Tamiya TB03-C4R

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Tamiya TB03-C4R

Příspěvek od Honza D »

Letos jsem zjistil, že s dvoukolou už nejsem schopný zajet nějaký rozumný výsledek.. všichni se nějak zlepšili, jenom já stagnuju :D Proto jsem se po posledním závodě minulý týden rozhodl, že se po letech vrátím k 4WD a postavím čtyřkolu.. Na závod v Čisté, který se koná 25. října, takže poněkud šibeniční termín :D Aspoň využiju TB-čko, co se mi válelo rozebrané na díly v šuplíku.
tbcko.jpg
Základní úpravou bylo posunutí těžiště co nejvíc dopředu.. pokud možno takovým způsobem, aby nejtěžší komponenty byly nacpané okolo těžiště.. Dost v tom pomohl shorty pack, díky kterému bylo možné celý motor i s držákem posunout skoro do středu podvozku, takže jsem nemusel řešit problémy pojené se spurem před baterkou.. Samozřejmě byla potřeba úprava pohonného ústrojí - zadní domek má vstupní hřídel z předního, spur na druhé straně drží upravený držák spuru z TRF416.Oddělení spuru od zadního domku umožnilo i vyosení držáku a tím zúžení šasí o 2cm. Regulátor je za baterkou - jednak se k motoru už nevejde a druhak je potřeba nějak srovnat 100g, co chybí na straně baterky oproti NiMH..


Po týdnu práce jsem prozatím tady.. teď čekám na díly, je potřeba pár distančních sloupků a hlavně kardany - přední bude poloosa z Himoto monstera, zadní z Tamiya M-03... v budoucnu si nechám vyrobit kardany na míru na soustruhu, ale teď není čas

Obrázek
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Tamiya TB03-C4R

Příspěvek od Honza D »

první závod s ještě nedokončeným podvozkem nemohl dopadnout jinak, než katastrofálně :D Absence zadního diferáku udělala svoje, stejně jako narychlo ubastlené kardany :D Takže o pauze jsem dodělával a připravoval na zítřejší halový závod, který odhalí další slabiny :D Už se rodí plány na další prototyp
Přílohy
C4R_2.jpg
C4R_1.jpg
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“