Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
revish
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 01, 2017 7:23 pm
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Příspěvek od revish »

Zdravim, Dovoluji si predstavit svou prvotinu.

Jako zaklad poslouzil podvozek himoto nascada, jemuz jsem dal hlinikove plato, ktere jsem jeste kvuli hmotnosti mirne odfrezoval. kvuli pouzite karoserii Mini cooper classic (puvodne mela byt Fabia R5, ale ta neni z casovych duvodu jeste hotova) jsem podvozku mirne zkratil rozvor, cca o 4mm, pote nasledovalo klasicke propilovani plata a ramen pro vetsi zdvih a vetsi rejd. Potom jsem podvozek po obvodu zakrytoval a udelal manzety pro tahla rizeni. K tomu poslouzily latexove pracovni rukavice (inspirace zde na foru.). tlumice jsem pouzil Yeah racing cca 60mm dlouhe. byly v setu s olejem a tremi druhy pruzin. tlumice funguji bezvadne, netecou a pekne tlumi, jn pruziny by to chtelo delsi. predni napravu jsem opatril uni kardany, ktere zvladaji vetsi rejd, ty jsem jeste lehce upravil zakuacenim hran v mistech krizeni obou casti kardanu, aby se nezasekavaly. Pro pohon jsem pouzil moto LRP rally special 17Zavitu a originalni regulator, ktery byl v zakladu. Potom bylo potreba vytvorit horni kryt podvozku, kvuli hmotnosti jsem zvolil vyrobu monobloku technikou vakuovani, pro tyto ucely jsem zhotovil malou vakuovacku, kterou pozdeji vyuziju i pro vakuovani karoserie z odliteho mini coopera (snad se to jednou povede). kopyto je z tvrdeho polystyrenu a pak odlite ze sadry. Monoblok se az na drobne nedostatky na treti pokus celkem povedl a svou funkci plni moc dobre, je opatren vezickou s molitanovym filtrem kvuli prachu. Diky tomu v kombinaci s hlinikovym platem se nic neprehriva ani pri delsi rychlejsi jizde. Dalsim krokem byla karoserie. Vsechny modelarske veci vcetne strikani jsem delal uplne poprve. Na nastriku je to i videt, na nekterych mistech barva spatne chytla, asi kvuli spatnemu odmasteni. karoserii jsem navic dost poskodil poleptanim ve snaze vytvorit kopyto z polyesteroveho tmelu, spatne mi chytl separator a tak to kastle odnesla, nastesti se to rozlestenim dalo jaks taks napravit. taky jsem si na sebe usil bic ve forme aplikace chromu, ten se moc nepovedl. ale zas takova hruza to neni. Samolepky jsou vlastni vyroby, protoze originalni jsou delane na M kove sasi a tak bylo nutne original prekreslit, coz pro mne krom casove narocnosti nebyl problem. Tisk jsem realizoval u sebe v praci na cirou litou folii, ktera se pouziva na polepy aut. Karoserii jsem nasledne vybavil svetly, parabolky vpredu i vzadu jsou vlastni vyroby vakuovanim polepene stribrnou folii, protoze chrom uz jsem nemel. LEDky jsou 1W tepla bila prumer 5mm v predu a klasicke cervene prumer 3 vzadu. Spinani je realizovano pres elektroniku serva. zatim to funguje bezvadne a auto si v noci pekne sviti na cestu
no a jak to cele vypada? posudte sami zde https://revish.rajce.idnes.cz/Himoto_na ... nte_Carlo/

S autem jsem uz absolvoval nejake jizdy na asfaltu a hlinenych cestach, musim rict, ze jsem se svou prvotinou velmi spokojeny, jezdi rychle a skvele drzi na povrchu cesty. snad mi aticko pusti i na nejake zavody.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Příspěvek od Jirkacbx »

Pěkný a vcelku povedený :clap:
Pokud na závodech striktně netrvají,aby model měl pohon podle originálu,u Mini asi předokolka ne?,tak by to v pohodě mohlo soutěžit.
Ramena bych nechal radši,aspon pro začátek plastový,než něco pořádně najezdíš.
Přeci jen ten plast nějakou ránu odpustí a nevytrhneš hned při první ostrý jízdě,když chytneš pařez nebo beton,i kus diferáku.
Ač se to nezdá a budeš řikat "pojedu v klidu a na seznámení " stejně v tobě chytnou saze a adrenalinu víc než dost :-)
Jestli můžeš jít s kastlí níž,aby nad koly nebyla taková mezera,tak sniž,není to opticky moc pěkný.
To radši trochu omezit chod tlumičů,směrem nahoru.
Moc měkký podvozek taky není dobrej,pak při skocích drhneš břichem všude.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
revish
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 01, 2017 7:23 pm
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Re: Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Příspěvek od revish »

Ahoj a diky za pochvalu a konstruktivni kritiku,ramena jsou hlinikova jen vzadu,predni jsou v plastu, karoserii niz dat muzu,tlumice maji tvrde pruziny ale asi ne dost,vse doladim po nejakem tom zavode, pokud neco odejde,poresim potom.nastesti mi na zavodech jde jen o to si zajezdit,nejaka snaha o body je pro mne nepodstatna takze pokud nedokoncim nebude mne to mrzet.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Příspěvek od 3p0 »

Za mou osobu palec nahoru :handgestures-thumbupleft: , kluci co mne znaj ví, že na MINI ujíždím.

Ale fakta, ono to bude nějakou chvilku fungovat......... než na závodech zjistíš, že to moc nefunguje. Himoto je super podvozek na začátek a seznámení, ale závody? To jen do Hobby kategorie s plasťákama, kde má hodně co ukázat. Bohužel je díky koncepci kardanu (a hlavně kurva těžkým diferenciálům) pro špičkové závodění není příliš vhodný :(

Sám jsem Himoto sedlal (v on-road) a vím, že má limity, a že jsem ho ladil a ladil :--)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
revish
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 01, 2017 7:23 pm
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Re: Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Příspěvek od revish »

3p0 -diky za zhodnoceni me snahy Vim, ze na mini ujizdis, to tobe jsem psal SZ ohledne strikani kastle a tak, protoze jsem u tebe videl tu samou a libilo se mi jak je striknuta. Studoval jsem to furt dokola.
No s tim zavodenim u mne se to ma tak, ze si to chci predevsim zkusit. Rally se mi moc libi ale myslim, ze nemusim hned sypat penize do xray ci Tacka a jinych vhodnych podvozku.
pokud mne to chytne neni problem potom poridit a vytunit neco jineho, tohle himoto jsem prave koupil kvuli seznameni se s problematikou a kvuli cene, takze original podvozek jsem rozkuchal a od zakladu udelal tak jak nejlip jsem umel. bavi mne totiz ta stavba a to jezdeni je uz jen tresinka na dortu.
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Himoto Nascada Rally - inspirace Mini Cooper MonteCarlo

Příspěvek od ZORES »

S vyrobou kastle mas muj respekt. Na prvotinu je to velkej uspech :clap:
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“