Prosim radu

Vše o BUGGY, podvozky, technika. tuning ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
chesburger
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 20, 2019 8:55 pm
Bydliště: Schleswig - deutschland

Prosim radu

Příspěvek od chesburger »

Zdravim vsechny na tomto foru,

z dlouhe chvile jsem zakoupil od Wltoys malou buggy 1/14 jen lro zvedavost, protote sem na to cetl samou chvalu..

Musim se osobne priznat ze jeste dneska z toho mam husi kuzi a nemuzu se dockat chvilky az budu zas moct jezdit. Rad bych podotknul, ze toho mrnouse nesetrim a dostava co proto na dost nesetrnych povrsich.

Proc to ale pisi. To proto, ze bych rad poridil vetsi auto, ale nevim jake meritko by bylo optimalni respektive ta zlata stredni cesta.

Koukal sem od Tamiya na Sand Scrocher. Ten.se mi.moc libi ale tam kde jezdim by to chtelo neco s odolnejsiho a Scrichera si necham u nas na plaz.

Mate nekdo nejaky tip pls?

Predem dekuji a preji prijemny vecer
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim radu

Příspěvek od Jirkacbx »

Scrochera radši jen pro pěkný poježdění,vždyt je to skoro hřích takhle pěknej podvozek někde huntovat :-)
Zlatá střední cesta v měřítku auta neni,každýmu se líbí jiná velikost. :-)
Ale nejoblíbenější je asi pořád 1/10 a třeba něco od ASSO nebo Team Losi.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Prosim radu

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Využiju tohoto vlákna k dotazu. Ježíšek donesl vnukovi tuto hračku. https://eshop.reichard.cz/auta/stx-elek ... r-4wd.html

Vnuk se bohužel pokusil projet zdí a mimo poloosy zničil i původní servo. Dal jsem nové ale už klasické se třemi káblíky místo pěti. Jenže model teď zatáčí obraceně. Pokoušel jsem se prohodit káblíky na motůrku serva, to ale pak uteče k dorazu a je trvale v záběru. Vysílačka revers nemá. Nevíte někdo o nějaké fintě, jak to udělat, aby to šlo správně?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim radu

Příspěvek od Jirkacbx »

Budto pořídit 5kabelový servo z odkazu pod modelem.
Nebo vyškubat elektroniku a naklohnit dospělou se servem,reglem,přijímačem a rádiem.
Ale zas u toho píšou "řídící jednotka/přijímačem s možností zapojení i standard serva s tří drátovým standard systémem".
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Prosim radu

Příspěvek od rotruck »

Pepo , ty dva drátky navíc jsou vlastně jen vývody pro potenciometr serva - snímání dráhy/polohy serva - jelikož sdružená jednotka co v autě je má elektroniku serva v sobě , tudíž by mělo stačit odpojit dráty z potenciometru serva a napojit je na ty dva zbývající dráty co ti zůstaly trčet z jednotky auta. Někde ve starém PC jsem to měl zkreslené , nezaručím ale , že číňán nevymyslel nějakou inovaci prohození vstupů na tišťáku a nezakouří se z toho ....
Můžu ti ještě poslat FB kontakt na jednoho šílence co se v tom vyzná a vyžívá ........
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Prosim radu

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Díky kluci za rady. Nakonec se to dá předělat pomocí BIND tlačítka na vysílačce. Člověk se pořád učí......
Odpovědět

Zpět na „BUGGY“