Vlastní onroad 1/10 podvozek - pokračování

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Vlastní onroad 1/10 podvozek - pokračování

Příspěvek od Jendaaa »

Ahoj, jsem tu zas :)
Pár let nazpět, ještě na střední, jako totálně nezkušený jsem se rozhodl si postavit konečně pořádý RC auto ( po pokusech s merkurkou atd.. )..
Lze najít zde viewtopic.php?f=122&t=18518.
Finální verze fungovala pěkně a spolehlivě, jenže pořád to bylo náročnější na údržbu, navíc co díl to originál, takže spasovat to nic moc.
Vrátil jsem se k Inventoru a vytvořil novou verzi. Koncepčně to zůstane úplně stejný, tam neni co řešit. Ovšem místo pilování a svrtávání přišlo na řadu fézování... :) Plato zůstalo, sice je už jak cedník, ale pořád přesný laserový výpalek :) Základem se staly "háčka" z kvalitního duralu pro uchycení spodních ramen. Do nic zapadnou bloky pro diferáky - opět frézovaný.
105_1141m.jpg
105_1143m.jpg
Největší převrat - sehnal jsem si kusy polyuretanu, což je skvělý pružný plast s výbornými kluznými vlastnostmi. Z něj jsem vysochal úchyty horních ramen. Spodní ramena jsou z něj vyfrézovaná. Zrovna tak řízení je tímto materiálem potuněno.
105_1144m.jpg
105_1148m.jpg
Náboje kol jsou taktéž dílem frézky, přední ještě nemam :)
Spíš by bylo lepší vyjmenovat, co jsem dělal ručně, toho je podstatně míň 8)
Každopádně konec svrtávání a nepřesnostem, všechno krásně pasuje, žádný sra*í :) To přináší i zvýšený počet šroubů, takže to bude konečně držet pohromadě.
105_1150m.JPG
Z původního podvozku nakonec nezbylo skoro nic. I sloupy řízení jsem vysoustružil nový na míru. Z řízení je původní akorát servosaver :)
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“