Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

Tímto oficíalně zahajuji nový "scale" projekt:-) "Trophy Trucku" na bázi "B.J.Baldwina-Monster Energy".
Bude se jednat hlavně o fukční podvozek jako u předlohy tzn. dlouhé chody pérování a co je hlavní zadní tuhá náprava.Jelikož mám doma Traxxas Slash 2wd již mírně upravený budu se snažit použit z něho veškeré díly které použít půjdou.Na tuto myšlenku mně přivedl Hardcore KIT ( http://www.competitionx.com/new-rc-vehi ... grade-kit/ ) od firmy RC4WD pro model Traxxas Slash 2wd,který byl jediným KITem vůbec.Stál kolem 12000Kč!!!Proto se taky přestal vyrábět a prodávají se už jenom některé náhradní díly které taky mizí ze skladu.Jelikož hlavní a nejdůležitější věcí na podvozku jsou scale ramena a tuhá náprava tak jsem je musel u RC4WD zakoupit,cena už tak hezká nebyla cca 4000Kč se všema poplatky!!!!Uff:-)Ale základ pro stavbu je doma.Samozřejmě na zahraničních fórech to řeší jinak třeba samo domo ramena nebo zadní náprava z rozšířením od HPI Wheely King nebo od Axial Wraith kde je kvalita nápravy vyskoušena a zaručená.Inspiroval jsem se tady http://traxxas.com/forums/showthread.ph ... ild-Thread je to zatim nejpovedenejší stavba kterou jsem na webu objevil,jsou tam i opravdu hodně motivující videa :-).
Ke stavbě chci použít laminát G-10 a dural.Inspiruji se podvozkem od RC4WD ale stejný to rozhodně nebude poněvadž chci použít lepší rozložení váhy a samozřejmě jinou převodovku kvůli převodům a brutálnimu motoru z osou 1M se zubama 32P.Dalši věci které asi budu muset koupit budu řešit buď od firmy Axial nebo Traxxas.Samozřejmě všechno hned nepůjde,protože to nebude samo že zadara:-).Budu se snažit vše nafotit pro eventuelní zájemce:-)Jen pro představu tady hodím pár foto dle čeho chci postupovat tedy alespoň približně:-)
Přílohy
ramena a zadni tuha naprava
ramena a zadni tuha naprava
Et0k3Yj.jpg
Ljjma74.jpg
7axNNnJ.jpg
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od bang »

Super projekt! Budu ho s maximalnim zajmem sledovat a drzim palce pri stavbe! :clap:
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

Takže teď jsem ve fázi kdy čekám na objednané dily.Cca budu čekat měsíc :-(.

Další důležitou věcí bylo rozhodnout jakou převodovku použít,protože převodovka pro Slashe se absolutně nehodi pro tento projekt.A to z jediného důvodu když spočítám výsledný převodový poměr tak vychází kolem 30 až 40:1 ze základními převodovými koly použité ze série.KIT od RC4WD tuto převodovku samozřejmé využívá "ale".Nejdřive člověk musí vědet co za motor chce používat.Jelikož já chci požít motor min 550 a nebo 600 tedy motory pro modely 1/8 je zapotřebý těžký převodový poměr.Z převody z jiného modelu Traxxas samozřejmě použít jdou a dá se použít i modul 32P ale nejmenší hlavní převodové kolo které se dá sehnat pro originál převodovku je 50z.Z použitím Kitového pastorku z 31z od RC4WD z KITU pro Slashe se dostanu min na poměr kolem 14:1 což je maximum.Nejdříve jsem hledal převodovku z jiného modelu Traxxas,pak z nějakého Axialu a pak po dlouhém googlovaní jsem přišel na to že je nejlepší použít středový dif z nějaké 1/8.Vybral jsem tedy středový diff z Losi TEN SCTE rev.2.0 včetně uložení motoru.Využívá modul 1,hlavní převodové kolo má 40 z a když vezmu pastorek třeba 14z tak se dostanu spolu z tuhou nápravou na poměr někde kolem 8 až 9:1.Což je přesně to co potřebuji.Samozřejmě bez nutných ůprav to nepůjde :-).
Dále jsem se rozhodl použít na modelu co nejvíce plastových dílů hlavně tedy na přední nápravě i když se mi líbí moc AL tuning,poněvadž plast je pružný a vydrží déle,snese vetší nárazy a tolik se neopotřebovává.Velkou změnou na řízení bude servosaver který bude mít za ůkol chránit servo.Samozřejmě uloženo na ložiskach.S elektronikou se budu zabývat až na konec nemůžu se ještě rozhodnout co koupit :-)
Takže až vše dorazí začnu sem hrnout nějaké foto :-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od petan.22 »

projekt to bude určitě zajímavej. Nicméně nechápu proč zbytečě používat tak velkou a těžkou krávu jako je motor z nějaké osminy ? výborný kombo do takových staveb je třeba tenshock a nechá se sehnat za pěkný peníz :wink:
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od Maerek »

