servo

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, Honza D

Odpovědět
vasekb
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 07, 2017 10:12 pm

servo

Příspěvek od vasekb »

Ahoj chci si vyrobit padák na dron.
již mám vyhlídnutý jeden manuál, kde se pracuje se servem. Jelikož jsem v modelařině a elektru naprostý amatér, tak se chci zeptat, co vše potřebuji k tomu, abych dokázal rozpohybovat servo přes ovladač. Je mi jasné, že tam bude nějaký Modul řízení serva, baterie a příjmač, je ještě něco na co jsem zapomněl, popř. máte nějaký nápad jak vysvětlit naprostému lajkovi, jak vše dohromady zapojit ?
předem díky :)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: servo

Příspěvek od rotruck »

V prvé řadě potřebuješ volný kanál na ovladači a přijímaći dronu - máš ho k dispozici ? Pokud ano , tak nepotřebuješ už nic jiného než servo které zapojíš do zdířky volného kanálu na přijímači dronu . Pro vyhazování padáku by ti v tomto případě stačil i neproporcionální kanál - tedy jen plná výchylka z jedné krajní púlohy serva do druhé. Pokud vysílač/přijímač nemá volný kanál k dispozici , nebo je li to dokonce dron se sdruženou elektronikou tak na úpravu pro padák raději zapomeň, aby jsi tam dokázal nacpat další přijímač , servo a zdroj - baterie tak by to musel být velký dron aby se to tam vlezlo a unesl to.
vasekb
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 07, 2017 10:12 pm

Re: servo

Příspěvek od vasekb »

Mám v plánu koupit DJI phantom 3 standart. co se týče volného kanálu tak absolutně netuším. :?
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: servo

Příspěvek od rotruck »

No popravdě , vzhledem k tomu , že drony jsou v leteckých modelech dost specifická kategorie i co do charakteru ovládání letu tak v dnešní době se nedá moc očekávat , že by si je modeláři stavěli nebo upravovali sami a myslím , že žádný ze zakoupených dronů nebude mít oddělený přijímač s vlastními výstupy na připojení motorů nebo serv. Jak jsem na něj koukal , tak je částečně řízený i inteligentní elektronikou, tudíž to asi bude vše přes jednu sloučenou elektroniku. Bude tam možná použitelný výstup na připojení ovládání kamery pokud je kamera odnímatelná , ale co s dronem bez kamery - že?
Mrkni na forum RC Mania , tam je to víc o létání včetně dronů ......... http://www.rcmania.cz/viewforum.php?f=1 ... 22fc31b192

a ten tvůj vybraný tam má i svou podsekci ..........
http://www.rcmania.cz/viewforum.php?f=1 ... 22fc31b192
Uživatelský avatar
rmichalbarna
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 604
Registrován: stř bře 22, 2017 2:12 pm
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: servo

Příspěvek od rmichalbarna »

Jen takový dotaz,chceš létat nebo padat?Jestli to druhé poříd si parašutistu.Jestli to první,tak na co padák?
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“