XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

Zdarec. Koupil jsem si zase něco na hraní a to konkrétně starší desetinu Xray T1FK... totiž údajně. Už když jsem auto vyndal z krabice, pár věcí mi přišlo divných: „Ale což, tak tomu asi moc nerozumí a tak přetáhl řemínky a neměl zrovna u sebe šrouby, tak tam dal jiný“ říkám si. To jsem ještě nevěděl, s čím mám tu čest a že na hraní toho bude opravdu dost. Čím dál jsem se v podvozku vrtal, tím více ve mně kvetla myšlenka, že tohle musí vidět i ostatní, tak nějak jako odstrašující případ, že TAKHLE NE! Jedna z věcí, které mě při pokusech dát auto dokupy napadly byla:

Když nevíš, tak čum do manuálu!
Ne, není to ostuda.

Jinak abych přiblížil co jsem teda dostal: je to podvozek Xray T1/T1 Evo2/T1FK/T1FK05/???... Rozuměj : all in one, jakože z každýho kousku něco a zadní ramena jsem neidentifikoval vůbec. Tlumiče jsou nevím jaké, nemít stržený závit na hlavě tak by byly super, ale na nějaké to blbnutí jsou dostačující. Dále jsem k autu dostal téměř nejeté ARP rally blocky a hromadu dílů, což je také snad jediný důvod, proč jsem nesedl do auta a frajerovi nejel auto omlátit o palici.
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

Tak a začínáme. Zde je co jsem dostal:
P1140072.jpg
Semtam chybí nějaký šroubek, nu což. Ale co mě opravdu rozesmálo je, že levý blok je opačně!!!
P1140074.jpg
Kloubek sem, kloubek tam, si ho někde sežene. No já si jich naštěstí udělal zásobu, chudák někdo, kdo by si takhle koupil první auto.
P1140078.jpg
Dneska jdu spát, ještě toho bude hodně :) :text-imsorry: :xray: :text-nocomment:
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od kolajz »

čau drsný jsou i ty vypodložkováný zadní držáky ramen :D , kdyby si sháněl něco na xray mám doma hodně takových těch blbostí co jsou jen u raye .... když tak SZ .
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

Takhle se řeší zápustný šrouby
P1140085.jpg

Takhle bylo řešeno uložení řízení na všech šroubech. Pro ty, kteří neví, jak to má být: ta vložka/hříbeček skrz níž jde šroub, patří opačně. Když bych to takhle utáhl, řízení půjde těžko.
P1140098.jpg
Brutální vyřezání Cček. Absolutně neúčelně a zbytečně vyřezané a zeslabené. Naštěstí v dílech jsem dostal ještě jedny v lepším stavu, takže až něco praskne, můžu měnit.
P1140102.jpg
Myslíte, že se tam ten šroub mohl vejít?
P1140103.jpg
Jako Jirka Babica : „Když nemáte kloubek, dejte tam podložku z řízení... když nemáte podložku, tak tam nedávejte nic“
P1140104.jpg
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

Tak jedeme dál.

Servosaver má mít dvě ložiska: nahoře a dole. Alespoň nahoře bylo, dole nebylo nic a navíc byl řešen tak hloupě, že vlastně servo nemohlo vůbec fungovat, překážel hliníkový blok, protože servosaver byl vystředěn na druhou stranu, tak jsem ho otočil a všiml si ještě něčeho - viz dále.
Naposledy upravil(a) Embie dne ned pro 01, 2013 4:54 am, celkem upraveno 2 x.
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Jimmies »

Házej fotky na rajče.Popisky tam jdou dávát taky.
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

No ale když kouknu na projekt „Škoda 120 S rally“ od MiryS tak tam má fotek hromadu, tak to asi nějak jde.
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od kolajz »

když si dáš svůj profil je tam sekce přílohy a tam všechny nahraný tebou foto na forum , akorát se obávám že jakmile nějakou smažeš tak zmizne i z původního místa ( tam kde byla nic už nebude). Moje doměnka praktickou zkušenost s tím nemám.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Pajik_CZ »

proto je lepší zařídit rajče a vkládat sem obrázky přes adresu URL... :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

Takhle se mi prověsil řemen poté, co jsem dopředu dal správný diff - byl tam totiž 38T a řemen na krev utažený, doufám, že to nikdy nejezdilo, nešlo točit s koly... Takže jsem dal diff 34zubů (origo je 32, ale vzadu byl také 34 a další polofunkční 34 zubový byl v dílech, tak jsem jej využil) a sehnal na to řemínek správné velikosti, který již není třeba napínat. Vzadu už kolo 34 zubů jak jsem říkal, ale opět řemínek, co tam nepasoval (o zub kratší, to jsou 3mm, neskutečně našponovaný), takže jsem sehnal správný.
P1140084.jpg
Vzadu byla trochu šílenost, ale musím přiznat, že to je asi jediná bastl úprava, o které mi bylo řečeno předem. Naštěstí jsem měl doma nové unašeče, za které jsem tyto vyměnil, navíc diferenciál vůbec nefungoval, brousil jsem všechno možné, nakonec pomohlo vyměnit axiální ložisko.
P1140081.jpg
P1140119.jpg
Trochu chybělo ložisko v řízení, kupovat se mi nechtělo, tak jsem to řešil aspon nějakou vycpávkou.
P1140086.jpg
P1140106.jpg
Zde jsou již správné řemínky a počátek stavby krytu a trochu výmysl s baterkou, bohužel jinak to nejde, aniž bych kupoval dělené baterky.
P1140224.JPG
Jinak je to už v plně pojízdném stavu s kompletním krytem, už z toho mám radost a jezdím po obýváku, ale jsou jaksi čtyři hodiny ráno a je vybitý foťák, asi to nechám na jindy :roll: . Jinak koupil jsem další jedno auto a k němu kopu dílů, když něco poseženu či vyrobím, nejspíš z toho budou dvě, takže toto nejspíš půjde do světa :arrow:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Jirkacbx »

Docela masakr,co jsou lidi schopný "nějak" prodat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od tjjack »

Nani tajný za kolik jsi to koupil? Když vidím ty zlepšováky....
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XRAY T1FK RALLY ZNOVUZROZENÍ

Příspěvek od Embie »

Tak abych to uzavřel. Rayovi jsem udělal kompletní zakrytování a doladil úpravy na rally a nejspíš půjde do světa:)
Přílohy
P1140267.JPG
P1140272.JPG
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“