Tak to bude hukot ! :)
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

Pánové ještě chvíli strpení :-) čekám na díly od SAVAGE...měli by teď někdy dorazit.Sám se nemůžu dočkat až do toho říznu :-).Motor asi opravdu Tenshock 5200k a regl MGM...tj předběžně.Tisícovky lítaj a hluboko do kapsy,he he :-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od petan.22 »

i ten 5200 je hrozně silnej, uplně zbytečně. Ten výkon prostě nevyužiješ ani za nic. stačí bohatě 4600 .. když dobře zpřevoduješ tak to bude pěkná raketa :wink:
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

Nevíte někdo kde sehnat 6mm trubičky z chrommolybdenu?Případně jak to svařit dohromady pájkou?
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od petan.22 »

děláš si to všechno zbytečně složitý a drahý :D já co stavěl tu buggy teď tak je to svařovaný COčkem a jsou to klasický železný trubičky 6mm a 1mm stěna. Když si dobře namyslíš klec tak je to nezničitelný. Potom mužeš nechat třeba celou klec pozinkovat a poté nalakovat. Ale to je samozřejmě na tobě
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

No jde o to že CO2 nemám...:-( myslel jsem že by to šlo pájet mosazí,ale nemám s tím žádné zkušenosti.Právě modelář z Traxxas fora zvolil ocelové crmo trubky ,hlavně tedy kvůli váze.Se bojím že z obyč ocelových to bude příliš těžké.A hlavně jsem v CZ nikde nenašel že by se prodával průměr 6mm.Co trubky mosazné to bude asi moc měkké,že?Ty crmo trubky asi pájet nepůjdou co?
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od petan.22 »

tak s tím pájením nevím, nemám s tím zkušenosti. Mosaz pevnosti moc nepobrala, bojim se jestli by se to neohýbalo. Já vlastně všechno co dělám tak svařuju. Ohledně pájení bys mohl napsat zdejšímu členovy Lee93. Má s tím hodně zkušeností :)
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od Jirkacbx »

YOKODRIFT : Crmo by měl jít spojovat MIG nebo TIG a tavidlo asi bronz.Něco o tom třeba tady http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=10040
Navíc se spíše přiklánim k petanovi,COčko po vesnici nebo jinde jistě seženeš za menší úplatek.
Pokud vezmu váhu klíče třeba 17ky,tak v železe vychází o něco lehčí než Crmo.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

Ptal jsem se Lee-ho a říkal že 6mm trubičky můžu pájet v pohodě mosazí že to drží jak beton.:-)Ja to tedy skusím...:-) Tak teď jen dobře koupit matroš.
Nejdříve jsem chtěl stavbu jednodušší prostě plato a na to nafrkat komponenty ale pak jsem si řek že bych moch udělat opravdickej rám jako má předloha,když už dělám scale TT.Pořád nemám jasno z přední nápravou.Mám navrhnuto několik variant ze Slashe 2wd a 4wd i Blitze a jejich kombinace.Ono to vypadá že na projektu nedělám ale je to jinak,jen není tolik času kolik bych si představoval.Fotodokumentaci udělám až budu mít jasno z předkem a s umístěním baterie.Rám si budu muset udělat nejdříve ze špejlí na nečisto a pak se uvidí co dál.:-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od YOKODRIFT »

Malinko jsem s projektem hnul.Udělal jsem z papíru na hrubo podvozek...ale ten je k originální kompletní nápravě od Slashe 2wd.Ještě čekám na předek ze Slashe 4wd je objednanej u "SAVAGE" už měsíc tj tragédie u nás z dílama,fakt.No a podle originálu Baldwin trucku jsem na hrubo opravdu nahrubo sestavil rám ze špejlí.Jen abych věděl jak to bude vycházet na další komponenty.Jde to pomalu :-)
Přílohy
P1180629.png
P3300661.JPG
P3300660.JPG
P1180628.png
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Dejvid13
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte srp 20, 2013 8:12 pm

Re: Traxxas Trophy Truck (B.J.Baldwina-Monster Energy)

Příspěvek od Dejvid13 »

ma to nejaky pokracovani ?
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“