TA02 Rallye EVO II

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
SkR@Bi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 09, 2011 2:08 pm

TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od SkR@Bi »

minulý rok mě ukecali na rally i mi postavili auto :) ale na letošní sezonu už předělávam a ladim podle svého (spíš jen dolaďuju, protože podvozek za 4 závody nezaváhal)...kdysi se jednalo o TA02 teď už moc ne...je to klasická předělávka co jezdí skoro všichni...ale když je po ruce laser a cad tak se dá lecos :) ...takže díky Hučímu za předělání první TA a Jardovi za díly :)


na letošní sezonu sou nové skříně (komplet závity a nerez šroubky), ložiska,regl (LRP zpátečka na 2 sec. byla při rally katastrofa), a pak par doplňků z hliníku a nerezu :)
ještě chybí dodělat krabičku na elektroniku a kastli

testování
Obrázek

něco málo dílů
Obrázek

tak nějak to dopadlo
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tamiya TA-02 Rally EVO I / Savox SC-1257TG / LRP Vector X11 17.5 T / HobbyWing 1/10 Xerun 60A ESC / Spectrum DX3R / Subaru Impreza - Mitsubishi Lancer - Citroen DS3 WRC RedBull
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od kolajz »

pěkné pěkné , z čeho jsou ty díly ? moc mi to jako dural nepřijde , spíš hliník :) , každopádně všem úpravám palec nahoru takže pěkná práce jen tak dál :)
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
SkR@Bi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 09, 2011 2:08 pm

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od SkR@Bi »

plata a držák baterky hliník, ostatní nerez
Tamiya TA-02 Rally EVO I / Savox SC-1257TG / LRP Vector X11 17.5 T / HobbyWing 1/10 Xerun 60A ESC / Spectrum DX3R / Subaru Impreza - Mitsubishi Lancer - Citroen DS3 WRC RedBull
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od Embie »

No moc pěkný, ta geometrie vypadá zajímavě, to se snažíš udělat to podle táborskejch pravidel kde nemá být vidět oři zatočení páka řízení? Jinak mužů se zeptat, kde ti to kdo dělal a na kolik to vyšlo?
SkR@Bi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 09, 2011 2:08 pm

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od SkR@Bi »

tak paka pri takovem rejdu vyleze at chces nebo ne....cela sada vyjde cca na 500,-... je to delany na 2200 malou baterii (cca 2-3 RZ)
Spodni_plato_podlozka_Z_Ak_1,5mm_1ks
Spodni_plato_podlozk_P_Ak_1mm_1ks
Horni_plato_podlozka_Z_Al_3mm_3ks
Spodni_plato_Al_3mm_1ks
Rizeni_hokejky_Ak_2mm_2ks
Rizeni_hlavni_Ak_2mm_1ks
Parohy_zadni_Ak_2mm_1ks_rev2 (jsou vyssi na - mam to na DS3)
Parohy_predni_vyztuha_Ak_2mm_1ks_rev2
Parohy_predni_Ak_2mm_1ks_rev2
Matice_parohy_Ak_2mm_4ks
drzak_baterie_Al_10mm_1ks
Horni_plato_Al_3mm_1ks
Tamiya TA-02 Rally EVO I / Savox SC-1257TG / LRP Vector X11 17.5 T / HobbyWing 1/10 Xerun 60A ESC / Spectrum DX3R / Subaru Impreza - Mitsubishi Lancer - Citroen DS3 WRC RedBull
Uživatelský avatar
mlejnas
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: pon lis 07, 2011 3:25 pm
Bydliště: Liberec

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od mlejnas »

Po menší pauzičce jsem se taky rozhodl vrátit zpět do rc rally a taky s podvozkem Ta02. Tak sem hodim par fotek mojí úpravy..kdyby měl někdo nějaký nápad jak podvozek ještě zdokonalit tak budu rád. Pod stromeček budu mít ještě novou zadní skříň...už je to hodně potřeba a ještě sloupky a podvozek bude hotov. Potom nová kola a kastle (Ford Fiesta) a můžem vyrazit! :tamiya: :) :)
Přílohy
12399136_1156503321036146_1158395634_n.jpg
12395059_1156503381036140_2073384188_n.jpg
12395552_1156503397702805_530966960_n.jpg
Požadavky na závodní auto jsou ve srovnání s běžnou technikou tvrdší a nekompromisní, velkou roli zde hraje čas, protože závodní vůz zastarává už v okamžik, kdy se na rýsovacím prkně objeví první čára.

RcRally/Ta-02/Ford Fiesta

http://www.rc-auta.eu/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od Jirkacbx »

Aku se mezi diferáky nevejde?
Elektronika by nešla do hranatý krabičky ,podle šířky horního plata?
Případně můžeš kouknout na www.hranol.cz ,pár fotek k podvozku tam taky mají.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
mlejnas
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: pon lis 07, 2011 3:25 pm
Bydliště: Liberec

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od mlejnas »

Aku se mezi diferáky vejde...ale podle našich výpočtů(ne zas tak přesně) je toto rozmístění ideální - takže rozložení váhy na každé kolo stejně..ohledně krabičky - tu moc neřešim(hranatá krabička mě na trati nezrychlí)..spíš mě napdalo..mám tam teď planetové differenciály bez oleje. Zlepšil by ovladatelnost asi nějakej hustší olej do přední diffu že? Popřípadě jaké hustoty, protože jsem nikdy žádný nekupoval...

