Xray T1 FK reverse

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
assassin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 24, 2011 2:23 pm

Xray T1 FK reverse

Příspěvek od assassin »

Vzhledem k tomu ze me bavi vic na podvozku neco upravovat nez jezdit tak sem se pustil do uprav starickeho T1 kterej sem obetoval ciste na drift ... takze o co go - otocil sem cely auto, kde byl predek je zadek a naopak kvuli rozlozeni hmotnosti, hmota se vyrazne presune dopredu tzn nebude potreba cpat zavazi na predni naraznik. U T2 tohle jde pomerne snadno, ale ramena T1 moc prohodit nejdou, takze predni naprava je mix dilu T2 a T1 ..ruzne upravenejch aby spolu fungovaly. Rizeni sem presunul dopredu, ale jelikoz sem se nechtel smirit s odstranenim ackermana a i to servo vpredu v narazniku mi stale nejak nevychazelo - a taky uz by ty hmotnosti vpredu bylo asi moc... tak je vepredu soustava ramen na kterych jde nastavit ackerman, je od nich tahlo dozadu takze servo zustane nekde uprostred auta v rovnovaze s regulatorem.

funkce rizeni bude jasna ze schematu:
Obrázek

no a pak vzniklo nekolik ruznejch prototypu ktery sem ruzne predelaval podle toho co zrovna nevychazelo .. ty sem nefotil, takze mam jen foto soucasneho uz celkem fungujiciho stavu:
Obrázek
Obrázek

ted jeste zbyva udelat prepakovani z tahla na servo a finalni umisteni serva a predelat topdeck + pridat napinaky reminku a delsi reminek, aby se v zadni casti vyhnul baterkam ktery budou napri - aby sly posunout az uplne dozadu.

priblizne umisteni komponent:
Obrázek

no pak uz ceka jen nastaveni a jizdni test, pokud to bude aspon trochu fungovat tak budu jeste doladovat vzhled a hmotnost cele te konstrukce vpredu - vypada z fotek masivneji a tezsi nez ve skutesnosti je.. + dalsi upravy - pokusim se zmensit vule ve vsech tech cepech, kde to pujde prijdou loziska misto kulickovejch cepu atd...

jestli na to budu mit cas to dotahnout tak sem jeste hodim naky fotky... treba to nekoho bude zajimat....
Nezbeda
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: ned říj 23, 2011 11:39 am
Bydliště: Poprad

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od Nezbeda »

Pekná inspirácia, ja som rozmýšľal podobne, ale ešte nemám podvozok tak neupravujem
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od kolajz »

mám hodně rád takový kutění :dance: rozepiš se trochu víc v projektech , jinak dělal jsem tu samou upravu na T2 007 , servo posuň tak aby servosaver byl uprostřed a dej spojovačky přímo na servosaver.Zbavíš se vůlí a ackerman je nulový :wink: Více fotek buď v projektech topic T2 007 nebo u mě na rajčeti.
edit: omluva myslel jsem že servo je před nápravou.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
assassin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 24, 2011 2:23 pm

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od assassin »

sem si nevsiml ze je tu sekce projekty, tak pockam az mi to tam nakej mod presune. nejdriv to nejak dokopu do stavu aby to jelo, vyzkousim jestli to neni uplne "slepa" ulicka a az budu doladovat ty dily designove+ odlehceni tak bych nafotil naky detaily... mam jeste ve stadiu "rozpracovanosti" crawlera venom creeper, tak to bych do projektu mohl soupnout taky:)
Naposledy upravil(a) assassin dne pon říj 24, 2011 5:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od Honza D »

Presunuto... koukam, zes prehlidl i sekci pravidla, doporucuji precist ;)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od nesto »

To Kolajz: tenhle projekt se začal rodit zhruba ve stejný době co tvoje předělávka Xraye ;-)
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od LARS »

Moc pěkný řemeslo, asi nejlépe předělaný Xray na drift co jsem tak viděl. :clap: :clap: :clap:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od Honza D »

Hodně zajímavý :) Pokud správně vidím, šlo jen o to mít páku řízení rovnoběžně s pákou na kole? Jednoduchý, ale účinný :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
assassin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 24, 2011 2:23 pm

Re: Xray T1 FK reverse

Příspěvek od assassin »

Honza D: pri rovnobezny pace je odstranenej ackerman, ja mam na tom prepakovani trochu vetsi uhel i rameno takze to ve finale dela temer stejnej ackerman jakej je tam origo.
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“