Home-made short course

Vaše projekty, karoserií, podvozku ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pravidla fóra
V sekci RC PROJEKTY- se smí vkladat projekty týkající se pouze RC karoserií nebo podvozků.Zákaz jakéhokoli spamu, za spam se nepovažuje rada ,rozdíl mezi spamem a radou určuje admin ppř. moderátor.Dále se snažte co nejvýstižněji nazvat téma aby se usnadnilo hledání informací na fóru,téma pojmenujte gramaticky správně tj. čárky a háčky.
Odpovědět
RED5ive
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:31 pm
Bydliště: Studnice by Náchod
Kontaktovat uživatele:

Home-made short course

Příspěvek od RED5ive »

Ahoj děcka... Jelikož se nám v naší bandě nějak nebezpečně začínají rozvíjet placatý a macatý short course trucky v provedení 2WD, ruku v ruce se taky častějc a častějc řešej problémy typu "Přestaň nás s tím tvým nemotorným monstrem předjíždět a přejíždět"... (můj e-savage sice už není největší hi-tech výkřik, i tak mu ale nedělá moc problémy se přes ty placatý potvory dostat ať už kolem nich nebo přes ně:D). Normálně bych se klukům jenom zasmál a pokračoval v krasojízdě, ale jelikož se mi doma válelo několik rozebranejch buggyn, jeden on-road, 2mm hliník asi půl metru na metr, střídavý kombo z ex-buggyny a další různá bižuterie, pojal sem nápad nějakej ten short course taky zbastlit... Opsal sem teda rozměry a vůbec celou geometrii z kolegova HPI Blitzu a pustil se do stavby. Skladba dílů teda vypadá zhruba následovně: home-made hliníkový spodní a vrchní plato udělaný na rozvor 330 mm, přední a zadní domky včetně držáku motoru z Kyosho TC-04 (přední diff pryč), přední ramena Tamiya DF-03, zadní Reely Ranger, pření céčka s těhlicema Tamiya, zadek Kyosho, CVDčka Reely, parohy hliníkový, olejový tlumiče už ani nevim z čeho... Regl zatím 35A s odpovídajícím motorem, uvidíme jak bude držet, když odejde, mám připravenej LRPčkovej automat.

Aktuální stav je takovej, že mám sesazený plato se vším, co na něm bude krom řízení, který ještě musím nějak rozumně doladit, aby chodilo do co největších úhlů a zachovávalo stejnou geometrii ve celým rozsahu pružení... Až to bude, namundím elektroniku a nějakej kryt na převody a vyrazím ven testovat umístění baterky a vůbec všech těch elektronickejch serepetiček vevnitř... No a když to celý bude fungovat, dostane podvozek nějaký ty nárazníky, nášlapy, nový kola (tyhle sou jen pro účely testování) a nějakou fešnou boudu a bude... a když ne, budou zas kluci nadávat na Savoje:D

jo a pár fotek ze stavby:
Přílohy
SC1.jpg
SC2.jpg
SC3.jpg
SC4.jpg
SC5.jpg
SC6.jpg
TT-01, TB evolution 3 Surikarn Limited
Mazda RX8, Dodge Stratus, Golf 1, možná na prodej...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od Jirkacbx »

Dost pěkný počin :clap: ,ALE.
Přední pneu o něco užší.
Za předním nediferákem se to bude po skoku ohýbat a lámat.
I přes to,že tam je horní plato.Hliník ty rázy prostě nezkousne.Nejspíš.
Zadní pneu radši obrátit,aby trochu zabíraly :wink: ,ale na Calibry zdaleka stačit nebudou.
35A regl bude málo.Jaký k tomu motor?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
RED5ive
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:31 pm
Bydliště: Studnice by Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od RED5ive »

