časování bezuhlíkového motoru

všechno co se týče RC souprav, podvozku, elektrotechniky ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Pravidla fóra
V sekci VYSVĚTLENÍ POJMŮ O RC- nechť píše jen ten, kdo se dokaže odborně vyjádřit o dané problematice. Všechna nesmyslná témata a odpovědi či individuální dotazy budou smazány.
Odpovědět
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

časování bezuhlíkového motoru

Příspěvek od rom4n »

Ahoj,
koupil jsem si Castle Link kabel k programování Flux Motiv regulátoru. Jedná se o střídavý bezsenzorový systém. Mimo jiné je v nabídce časování motoru, upřímně - v tomhle jsem tak trošku vždycky lítal už i u uhlíkových motorů. Vím jen to, že časování má vliv na otáčky nebo kroutící moment motoru (v závislosti na spotřebě a přehřívání se).

V nabídce je několik různých nastavení, vůbec se však v tom nevyznám. Byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil co jaká úprava dělá a jaké má výhody/nevýhody. V okénkách jsou následující možnosti:

Sensorless Motor Timing
0, 5, 10, 15, 20, custom

Arming Time
1-5sec

Throttle Dead Band
0,05-1,5ms

Start Power
low medium high
---------------
a ještě v jedné záložce jsem si všiml funkce
"Punch control" (0-100%). Co to znamená??
Moc díky, R*
PS: sice tam jsou otazníčky s nápovědou, ale přelouskanému překladu není moc rozumnět
castle.JPG
(33.59 KiB) Staženo 1115 x
stará dobrá TT-01, komplet oložiskované, hliníkový kardan, AGGRESSOR SRX Digital 40MHz FM - programovatelná, HSS-03ML (PLL synthesized), LRP SPX super reverse, brushless X11 VECTOR 8.5 SS, stavitelné hliníkové olejové tlumiče (oka 58mm), LRP Li-Pol 5300mAh 5100mAh (čas jízdy 2h), nabíječka SHARK 10
karoserie: VW golf 5, BMW M3 schnitzer
NOVĚ: E-Firestorm Flux - brutální zadokolka, co zvedá přední do vzduchu
Odpovědět

Zpět na „VYSVĚTLENÍ POJMŮ O RC“