na tom, že Zoresovi tam ty barvy držely. Navíc nikdo ti nebere, že umíš stříkat, ale proto eště nemusíš označovat něčí zkušenost za stupiditu.
Honza
Original since 1981
DOMOV
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

leprasol píše:ZdenalR: Člověče co to předvádíš? Zores napíše, že mu barvy na lexan držely dobře i na tvrdym plastu, a ty tady na něj vybalíš svůj sprejerskej životopis...nezdá se ti že trochu přeháníš? Ikdybys stříkal sto kastlí denně sto let, tak to nezmění nic na tom, že Zoresovi tam ty barvy držely. Navíc nikdo ti nebere, že umíš stříkat, ale proto eště nemusíš označovat něčí zkušenost za stupiditu.
Nechápu proč se do toho pleteš, ale budiž - svým příspěvkem jsem reagoval na toto: Tak stupidita to rozhodně není panáčku.Píšu moje zkušenosti a né něco co jedna bába poudala! Nevím co jedna bába povídala, nicméně barvy na lexan jsou původně určený na lexan, což pokud se pamatuju je Polycarbonát. ABS je jinej plast a pokud i sám výrobce, kterej má v sortimentu barvy jak na lexan, tak na plast, doporučuje v návodu barvy na plast, tak to asi dělá jen tak s plezíru ne? Sprejerskej životopis jsem na něj nevybalil, protože žádnej sprejer nejsem a nikdy jsem nebyl. Pokud nerozeznáš pistoli od spreje, doporučuju ti, si o tom něco přečíst - net je toho plnej a pistole se anglicky řekne airbrush. Psal jsem to hlavně kvůli tomu, že většinou mají plnou hubu keců ti, co toho zatím moc neudělali. Za tu dobu co modely stříkám bych asi nějaký zkušenosti mohl pobrat nemyslíš? Mj. první kastli (tehdy ještě na SRC a z papíru) jsem stříkal fixírkou (pokud teda vůbec víš co to je) před více než 30-ti lety nitrofarbou na kožu za 2 Kčs.
Klidně si stříkejte svoje modely třeba naředěnýma temperama nebo natírejte kečupem, mě to je jedno, ale pokud se mě někdo zeptá, co bych použil na plast, napíšu to co jsem napsal - barvy na plast (ne na lexan, ani nic podobnýho), zvlášť když se je teprve chystá kupovat. Možná bych si to ještě podstříkl nějakým surfem, buď od GSI nebo Tamkou a přejel lehce šmirglem 2000-kou pod vodou...
Naposledy upravil(a) ZdenalR dne čtv úno 12, 2009 7:39 pm, celkem upraveno 2 x.
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Odpovědět

Zpět na „TRIAL“