Subaru Impreza 07 WRC

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Subaru Impreza 07 WRC

Příspěvek od DMiloslav »

Projekt "Impreza" jsem začal před více než 4 lety... Krátce po vystříhaní karoserie a menších úpravách jsem celý koníček s časových důvodů dal k "ledu". Vše znovu nastartovala koupě podvozku TB-03.
Celá úprava karoserie je vlastně "naruby" proti běžnému postupu. Ono to vlastně ani jinak není možné :wink:
Změny jsou zatím na předním nárazniku včetně bočních výdechů a kapotě motoru kde je přestavěn pro Subaru Impreza typický nasáváč vzduchu. Ten původní řešený samolepkou snad nemohli myslet vážně.
DSC_1295 u.jpg
DSC_1294 u.jpg
DSC_1297 u.jpg
Velkým oříškem bude světelná rampa
Subaru WRC 07 u.jpg
Subaru WRC 07 u.jpg (24.44 KiB) Zobrazeno 6269 x
Průběžně při stavbě o tom přemyšlím co a jak...,ale pokud bych musel jít cestou velkého kompromisu,tak od ní raději upustím.
V současné době je v přestavbě zadní křídlo kde už je odstraněno spojení šroubky a chystám se do toho opět říznou nad zadním oknem abych se provedením víc přiblížil k předloze,protože je to opět řešeno samolepkou.
impreza_wrc u.jpg
impreza_wrc u.jpg (37.92 KiB) Zobrazeno 6269 x
Popřemyšlím jestli spodní část zadního nárazníku vytvořím podle prototypu na fotce.... :think: a nebo podle auta co jelo Monte Carlo v roce 2007 :doh: Kaplička GPS potom zakončí největší úpravy karoserie...
Celé by to mělo být postaveno na podvozku TL-01
Při stavbě OPEL ASTRA DTM jsem žádnou dokumentaci nedělal ,protože mě nenapadlo že to budu někdy někde prezentovat.... U Subaru se tento nedostatek pokusím napravit... :wink:
Naposledy upravil(a) DMiloslav dne pon srp 19, 2013 4:20 pm, celkem upraveno 5 x.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07

Příspěvek od Pajik_CZ »

záleží na tom, jak budeš auto využívat. Pokud k občasné projížďce a jinak vystavení na poličce, jsou Tebou provedené úpravy myšlené dobře a budu držet palce.

pokud ale plánuješ trošku drsnější nasazení karoserie ( závod, nebo ježdění na polňačce ) naběhl sis jen na problémy, a veškerá práce, kterou do toho vkládáš doslova opadá na první deformaci lexanu...

Není problém doslova rozemlít čumák karoserie v celku, a když ho oslabíš otvory a vlepíš díly z neohebného materiálu, nedopadne to dobře. Ale vzhledově palec hore a těším se na pokačování :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07

Příspěvek od DMiloslav »

Stavím to s vědomím ,že to bude jezdit jen v asfaltové specifikaci a je více meně jasné ,že to není na závod,ale pro radost.. :D
Při jakékoliv chybě to bude mít fatální následky ,ale na druhou stranu Opel jezdil a jezdí stále bez nehod...

Na "řádění" mám jiné kousky.
Ford Focus.jpg
Ford Focus.jpg (46.34 KiB) Zobrazeno 6252 x
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07 WRC

Příspěvek od rcrtgriffin »

Krása, už se těším, jak to bude vypadat!
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07 WRC

Příspěvek od DMiloslav »

Po velmi dlouhé době jsem s Subaru zpět :wink: Cesta k první vrstvě laku nebyla úplně jednoduchá...
Karoserie si prošla řadou uprav a největší je asi odstranění "křidélka" na zadním okně. Dlouho jsem přemýšlel jestli do toho "říznout" a nebo to nechat tak jak to fabrika udělala. :think:
Připadalo mě divné ,že když si dám práci s přední částí tak vzadu nechat takový nedostatek.Celou část jsem odstranil a udělal znovu. Vyříznuté křidélko použiji při vyrobě nového.
Na zadním křídle jsem odstranil spojení pomocí šroubků. Křídlo je teď mnohem "čistější"
Subaru 1.jpg
Subaru 2.jpg
Subaru 3.jpg
Nejsem si jistý jakou má povrchovou upravu zadní křidlo.Jestli pololesklou černou a nebo je tam vidět struktura carbonu. Kdyby někdo z Vás měl detailní fotku a nebo viděl 07 na živo byl bych rád za radu.Na netu jsem zatím takový detail nenašel. :(

Uvidím kolik "vyleze" nedostatků.Určitě přijde na řadu stříkaný tmel potom další vrstva bílé...
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07 WRC

Příspěvek od DMiloslav »

Začíná se to pomalu měnit v auto... :D
Subaru 4.jpg
V pozadí budoucí projekt Mazda 787B.
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07 WRC

Příspěvek od DMiloslav »

Subaru mřížka.jpg
Zatím polotovar - jen taková drobnost. :whistle:
Subaru mřížka 1.jpg
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 07 WRC

Příspěvek od DMiloslav »

Trošku jsem pokročil ve stavbě i když je cesta ke konečnému výsledku někdy víc než strastiplná.Největší zásek se objevil u zadního křídla,kde se mě nepodařilo trefit odstín barvy co nejvíc podobného k polepu. Na druhou stranu předek Subaru je z mého pohledu víc než povedený. Na spodní gumu nárazníku jsem použil starší duši s jizdního kola. :D Jsou na ní vidět jemné proužky,tak jak je to možné vidět na skutečném autě.Foták bohužel takový detail nepobral. :(
Subaru 5.jpg
Subaru 6.jpg
V hlavě mám ještě pár nápadů.Uvidím jestli se podaří něco s toho realizovat.

Podařilo se mě už sehnat snad všechny potřebné díly pro stavbu podvozku pro Mazdu 787B. :dance: V mezičase se začnu na to pomalu chystat... :D
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“