HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

GiGfo
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 31, 2012 11:01 am

HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od GiGfo »

Ahoj...Jsem začínajíci modelář.Chtěl bych si pořídit model auta nejlépe MONSTRA 1/10 elektra.Jezdil bych s ním pouze terení jízdu na louce a převážně v lese,byl by jen na zábavu žádně závody nemám v umyslu....Potřeboval bych tedy poradit jakého...Pěnez moc nemám ale i tak mě zaujal tento model....Díky za info...A návrhy... :D :D

http://www.modelfun.cz/rcmagazin/recenz ... ntosaurus/
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od tjjack »

Podle všeho to vypadá na totořnej podvozek jako himoto. Ve svý třídě by to měl bejt poměrně držák. Ideální bude, když nám napíšeš cenovej strop a pak na to mrknem, jestli bysme nesehnali něco lepšího ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od Pajik_CZ »

HSP = himoto.

za ty prachy celkem přijatelný, díly dostupný a levný

nesmí se to ale přemotorovat a skákat....
já to měl asi takhle..... http://www.youtube.com/watch?v=fag6mmJl ... ature=plcp

a chodil jsem jezdit s náhradníma poloosama a šroubovákem v kapse.... trhalo je to na počkání....
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
GiGfo
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 31, 2012 11:01 am

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od GiGfo »

Nanejvýš 4000kč,ale to je brushless na tom videu...Dá se na tento model pořídit i jiná kastle než na určený model????
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od Pajik_CZ »

v podstatě ano, koupil jsem holý podvozek a do toho si nastrkal svoje elektro....
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od freestyler »

jasne ved kasnu si kupis sam taku aku budes chciet ty
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od Pajik_CZ »

freestyler> no to je perla na závěr.... kdo tu mluví o nějaký karoserii? řeč je o elektru
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od freestyler »

o 3 prispevky vyssie - "Nanejvýš 4000kč,ale to je brushless na tom videu...Dá se na tento model pořídit i jiná kastle než na určený model????"

hm?
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od Pajik_CZ »

v tom případě se hodila citace.... no nic
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
pepanek321
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 22, 2018 6:40 pm

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od pepanek321 »

Ahoj, jsem tady nový, ale rád bych tohle téma trochu oživil. Vlastním už pár let tohle auto, ale teprv teď jsem si tak nějak řekl, že bych si ho mohl trochu upgradovat. Doufám tedy, že tady bude někdo, kdo by odpověděl nějak rozumně na moje vlezlé a možná stupidní otázky začátečníka :D

Prvně by mě zajímalo, jestli někdo řešil přestavbu s hliníkovými díly. zajímalo by mě především, jak jsou na tom hmotnostně oproti původnímu plastu.

Druhá otázka, taková už trochu obsáhlejší, se týká motoru a baterií. Teď jezdím s NiMH bateriemi, stejnosměrný motor 540. O motoru více nevím, ale je to ten, který tam je od začátku, předpokládám tedy, že nic extra. Abych to tedy shrnul - chtěl bych vědět, co byste doporučili - zda přestavbu na brushless nebo nějaký "lepší" typ motoru - případně jaký (jezdím většinou sám jen tak pro radost, převážně štěrk/asfalt/tráva, občas někde skočím). Očekával bych především větší sílu pro jízdu těžším terénem, případné zvýšení rychlosti by nebylo na škodu. Převodový poměr bych rád nechal takový, jaký je.

Poslední dotaz se týká baterií. Jak jsem psal výše, používám NiMH články, ale přemýšlím o LiPol, jen tedy nevím, co je k tomu vše potřeba. za posledních pár dní jsem si přečetl tolik informací, že už mi z toho jde hlava kolem a potřeboval bych, aby mi v tom někdo udělal trochu pořádek :D Pro začátek by těch otázek asi stačilo, doufám, že se toho někdo chytne a bude ochotný trochu poradit, byl bych vděčný. Předem díky!
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od Jirkacbx »

K autu,upgrejd čehokoliv vynech a pořid lepší auto.
Pro přechod na Lipo potřebuješ regl co je zvládne nebo aspon hlídač/Lipo stop a nabíječku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
pepanek321
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 22, 2018 6:40 pm

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od pepanek321 »

Auto určitě druhé pořizovat nechci.. Kdybych chtěl lítat po závodech, tak bych do toho šel, ale takhle to pro mě ztrácí význam. Sešlo se mi pár peněz, které bych do toho stávajícího rád obětoval a zpestřil si tak ježdění. Přemýšlím hlavně o těch hliníkových dílech (šasi, zavěšení a řízení) a motoru, do brushless se mi extra moc nechce, raději bych volil stejnosměrný, abych nemusel do elektroniky moc vrtat. Ne, že bych byl úplně blbej, ale elektrotechnik nejsem.. Proto bych rád věděl od někoho, kdo třeba něco podobného dělal, jaký stejnosměrný volit, případně jestli tedy není lepší pošetřit, něco ještě nastudovat a dát tam ten brushless. Mimochodem díky za radu k těm LiPol článkům. Nabíječku mám Raytronic C12, která tuším má sloužit i k nabíjení LiPol.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od 3p0 »

Hliníkové díly u menších měřítek nemají smysl. Za prvé to zvedá odpruženou hmotu a tím se zhoršují jízdní vlastnosti, zadruhé se zbavíš deformační zóny a po nárazu místo ramene za 80,- budeš kupovat domek diffu za 160,-.
Začni baterií a pípákem. Dej sem fotku nebo popis regulátoru jestli zvládá Li-Po a jestli ne, zvažuj přechod na stříďák. Nesnaž se za každou cenu zrychlovat auto, spíš si užij delší dobu ježdění :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
pepanek321
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 22, 2018 6:40 pm

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od pepanek321 »

Díky za odpověď. U těch hliníkových dílů teda budu teď váhat no, začalo to jen šáskem a nejraději bych dal všecko (hlavně proto, že se mi to líbí), ale to dělat určitě nebudu :D Sice jsem zatím měl štěstí a kvůli nárazům jsem nemusel měnit ani ty plastové ramena, ale náhoda je blbec. Jak říkáš, začnu teda baterie/motor. Za každou cenu zrychlovat nechci, vím, že bývá problém s kroucením poloos, což se mi nebude chtít po každém ježdění opravovat, takže nějaké malé zrychlení a zvýšení výkonu bych uvítal, ale s rozumem.. Regulátor je tam původní, jedná se o HSP SP-03018, který je určený jen pro akumulátory Ni-Mh a Ni-Cd (napětí 7,2 V), trvalé proudové zatížení je 30 A. Fotka zde:
Obrázek
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: HSP Brontosaurus 1/10 2,4GhZ

Příspěvek od 3p0 »

Teoreticky ten regulátor zvládne 8,4V, našel jsem to v jednom manuálu, tak by Li-Po neměl být problém. A mám pocit, že jsme je ho na Li-Po jezdily a v pohodě to prošlo :-)

Projdi si fórum, určitě tu výměna comba za střídavé byla už několikrát :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“