TT-01 offroad

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

Ahoj. Nedávno jsem si pořídil Axial Honcho a jelikož se to strašně líbilo sestře, tak jsem si řekl že by nebylo špatný postavit pro ni taky něco, s čím bychom mohli chodit na expedice. Měl jsem doma TL-01B a TTčko. Dlouho jsem rozmýšlel které z nich použít a nakonec zvítězilo TT. Ani jedno nebylo v provozu a kompletní tak jsem objednal nějaké ty díly. Régl mi zbyl jeden z Cross Tigera, AM souprava taky, akorát jsem neměl motor a servo. Motor byl jasný - Axial 55T a servo nějaký levný Hitec, protože se mi do toho zatím moc investovat nechce - ještě totiž nevím jestli ji to bude bavit nebo ne. Ještě nevím jaká bude kastle, to musím probrat s ní.
Tak jsem se do toho dneska po nákupu nějakého spojovacího materiálu pustil, a za odpoledne a večer mám složený podvozek. Ale dost bylo keců tak nějaké fotky.
DSCF6008.jpg
První řez do podvozku kvůli velkým kolům
(118.75 KiB) Staženo 375 x
DSCF6012.jpg
Nainstalované řízení, kardan a nové parohy
(105.67 KiB) Staženo 375 x
DSCF6016.jpg
(113.4 KiB) Staženo 375 x
DSCF6020.jpg
Moje oblíbené Ansmanny...
(107.86 KiB) Staženo 375 x
DSCF6021.jpg
musely jít trochu zešikma
(105.33 KiB) Staženo 375 x
DSCF6022.jpg
A podvozek je kompletní
(103.51 KiB) Staženo 375 x
DSCF6023.jpg
Čumáček
(105.69 KiB) Staženo 375 x
DSCF6026.jpg
Test křížení
(114.03 KiB) Staženo 375 x
DSCF6027.jpg
Na TTčko myslím dobrý :-)
(115.59 KiB) Staženo 375 x
DSCF6028.jpg
Jsem spokojen
(113.26 KiB) Staženo 375 x
První zkouška trvala asi jenom minutu protože venku je už docela kosa a navíc mi k vysílači tak nějak chybí anténa a já bydlím pod vysílačem :D Ale jsem velmi spokojený - jezdí to jak jsem očekával a myslím že nebude potřeba ani redukční převodovka - zvláště pokud na to dám menší kola. Tak to je zatím vše :-)
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Vrakouš »

Vypadá to zajímavě, já bych spíš volil to TL-01, ale tam je zas problém s převody. Máš to docela pěkné, ale asi budeš muset řešit zakrytování, hlavně v místech výřezů u předních kol a řízení. Mohlo by to jít i z originál bordelkrytu, který bys upravil.
Je to velmi zajímavý projekt, držím palce, aby to vyšlo.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

No kdybych do toho chtěl investovat více peněz tak bych taky zvolil TLko a převodovku z Axiala. Ale jako nízkonákladový projekt se mi víc hodilo TTčko. Navíc ho v expediční úpravě nikdo nemá :D
Zakrytování myslím nebude problém. Jinak jsem rád že se líbí :)
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Pajik_CZ »

no, jsem zvědavej, jak dlouho ti vydrží plastový věnec difu, ale vypadá to dobře :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

Jo tak to netuším. Ale mám jich ještě pár doma a nová sada stojí 150kč takže tohle mě netrápí.
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Pajik_CZ »

no to sice ne, ale jejich výměna v polovici expedice.... No nevím :D ale nepřeju ti nic špatnýho, nápad je to dobrej :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

Tak výměna diffu je otázka několika minut. Nic hroznýho :D
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od mc2uba »

:D tady je vidět, jak je TTčko dobrej podvozek, dá se z toho postavit téměř cokoliv (sice v medium verzi, ale jezdí to a funguje stále) :D bych potřeboval tak 2 další TTčka domů :(
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

Dobrej, no, spíš byl po ruce :D Zase tak dobrej není. Obvzlášť s těma velkýma kolama vyniknou brutální vůle. Ale na blbnutí pro ségru to zatím stačí.
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od hornak »

Zajimave, taky jsem si neco podobneho takhle upravoval, ale ne s takovymi velkymi koly.
S tim rozrezanym platem ocesec predni diferak. Urcite tam poradnou flakni vyztuhu.
Jsem zvedavy, jak ti celkove prevody vydrzi.
Koukni tady: viewtopic.php?f=32&t=10577 :mrgreen: :mrgreen:
Edit: TLko by se hodilo daleko lepe a to nejen kvuli lepsimi, daleko lepsimu rizeni.
Ja uz to u toho mojeho TT mam rizeni totalne vytriskane. Jde to tezko v ramenech.
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

No mám doma 3mm duralový plech - tím to půjde vyztužit, možná udělám i komplet nové plato, ještě uvidím. Jinak kola půjdou o něco menší, kastle bude asi Land Cruiser, takže tyhle by se mi tam nevlezly. Jo TLko by bylo lepší, ale výrazně dražší na offroad úpravu. Pokud ji to bude bavit tak se třeba časem pořídí CC-01. Investice do samotnýho podvozku je cca 500Kč za nový ramena a nějaký materiál, takže nic hroznýho.
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Vrakouš »

Věnec diferáku pasuje z TB-01, je kovový a vydrží věky. Ale hruška na kardan je na tisícihran, buď by sis musel udělat nový kardan, nebo použít původní plastovou, pokud to vydrží.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Niky
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: sob dub 02, 2011 12:20 pm
Bydliště: Zlín

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Niky »

Skvělý. Díky za tip.
Axial SCX-10 Honcho
Tamiya TT-01 - offroad
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TT-01 offroad

Příspěvek od Maerek »

Jo tak to je zajímavý držim palce :)
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“