Peťanovo 3rd buggy project

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Tommy Poser »

Já teda nevim...
Sem kompjůtrovej pračlověk,ale když si na obrázek klepnu pravym myšítkem,tak tam mam nabídku zobrazit vlastnosti obrázku a hned vim na čem sem.
Čimž se teda nad nikoho nechci vyvyšovat :--)
Ale přišel sem na to sám :dance: :--)
Jinak to upravuju v malování,jak mi tu kdysi někdo poradil.
Vložim tam obrázek,dam Ctrl+w od oka střelim procenta a zkontroluju Ctrl+e
Samozřejmě to je určitě ten nejsložitější možnej postup,ale proč to dělat jednoduše a rychle,když to de i takhle :--)
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od tjjack »

Tak jsem ze sebe zas jednou udělal de*ila, vlastnosti obrázku v prohlížeči jsem nikdy nevyužil... Každopádně končíme s OT, ať Peťanovi nezas..... topic...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Jirkacbx »

Na 17ce monitoru a víc samozřejmě velikost obrázků oku lahodí.
A info o velikosti přesně tak,jak píše Tommy Poser.
Ukazatel myši na obrázek,pravý myšítko,pak info o obrázku a je tu hned 1 024px × 576px.
Je tam i adresa obrázku,třeba http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/849/7j74.jpg a objem dat 143,19 KB.
Sice je tu podle Pravidel fora velikost,rozměr,obrázku tak nějak daný,ale jak můžete sami vidět,přístup od uživatelů je vcelku laxní a od modů postihování,mazání a obecně peskování trochu laxní a tolerantní.
Maže se pouze,když už velikost extra bije do očí.
A dohled nad velikostí obrázků neni z důvodu nějakýho trápení uživatelů,ale aby se trochu zbytečně nezabíral placený prostor na servru.Když může být o trochu menší obrázek nebo i jen prostý odkaz na galerii jinde na netu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

Tak práce pokračují. Udělal sem zadní nárazník tak aby se dal celej oddělat kvuli lepšímu přístupu k převodovce. Uděláno spodní plato z 0,5 nerezovýho plechu. Udělané přední uchycení tlumičů plus přídavky na ramena, aby měli tlumiče záklon kterej potřebuju kvůli chodu ramen. Jak si můžete všimnout, chci ten velkej chod ramen využít (jak je vyfoceno, tak to bude nejvyšší poloha) po položení auta na zem samozřejmě o něco klesne, aby to nebyla uskákaná koza :D co jsem nevyfotil jsou nerezový osky ze 4mm kulatiny s vyřezanými závity pro uchycení ramen. Pomalu se mi to blíží ke zdárnému konci. O dalším postupu budu zase informovat :) PS: fotky jsou doufám jirko už v pořádku :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Jirkacbx »

Rozměry foto více než v pořádku :wink:
A až tahle potvora bude jezdit,rád se podívám na video 8)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

jó, to já se rád jiřiku podívám taky :D teď mám trochu depku ze zadních tlumičů. Chtěl sem vepředu i vzadu mít ty 100mm tlumiče protože jsou takový objemný a vypadají dobře. Ale abych mohl využít ten velkej chod ramen tak bych vzadu potřeboval 120mm tlumiče, ale jsou to klasický 16mm průměr. nevím nevím :?
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Jirkacbx »

A něco z osminy?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

osminový by byly asi nejlepší, protože včera sem tu mršinu vážil i s baterkou a motorem a ukázalo mi to 3 kg .. a to se ještě musí dovařit a přidat pár výztuh. v těch osminách nemám vubec před, takže nevím jaký tlumiče by byly vhodný, nebo spíš z jakýho auta.
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Jirkacbx »

Třeba tyhle ,asi pro buggy S8 BX http://www.autanavysilacku.cz/vyrobek-b ... bx-id-3717
nebo ty pro Savíka.Monstr a vcelku pěkný http://www.autanavysilacku.cz/vyrobek-h ... 29-id-7537
V okolí máš pavlos12 - Radostice ,tak se zkus na něj obrátit,jestli zná víc lidí s 8minama a okouknout víc tlumičů,co by se ti hodilo a líbilo.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

díky, ty z té S8 BX nevypadají vubec špatně. Pokud mi nevyjde ani jeden plán co chystám tak je budu muset asi pořídit. pavlosa12 znám, párkrát sme se viděli ale pokud vím, tak má teď jen asi summita :mrgreen:
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Jirkacbx »

Mít může cokoliv,ale lidi jistě bude znát.
Nebo kde se jezdí 8miny a věnuje trochu informací.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

Tak jiřiku díky, pokud by nedělalo dobrotu to co sem vymyslel tak se s pavlem zkusím spojit a uvidím :) dopadlo to asi nějak takhle:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zítra se mi snad podaří uchytit tu krabičku s baterkou. No a poté už sundat zas vrchní část a kompletně dovařit, pak přivařit ke spodní části a dodělat pár vzpěr. Vytočit poloosy a hurá na zkušební jízdu :))
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od Jendaaa »

Pecka! Možná je to tu už dřív, ale jaký jsou rozměry? :) vypadá to obrovsky
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

díky :) jinak dneska se mi povedlo vyměnit takřka všechny šroubky za finální imbusy, polepit spodní plato carbonem aby plech nedělal moc bordel, ale hlavně mám hotový poloosy takže když auto pustím po zemi tak se všechno točí a ták :D fotky doplním později.

Jinak rozměry nejsou tak hrozný :D

celková délka: 560mm
Rozvor :410mm
rozchod :340mm (je to s kolama z blitze)
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Uživatelský avatar
petan.22
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 338
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Příspěvek od petan.22 »

tak sem si pokradl přední tlumiče z exa :mrgreen: a začal vyměňovat všechny šrouby za jednotný :)

Obrázek
Obrázek

držák baterky mám jen přibodovanej, protože nevím jak pořádně rozložit váhu. Takže vyzkouším a uvidím jak se auto bude chovat. jak byste rozložili váhu na rwd ?

Obrázek
Obrázek

No a konečně hotový i poloosy, jsou to v podstatě svařený 2 poloosy k sobě. Ještě se musí vytáhnout, pěkně vybrousit a nalakovat až uvidím že to drží a nedělá to problémy.

Obrázek

no a pokud to pujde tak jak bych chtěl, tak v neděli bude testovací jízda :)
Jedno od základu stavěný a obrovský, druhý hodně překopaný, ale menší a to třetí ?

Axial EXO a castel sidewinder SCT 3800kV : http://petan22.rajce.idnes.cz/Axial_Exo_Terra
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“