Děkuji za odkaz :) :)
Požadavky na závodní auto jsou ve srovnání s běžnou technikou tvrdší a nekompromisní, velkou roli zde hraje čas, protože závodní vůz zastarává už v okamžik, kdy se na rýsovacím prkně objeví první čára.

RcRally/Ta-02/Ford Fiesta

http://www.rc-auta.eu/
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od 3p0 »

Tu krabičku bych řešil :-) Důležité je dostat těžiště co nejníže, to platí u všech aut.

Olej do diffu si musíš vyzkoušet, ale začni 800 (1000) vzadu a 3000 vpředu. Čím větší přilnavost jím hustší :-)
Určitě to tu bude někde napsané :wink:
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od Embie »

Těžiště níž souhlas :-) Můžeš zkusit ovladatelnost když máš baterku takto a pod platem, ono jedna věc je vyvážení, druhá věc je, kde ta hmota je, ideální by bylo mít ji v jednom bodě. To, že je do stran nemusí být úplně ono.
Olej do diffu ne, tenhle podvozek nemá v diffech těsnění, hned to vyteče a akorát budeš mít všude olej. Zkus kuličkové, případně do těchto někdo stříhal kousky gumy, ale to podle mě nemůže fungovat a další možnost kamarád dával nějaký diff z úplně jiného auta, nějaký který je na olej delany a vložil ho do těla toho co máš, ale co to bylo zač nemám páru.
Uživatelský avatar
mlejnas
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: pon lis 07, 2011 3:25 pm
Bydliště: Liberec

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od mlejnas »

Ok děkuji za rady..

Jinak krabku nevim jak vyřešit..samotná krabička skoro nic neváží a nevim kam teď jinám mám umístit elektroniku. Zkusím to nacpat před baterku a uvidim. Jo ten diff už jsem taky zkoušel a po jízdě byl skoro prázdnej no...jen kuločkovej stojí 800 :? :?

Každopádně děkuji za odezvu :) :)
Požadavky na závodní auto jsou ve srovnání s běžnou technikou tvrdší a nekompromisní, velkou roli zde hraje čas, protože závodní vůz zastarává už v okamžik, kdy se na rýsovacím prkně objeví první čára.

RcRally/Ta-02/Ford Fiesta

http://www.rc-auta.eu/
Uživatelský avatar
mlejnas
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: pon lis 07, 2011 3:25 pm
Bydliště: Liberec

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od mlejnas »

Tak moc dlouho mi to netrvalo a něco jsem stvořil(foto).

Jen se trochu bojim, že tam půjde málo vzduchu..ale zase zakrytovaný ze stran to musí být (když kola zatočej tak házej bordel - na šotolině)
Asi udělám nějakou větší díru ze zhora do toho plata, ale zas né tak velkou aby to ovlivnilo pevnost...nebo nějakej lepší nápad? Jinak zítra otestuji, jak moc se zlepšili jízdní vlastnosti. :tamiya: :tamiya:
Přílohy
12399190_1157700927583052_1754276956_n.jpg
Požadavky na závodní auto jsou ve srovnání s běžnou technikou tvrdší a nekompromisní, velkou roli zde hraje čas, protože závodní vůz zastarává už v okamžik, kdy se na rýsovacím prkně objeví první čára.

RcRally/Ta-02/Ford Fiesta

http://www.rc-auta.eu/
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od Embie »

Můžeš takto, nebo zkusit prohodit s baterkou, oboje se bude chovat jinak. Jinak pokud nemá regulátor větráček na chladiči, není vzduch třeba, spíš sleduj teplotu, dokud tam bez problémů udržíš ruku, je to ok.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od Jirkacbx »

Co furt máš s tou aku naštorc? Elektronika neváží nic,ta ti těžiště nezvýší.
Dej aku mezi diferáky,nebude na ráně od kamení a klacků a když oblemcáš Plastidipem i konektory,krabičku nepotřebuješ.
Příklad tady od půlky stránky http://www.hranol.cz/view.php?cisloclanku=2014120001
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
mlejnas
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: pon lis 07, 2011 3:25 pm
Bydliště: Liberec

Re: TA02 Rallye EVO II

Příspěvek od mlejnas »

Aku takhle zůstane. Prostě mi to vyhovuje a jezdí se mi s tim líp než když je mezi diffama.

Embie: Větráček tam právě mám.
Požadavky na závodní auto jsou ve srovnání s běžnou technikou tvrdší a nekompromisní, velkou roli zde hraje čas, protože závodní vůz zastarává už v okamžik, kdy se na rýsovacím prkně objeví první čára.

RcRally/Ta-02/Ford Fiesta

http://www.rc-auta.eu/
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“