Barva na ABS kastli

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Krtek 01
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: stř led 21, 2009 6:18 pm
Bydliště: Kolínsko

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Krtek 01 »

Jenom bych chtěl podotknout že samochvála SMRDÍ :zachod: A hlavně něco udělat s perfektním vybavením není zas až takový kumšt.Ale udělat něco co je super na koleně to je umění :dance:
Zkušenosti jsou cenné ale pouze pokud se předávají dál,na machrování jích je škoda plácat to pak přijdou v niveč.
To je pouze můj názor a nikomu ho nevnucuju tak bych prosil nekamenovat! :doh:
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZORES »

Asi toho nechápeš víc.Tohle je fórum kde se sdělují poznatky.Já svoje napsal a nikomu je necpu.A ostatní se mají právo k tomu vyjádřit.
O tvém stylu "Jsi jouda, já toho mám milión nastříkáno tak mi něco vyprávěj" si udělá obrázek každý sám.
Kdyby jsi to napsal slušně,tak můžem v klidu debatovat a určitě by to bylo pro ostatní přínosem.Ale takhle,se na mě nezlob,jsi zcela zbytečně vyvolal konflikt.

Mě šlo původně o to,že nemusíš do laku nacpat stovky kaček,aby se na něj dalo koukat.Ono při našem stylu ježdění,by bylo potřeba to lakovat každej měsíc.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Tim »

ZORES píše:Asi toho nechápeš víc.Tohle je fórum kde se sdělují poznatky.Já svoje napsal a nikomu je necpu.A ostatní se mají právo k tomu vyjádřit.
O tvém stylu "Jsi jouda, já toho mám milión nastříkáno tak mi něco vyprávěj" si udělá obrázek každý sám.
Kdyby jsi to napsal slušně,tak můžem v klidu debatovat a určitě by to bylo pro ostatní přínosem.Ale takhle,se na mě nezlob,jsi zcela zbytečně vyvolal konflikt.
Souhlasím,taky nechápu tu reakci :|
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
banny
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: úte pro 30, 2008 1:30 pm

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od banny »

: A hlavně něco udělat s perfektním vybavením není zas až takový kumšt

Tak to by si se divil..věř mi,lakování není sranda,vím to,bo se tím živím..
můžeš použít lexan barvu a bude držet..použiješ na plasty a odloupne se..špatně si odmastil,nebo pozdě nanesená druhá vrsta..špatně promíchaný lak..je toho moc co to ovlivní..
100 lidí 100 způsobů.. já stříkal tundru sprayem a už to nikdy neudělám..
Tamiya Scania R620
Tamiya TT01 BMW WTCC RS540
HPI Whelly King - crawler kit
1:1 BMW E46 330cd coupé
Uživatelský avatar
Krtek 01
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: stř led 21, 2009 6:18 pm
Bydliště: Kolínsko

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Krtek 01 »

Tak to by si se divil..věř mi,lakování není sranda,vím to,bo se tím živím..[/quote]



To bylo myšleno všeobecně. Jinak co se týče třeba lakování aut 1:1 tak to hluboká úcta. Něco malinko o tom vím a lidi co to opravdu umí hluboce obdivuji.
Ale mám pocit že tady šlo o úplně něco jiného.
jinak pár let se už taky živím rukama. A psal jsem nekamenovat :oops:
Uživatelský avatar
banny
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: úte pro 30, 2008 1:30 pm

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od banny »

Nekamenuju :D ..jen konstatuju..
Pardon..
Ale jinak si myslím,že by se tu lidi neměli dohadovat a urážet..mělo by to tu být hlavně o radách a pokecu..
Tamiya Scania R620
Tamiya TT01 BMW WTCC RS540
HPI Whelly King - crawler kit
1:1 BMW E46 330cd coupé
Uživatelský avatar
Krtek 01
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: stř led 21, 2009 6:18 pm
Bydliště: Kolínsko

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Krtek 01 »

Tak nějak jsem to původně myslel ale asi to nevyznělo. Neni potřeba se omlouvat já to unesu :lol: ani já jsem se nechtěl nikoho dotknout.
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

Ne ne ne, ty jo to snad není pravda, snažím se poradit podle svýho nelepšího vědomí a svědomí. Svoje rady co napíšu kvůli pochybovačům podložím myslím si i rozumnýma argumentama a kuva furt do mě někdo musí rejpat a pochybovat o tom co píšu.