Dík za názor... Pneu bych vůbec neřešil, tohle sem tam nasadil jenom proto, že to má zhruba stejnej průbměr jako shortcoursový gumy, který tomu ještě budu muset obstarat... Jinak co se týče ohýbání a lámání... tam budu vděčnej za jakejkoliv tip, co kde posílit, vyztužit nebo kde sou na těhdle autech víc exponovaný místa... No a motor bude střídačka od reely a jejich notoricky známá 3650ka... kamarád má tuhle stejnou kombinaci v Losi XXX SC a chodí to na hobby poměry moc pěkně... A když ne, mám ještě možnost 60A reglu s nějakým... nevímjakým motorem... a nebo to zmiňovaný LRPčko. Každopádně na mojí malou zahradní dráhu stejně nejsou žádný extra nesmyslný motory potřeba...
TT-01, TB evolution 3 Surikarn Limited
Mazda RX8, Dodge Stratus, Golf 1, možná na prodej...
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Home-made short course

Příspěvek od 3p0 »

Jirka má v tomto pravdu, je to hodně fórová konstrukce. Dívej se na konstrukci sériových aut, spodní plato na krajích ohni nahoru, aby vznikla vanička (něco jako hodně široký U) a horní plato co nejrovnější. Mělo by to vytvořit souměrný profil, aby deformace (kroucení podvozku) byli na všechny strany stejný.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
rc vítek
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 174
Registrován: sob říj 01, 2011 10:15 am
Bydliště: Solnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od rc vítek »

pěkný,přeju hodně štěstí do stavby :wink: moc se mi to líbí nějaký to 2wd homemade vozítko na blbnutí mám taky zálusk 8)
PAJERO na CC-01 od ježíška :D
RED5ive
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:31 pm
Bydliště: Studnice by Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od RED5ive »

No, trochu ste mi kluci nahnali strach, ale když sem to teď všecko sesadil dokupy, je to tvrdý jak šutr... Uvidíme, jak se to bude chovat při jízdě, když bude problém, mám v hlave nápad, kde a jak to ještě zesílit... Jinak co sem ještě dneska okoukaval znamyho Schumacher buggynu, má to vepředu hodně podobně udělaný, tak to snad něco vydrží... Teď sem musím dostat kamaráda s tím jeho Blitzem ať vyzkouším kola a kastli, pak podle toho nakoupim a uvidíme.... Držte pesti....
TT-01, TB evolution 3 Surikarn Limited
Mazda RX8, Dodge Stratus, Golf 1, možná na prodej...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od Jirkacbx »

Tvrdý to bude,jelikož to děláš z kovu,jenžto nepružícího,kdežto předlohy jsou z plastu,který pruží sám o sobě.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
RED5ive
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:31 pm
Bydliště: Studnice by Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od RED5ive »

Hmmm... takže myslíš že by bylo třeba rozumný jít cestou např. něčeho takovýho jako vozej zadokolní GTčka, který maj pružnej spoj na vrchním platu? Nebo sem ještě tuhle někde viděl, že spodní plato začínalo až za ramenama (v mým případě za nedifem) a celej ten zvednutej předek byl vlastně plastovej výlisek zvednutej v požadovaným úhlu a přišroubovanej na plato a tím tvořil celej čumák s ramenama a parožím...

Na druhou stranu, já sem sem to stavěl nějak podobně, jako je to tady u tý buggyny, která to má tahle v celku jako já a v plastu je jenom ta vrchní výztuha: http://www.horizonhobby.co.uk/autoonlin ... -22-2.html

Jinak včera sem to tak nějak posešrouboval a takhle to zatím celý vypadá:
Přílohy
SC9.jpg
SC8.jpg
SC7.jpg
TT-01, TB evolution 3 Surikarn Limited
Mazda RX8, Dodge Stratus, Golf 1, možná na prodej...
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Home-made short course

Příspěvek od Pajik_CZ »

neboj se toho, až používání ti ukáže slabá místa, tak to v nich vyztužíš a bude :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Odpovědět

Zpět na „RC PROJEKTY“