Nastaveni jizdy u Monster Trucku

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, Honza D

Odpovědět
Paulo
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 12, 2016 7:47 pm

Nastaveni jizdy u Monster Trucku

Příspěvek od Paulo »

Cau lidi,potreboval bych malou radu s nastavenim u HIMOTO MONSTER EMXT-1 4WD RTR 1:10
Problem je s fungovanim jizdy vpred,brzdy a jizdy vzad.Mame doma dva a u jednoho to funguje tak jak ma,ze jedete vpred,pak funguje brzda a pak zpatecka.
Pro jizdu vpred je vykon 100% a zpatecka ma 50% vykonu.
Ted jsem koupil druheho pouziteho a u nej je problem ten,ze na jizdu vpred jde vykon 50% a na zpatecku jde 100% vykonu a brzda funguje ne po jizde vpred,ale po jizde vzad.Kdyz jedu vpred a chci zabrzdit,tak mi to tam kopne hned zpatecku.
Vsiml jsem si ze na ovladaci byl prehozen Reverse na plyn,oproti toho co mame doma,ale kdyz ho prepnu tak ovladac zacne reagovat opacne,ze k sobe davate zpatecku a ne jizdu vpred.
Prohlizel jsem celej model,jestli neni nekde neco zapojene spatne,ale vse je stejne tak jako u naseho prvni auta.
A jedinej zpusob jak docilit toho,aby ovladac reagoval spravne s vykonem a brzda fungovala po jizde vpred je,ze jsem prehodil kabely vedene k motoru od regulatoru,cervenej s cernym a cernej s cervenym.Na ovladaci jsem vratil Revers plynu (je stejna jako na nasel prvnim aute)

Nevedel by nekdo co s tim abych mohl nechat kabely tak jak maji byt?
Nebo mam proste nechat otocene kabely.
Diky lidi
:text-thankyouyellow:
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaveni jizdy u Monster Trucku

Příspěvek od Pajik_CZ »

prohoď zapojení kabelů k motoru od regulátoru
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Nastaveni jizdy u Monster Trucku

Příspěvek od rotruck »

Jak píše Pajik - tvoje úvaha a postup byly správné , prohození kabelů na motoru a přepnutí nastavení reversu vysílačky zpět je to správné řešení a nic tím nepokazíš. Někdo kabely k motoru prostě prohodil při rozborce nebo už při kompletování a následně vyřešil směr jízdy přepnutím reversu na vysílačce. Díky tomu jsi možná získal levněji dalśí model o kterém si původní majitel myslel , že nefunguje .... :clap:
Paulo
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 12, 2016 7:47 pm

Re: Nastaveni jizdy u Monster Trucku

Příspěvek od Paulo »

Diky lidi,jedine ty kabely to vyresily :text-thankyouyellow:
Vse ostatni vypada normalne original jako u naseho Trucku,takze musi bejt neco v motoru otocene,on teda taky vypada originalne,ale musi to bejt v nem.
:text-thankyouyellow:
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaveni jizdy u Monster Trucku

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud ti vadí,že ti nesedí barva kabelů od reglu k motoru jako u dřívějšího,tak si najdi návod k dotyčnýmu reglu u novýho auta,jestli nemá
možnost přehození jízdy vpřed/vzad.A taky jestli v obou autech máš stejný regl.
Pokud tam stejný regl je,tak mohlo bejt auto rozebraný a jsou otočený diferáky a tím byla i nutnost dát Revers na plynu.
Pokud auto jezdí po přehození kabelů na motoru podle tvýho přání,neštourej do toho a nech to jezdit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“