2 Krtek 01: Nevím, kde jsi v mých příspěvcích našel samochválu, ale já jsem nic takovýho nenapsal. Nehledej něco, co tam není. Perfektní výbavení nemám, ještě bych asi prožil jednu pistoli, ale tím že modelařím (sice s přestávkama) od druhé třídy, jsem si postupně nakoupil všecko co jsem uznal za vhodný.

2 ZORES: Nevím teda jakej je cenovej rozdíl mezi sprejem od tamky na lexan a na plast, ale domnívám se že minimální. Ale určitě vím, že barvy ve skleničkách na plast jsou výrazně levnější, tak že za jeden spray mám minimálně dvě určitě teda není potřeba do laku cpát stovky. O tom kdo začal konflikt, by jsi měl asi mrknout na svoje příspěvky nemyslíš. Já tebe panáčkem nenazval. Takže raději být tebou jdu rovně. O tom, že jsem napsal že kupovat na plastovou kastli barvy na lexan, když jsou na trhu barvy na plast, že je stupidita, tak za tím si stojím. To že jsi neunesl moji kritiku, je tvoje věc, ale zase tak tvrdý to nebylo. Na kitařskej fórech to občas hučí dáleko víc a nikdo nebrečí. Jestli jsi ale taková dámička a máš v očích slzy, tak P R O M I Ň.

2 Tim: Zase jeden tvůj příspěvek úplně o ničem, že?
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Tim »

Ty seš vpodstatě úplně klidnej a žádná samochvála nezazněla, je mi to jasný. No nic, nechci se s tebou hádat
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
Krtek 01
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: stř led 21, 2009 6:18 pm
Bydliště: Kolínsko

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Krtek 01 »

[quote="ZdenalR"]Ne ne ne, ty jo to snad není pravda........






Kurňa dyk sem nikoho nejmenoval :roll:

To bylo všeobecně
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZORES »

Si asi ani nečetl,co jsem psal v tomhle vláknu jako první příspěvek.
Použil jsem spraj na lexan,bez základovky a laku!Takže barva vyjde na cca150kč.
Při použití TS je potřeba dát základ,barvu a v případě metly lak.Cena?

A s tím hučením.Chodím sem dost dlouho a takovýhle příspěvky se tady objevují jen od malej kluků co si něco potřebujou dokázat.

Možná jsi fajn chlap,ale sorry tohle jsi moc nezmákl.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Jirkacbx »

Na žádost zamčeno.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Jirkacbx »

Po dohodě a na žádost Zorese opět otevřeno.
Promazávat jsem moc nemohl,jelikož by to bud "nemělo účinek" nebo "věty by neměly smysl".
Takže opravdu trochu soudnosti.Každýmu vyhovuje něco jinýho a osvědčilo se mu to.

A trochu k tématu.
Na ABS kastli Marder od FG jsem před lety použil nějakej akrylát ve spreji od Motipu.Kde se povedlo
to vzít víckrát,byla i vcelku pěkná metalíza.Kde jen lehce,byla obyč barva.Ale ABS od FG bych řekl,že je měkčí než na Fku či Defendru.Nebo jinde.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Salvatore
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 331
Registrován: sob pro 01, 2007 10:42 pm
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od Salvatore »

Hmmm.... tak to rozhodně není špatný co tu monsineur stříkatel Zdenda předvedl... :boohoo:
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na ABS kastli

Příspěvek od ZdenalR »

Omlouvám se, protože ten první příspěvek ZORESe jsem si nepřečetl pořádně celej a reagoval jsem jen na druhou půlku.

Plast co je ve stavebnicích Tamiya jsem zkoušel stříkat barvou na lexan zhruba před dvěma měsícema (kámošovo Ferrari s křídlem právě z tohoto plastu) a už bych to nikdy neudělal. Stříkalo se to sice normálně, ale po zaschnutí na tom ta barva skoro nedržela a to i přes to, že jsem ji "zavíral" snad pěti vrstvama bezbarvýho lesklýho akrylátovýho laku od Tamky. Výfuky jsem donatírával barvama Vallejo na štětec, protože se mě to už nechtělo dál vymaskovávat a na těch držela barva normálně, ale to křídlo při druhé, třetí otočce přes střechu bude zase bílý jako na začátku...
Naposledy upravil(a) ZdenalR dne ned úno 15, 2009 1:18 pm, celkem upraveno 1 x.
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
Odpovědět

Zpět na „TRIAL“